"Нефтохимик" загуби катастрофално в Ловеч, но феновете впечатлиха футболна България

Нефтохимик загуби катастрофално на старта на първенството
Ключови думи: Нефтохимик, Валери Дамянов, Нефтохимик - Литекс, Николай Чипев
"Нефтохимик" загуби с 1:4 гостуването си на "Литекс" /Ловеч/ в мач от първия кръг на "А" група. "Шейховете" може и да не показаха най-добрата си игра, но агитката определено впечатли футболна България. Над 300-те зрители подкрепяха любимия си тим до последната минута, въпреки негативния резултат.

Двубоят започна по най-добрият начин за бургазлии, които след четвърт час игра на градския стадион в Ловеч поведоха чрез Чипев, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Грозев срещу Калоянов.

"Литекс" отвърна на удара с натиск, който се материализира едва в края на полувремето. Пет минути преди края на първите 45 минути Николай Чипев се превърна в антигерой за "Нефтохимик", след като извърши нарушение в наказателното поле срещу Ваюши и реферът Радан Мирянов отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Юрген Джазула, който с мощен удар върна равенството. Само две минути по-късно Джазула изведе изведе домакините напред с втория си гол в мача. Този път той се разписа от пряк свободен удар, като прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на бургазлии.

През второто полувреме бургазлии опитаха да обърнат развоя на мача, но вместо да отбележат те получиха трети гол във вратата си. Страхил Попов, който преди това беше нацелил греда, се разписа с глава в 59-ата минута след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле. Попадението сложи край на амбициите на "Нефтохимик" да постигне нещо в срещата. В края на мача обезверените бургазлии получиха и четвърто попадение във вратата си. Отбеляза го Ванжер, който отклони топката във вратата след изпълнение на пряк свободен удар от Ваюши.

"Не играхме добре. Отборът има повече потенциал. В края на полувремето получихме два гола, ако успяхме да задържим резултата със сигурност щяхме да се справим по-добре. През втората част се опитахме да играем с двама централни нападатели - не ни се получи. Два от головете паднаха от статични положения и явно ще трябва да поработим", коментира след срещата наставникът на бургазлии Валери Дамянов.

Голмайстори: 0:1 - Чипев (14-дузпа) 1:1 - Джазула (40-дузпа) 2:1 - Джазула (42) 3:1 - Попов (59) 4:1 - Ванжер (84)

ЛИТЕКС: Пиргов, Недялков, Славчев/78 Цветков/, Ванжер, Колев, Джордан/70 Манолов/, Джазула/86 Десподов/, Ваюши, Попов, Грозев, Берберович

НЕФТОХИМИК: Георгиев, Йошев, Димитров, Ив. Янев, Траянов, К. Янев (46-Петков), Вълчев (60-Димов), Чипев, Манев, Лемперов, Калоянов/80 Орачев/