Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

"Нефтохимик" победи "Черноморец" с голове шедьоври

Над 8 хил.зрители изгледоха днешния двубой "Черноморец"-"Нефтохимик"
Ключови думи: Нефтохимик, Бургас, Емануил МАнев, Ник Дашев, Маркиньо, Николай Чипев, Черноморец, Нефтохимик

"Нефтохимик" победи с 3:2 "Черноморец" в първото градско дерби в "А" група от седем години. Двубоят бе игран пред повече от 8 хил.зрители на стадион "Лазур" и ще се запомни с две страхотни попадения, донесли ценния успех за футболистите със зелени екипи - на Николай Чипев от пярк свободен удар и Петър Димитров със странична ножица.

Символичните домакини от „Черноморец“ започна мача по възможно най-добрия начин. Още в 3-ата минута Фонсека изведе Маркиньо на удобна стрелкова позиция и той не пропусна шанса да се разпише – 1:0 за „акулите“. В 12-ата минута Уатара можеше да удвои преднината на домакините, но прехвърлящият му удар не попадна в рамките на вратата. Само минута по-късно се откри и първата по-сериозна възможност за гостите – Николай Чипев центрира, топката бе избита от защитник в синьо и попадна в Коста Янев, който обаче стреля твърде неточно. В 27-ата минута Уатара имаше нова възможност да се разпише, но и този път мерникът му изневери.В 36-ата главни действащи лица отново бяха Фонсека и Маркиньо, като първият изведе португалският атакуващ халф в коридор, Маркиньо стреля мощно и само адекватната намеса на вратаря на „шейховете“ предотврати сигурно попадение в мрежата му.

В началото на втората част гостите показаха зъби и се опитаха да стигнат до бързо изравняване на резултата. В 47-ата минута мощен удар на Емануил Манев едва бе париран от вратаря на „Черноморец“ Ник Дашев. В 54-ата минута Васко Калоянов бе изведен на скорост срещу голкипъра на „акулите“, но миг преди да нанесе завършващия удар, младият страж на сините го фаулира и главният съдия Вихрен Манев можеше да направи само едно – да посочи бялата точка. От 11-метровия наказателен удар точен бе Николай Чипев – 1:1. Радостта на гостите обаче трая твърде кратко – в 60-ата минута „Черноморец“ излезе отново напред в резултата след ефектно попадение на Лъчезар Балтанов. В 62-ата минута Емануил Манев проби по десния фланг, но завършващият му удар бе прекалено слаб и не затрудни с нищо Ник Дашев. В 65-ата минута Маркиньо отново си пробва мерника, но и този път Евгени Караманов бе на мястото си. В 73-ата минута Николай Чипев със страхотно изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра за втори път възстанови равенството – 2:2. И тъкмо когато на всички изглеждаше, че срещата ще завърши при миролюбиво реми, настъпи часът на новото попълнение на Нефтохимик Петър Димитров, който в 89-ата минута със странична ножица прати топката за трети път във вратата на "Черноморец" за 2:3. В последните минути напрежението есклира и Георги Вълчев бе изгонен с червен картон, а футболистите на двата отбора се хванаха за шиите.