Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БСП: Саботират ни с непочистени пътища! Павлова: Не съм поръчвала сняг

Много е тъжно, че БСП се опитва да оправдае липсата на активност със снега, смята министър Лиляна Павлова
Ключови думи: референдум, бсп, сняг, пътища, лиляна павлова, магьосница, магии, румен петков
Нито един почистващ автомобил няма по пътищата от София до Белене, сигнализира депутатът от БСП от Плевен Румен Петков, цитиран от агенция "Фокус". По думите му във всички останали случаи става дума за неспособност на министъра на регионалното развитие да създаде организация за почистване на пътищата, но в случая става дума и за саботаж на референдума.

"Най-вероятно г-н Петков има халюцинации. По друг начин просто аз не мога да си обясня коментарите и заключенията, които прави", коментира министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, цитирана от агенция "Фокус". Според нея много е тъжно Петков да се опитва да оправдае липсата на активност на референдума с непочистени пътища. "Още малко ще каже, че правим магии, за да вали сняг. Не съм станала магьосница, сняг не съм поръчвала", заяви Павлова.

Според Румен Петков непочистените пътища блокират напълно централна Северна България, която е най-заинтересувана от участие в референдума. "Досега поне имаше автомобили с вдигнати гребла, сега няма и такива. Там, където е имало по-интензивно движение, може да се пътува, там, където не е имало интензивно движение, особено между по-малките населени места в Северна България, е много зле", каза Петков. "Такива саботьорски действия не са нормални за една демокрация в 21 век, каквато очевидно не сме", възмути се той.

По-късно министър Павлова съобщи, че от информацията, която има - доклад, снимки, информация от GPS-те на машините, в цяла Плевенска област всичките пътища са обработени и почистени. По думите й по направлението София - Плевен и Плевен - Белене - Никопол - Българене работят 35 машини.

"Основните пътища, които Петков визира, са буквално на асфалт. Там няма и капчица сняг. Така че той или има халюцинации, или това са предизборни манипулации", коментира Павлова. Единственият сигнал, който е получен, е за третокласен път при плевенското село Българене, който е в ремонт и не е основен път.

Само по направлението София – Плевен и Плевен – Белене – Николоп – Българене работят 36 машини. Следим ги с джипиес, имаме снимки. Това е още един аргумент в посока на това, че той си търси оправдания" каза още министърът на регионалното развитие и благоустройството.
1
Коментара по темата
1.
гербер
27.01.2013 13:34:34
1400 na 1600 .височина по широчина
  Добави Коментар
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено Общински съветници, служители и жители поздравиха кмета с пожелания за здраве и нови успешни инициативи Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща Товарното корабоплаване почти замря, круизни кораби заседнаха, а АЕЦ „Пакш“ е изправена пред риск от пълно спиране