Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Операцията срещу ислямистите в Алжир завърши с 41 трупа

Загинали са 30 заложници и най-малко 11 похитители при военната операция в Алжир.
Ключови думи:
Военната операция за освобождаване на заложници в газодобивен комплекс в Алжир окончателно приключи. Загинали са 30 заложници и най-малко 11 похитители, съобщава Ройтерс.
Изчезнали са част от заложниците, които група ислямисти взеха на газово находище в Алжир, информира Нова телевизия. Част от похитителите също липсват и вероятно са успели да избягат, като са взели в плен чужденци. Държавната телевизия на страната обяви, че четирима от похитените работници са убити при рейда на армията. Според други данни обаче, жертвите са най-малко 17.
Ислямистите, приближени на Ал Кайда, твърдяха, че са взели за заложници 41 души. Част от тях са били освободени при щурма на алжирската армия. Със сигурност четирима американски граждани, трима японци и един ирландец са били спасени. И до момента броят на оцелелите не е ясен. По-рано беше съобщено за 34 загинали заложници, но тази информация също не беше потвърдена.
Агенция Франс прес цитира високопоставен правителствен служител, който заявил, че военните не са обезопасили целия район. По думите му, това вероятно е позволило на част от похитителите да избягат, като отведат със себе си заложници.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Прокуратурата поиска анулиране на смъртния акт на мъжа, открит в Пирин Мъжът отказал и бил освободен от полицейското управление в Банско Важно за учениците! Ето от кога влиза в сила забраната на мобилни телефони в школата Близо 800 училища в страната вече са въвели ограничението по собствена инициатива
KOЦ-Бургас с безплатни профилактични прегледи за мъже В световната инициатива МОВЕМБЪР цели да повиши информираността за рака на простатата и тестисите, както и психичното здраве Двойна европейска титла за Антони Тодоров от Несебър на IBJJF European Championship Успехът на Антони е не само личен триумф, но и повод за национална гордост
За първи път от 7 години тя споделя публично за личния си живот Дженифър Анистън потвърди новата си връзка Предлагат Цеца за орден „Стара планина“ Искат да преподава история в Скопие
Мистериозно изчезна айфонът на Алексей Петров По неофициална информация апаратът е бил откраднат още през пролетта Еврото скапва новогодишната нощ, а левът изчезва с Дунавското хоро в полунощ, Хотелиери и ресторантьори са в шах от очаквания хаос, заради еврото
"Прелюбодейците" да внимават с новата градска мода Западната "мода" да се надраскват със спрей автомобилите на хванатите в изневяра дойде и у нас 84 души пострадаха след консумация на дюнери в частно училище Към момента 10 деца и двама възрастни остават хоспитализирани, а на останалите е оказана амбулаторна помощ
Областна администрация Бургас има нов главен секретар. Всички го познават Все още обаче няма назначени заместници на губернатора Владимир Крумов Бакалов„Митници”: По-силна марихуана и нови начини за маскиране, а рискът за децата нараства Марихуаната сега е в пъти по-силна от преди 10 г.