Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Областният лидер на БСП Атанас Зафиров: Парите за подслушване да отидат за майките

Атанас Зафорв представи ясни мерки за повишаването на доходите в страната
Ключови думи: Атанас Зафиров, Ивелина Василева, дебат в Бургас, ГЕРБ, Българска социалистическа партия, майчинство, пари за подслушване

"Ще дадем на майките 100-те милиона лв., които правителството на ГЕРБ задели за подслушване", това заяви в телевизионен дебат кандидатът за депутат от КБ Атанас Зафиров в отговор на въпрос на майка от публиката, която попита политиците как да отглежда децата си с 60 лв. месечно.

"Поставихте българските майки на колене, вместо да увеличат надбавките ми, когато взех приемно дете за отглеждане държавата ми ги намали с 60 лв"., каза майка на 6 деца. Майка на 21-годишно дете със 100% инвалидност съобщи, че пенсията му е 120 лв. е не достига дори за лекарства. До края на следващия мандат минималната работна заплата ще достигне 450 лв. и тя ще бъде освободена от данъци. Вследствие на тази мярка 300 млн. лв. ще останат в хората, заяви Зафиров.

Той единствен от присъстващите политици посочи ясни и конкретни мерки за повишаване на доходите и преодоляване на ширещата се бедност. Публиката освирка общите и мъгляви обещания на канидата на ГЕРБ Ивелина Василева, която се опита да оправдае невижданата бедност с тежката икономическа криза. Тя не отговори на въпрос от публиката защо през последните 4 години безработицата в Бургаска област е нараснала 3 пъти. ГЕРБ отне надеждата ни, казаха хората от публиката и попитаха докога ще се гаврят с местния бизнес, кога ще дадат работа на местните фирми, как се живее със 170 лв. Управляващите не разбраха какво се случи в последните месеци и затова бяха изритани, те нямат моралното право да искат отново властта, заяви Атанас Зафиров.

Той напомни на ГЕРБ, че освен Бургас в региона има и други общини, които в последните 4 години бяха тотално пренебрегвани. Той напомни на ГЕРБ, че и в селата живеят хора и те гладуват. Липса на инвестиции , тежък бизнесклимат, смачкване на дребния бизнес, увеличаване на безработицата, са характеристиките на управлението на ГЕРБ. Той обяви намерението на БСП в следващите 4 години да разкрие 12 000 работни места в областта. Присъстващите поискаха оставката на директора на ДНСК заради рестриктивните мерки спрямо бизнеса по черноморието. Те попитаха защо ГЕРБ изхарчи 3 млрд. лв. от фискалния резерв, къде отидоха взетите от НЗОК 1 млрд. лв.

-----------------

КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕ НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

8
Коментара по темата
8.
ивелина
22.04.2013 12:16:16
оххх на герб пак кризата им е виновна. вярно. има я, но в различните части на света с различна тежест. тяхното правителство не успя с мерките, които искаше да наложи за да я смекчи. колко бяхаа 32 или 30 . незнам
7.
Nqkoi
20.04.2013 14:55:05
А така Наско, кажи им го.
6.
burgas
20.04.2013 14:01:43
Mislq,4e Atanas Zafirov napravi mnogo dobro izkazvane"Te nqmat moralnoto pravo da iskat otnovo vlastta''GERB otne nadejdata na grajdanite,da se sabudim i izberem po dobroto..
5.
БСП
20.04.2013 14:01:12
Категорично за БСП. И пофесионалисти и последователно действащи
4.
Тинко
20.04.2013 12:22:17
БСП не е лява партия, защото участва активно в превръщането на общонародната собственост в частна, в интерес на отделни свои и не съвсем свои членове. И вече няма аргументи да лъже свои привърженици. Това е дясна партия като всички останали- гласят се да грабят както при тройната коалиция.
3.
Филипа
20.04.2013 11:25:53
Парите, които получават майките за отглеждане на децата си са гавра с цяла Майка България. На какво основание ГЕРБ искат отново да управляват родината ни? Искат още по-ниска раждаемост и да се свърши с България ли? Пошли и нагли сте, господа властимащи!
2.
Младен
20.04.2013 10:57:53
Е наистина много добар ангажимент от страна на БСП. И аз съм за повече пари за майките. В статията са описани реални примери. Така че като даойдата изборите наистина трябва да си помислим дали искаме управление като от последните годин.
1.
Бургазлиев
20.04.2013 09:58:54
Зафиров,посмали манго! Не сме забравили как оплюхте собствения си кмет Йоан Костадинов и докарахте ГЕРБ на власт в Бургас още през 2007 година. Знаем,че драпаш с нокти и зъби сега към парламента,защото в Бургас все още малко хора те познават. Погледни си резултатите от референдума.
  Добави Коментар
Температурата в Москва падна под -20 градуса Снежната покривка в руската столица е намаляла вчера с един сантиметър Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Изпълнителката подготвя изложба в галерия на жълтите павета по повод 20 години на сцена
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз
България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г. Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот! Тя не пропусна да метне саркастичен коментар към бившия си съпруг Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка Време е да се помисли за име на бебето, което да обединява тази интернационална любов
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес Светите безсребреници и чудотворци Кир и Йоан са покровители на болни и страдащи хора с тежки заболявания Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари Изпълнителният директор в една от големите ни търговски банки обясни, че от утре банкоматите ще започнат да приемат единствено евро