Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пенсионер съди «Топлофикация» в Страсбург за робство

«Топлофикация» ме принуждава да плащам въздуха. Ще извикам вещи лица, за да видят как сме заробени от дружеството», каза Надя Панчева.
Ключови думи:
63-годишната Надежда Панчева възнамерява да съди «Топлофикация» за робство. Решила е да стигне до Страсбург заради сметки за парно, които получила без да е абонат на софийското топлофикационно дружество.
От две години Надя живее в столичния квартал «Дружба», но никога не се е отоплявала с централно парно. Въпреки това плаща за сградна инсталация.
«За тези 2 години съм изразходила 7 кубика топла вода. Това означава, че ако пусна електрическия бойлер ще ми излезе много по-евтино, но никой няма право да се откаже от «Топлофикация». Ти си роб до гроб и носиш тоя монопол на гърба си като вол», казва в ефира на Нова телевизия възрастната дама.
От Топлофикация твърдят, че всички титуляри на вещно право на ползването на сграда и етажна собственост, присъединени към абонатната станция, са потребители на топлинна енергия.
«Мога да съм потребител, ако имам абонатен номер и уред, който да отчита тази енергия. Отоплителни тела по етажите обаче няма. В дома ми също липсва изградена инсталация. Следователно не могат да ме задължават да плащам консумацията на общата част. Това не е вещ, а съоръжения. В ресторанта плащам по ценоразписа на менюто, а не че ми сервират в чиния, или за използваните прибори», добавя жената, която търси начин да се спаси от съвременните «робовладелци».
Термометърът в апартамента на Надежда показва 13 градуса. Въпреки това за сезон 2011/2012 тя получава изравнителна сметка на стойност 138, 25 лева.
«Там пише, че трябва да плати тази сума заради сградната инсталация/кубатура - 159 куб.м. Като икономист изчислих, че това е кубатурата на апартамента ми, който е от 60 кв.м жилищната площ и е с височината на стаите 2,60. Това означава, че аз съм задължена да плащам въздуха, който дишам в дома си», обяснява заробената пенсионерка.
«Ще заведа дело срещу Топлофикация. Ще извикам вещи лица, за да видят как може в днешно време да сме роби на дружеството», закани се Надя Панчева.
Според омбудсмана Константин Пенчев, обаче, вината е в закона.
«Това е абсурд, който е заложен в него. Задължават ни да плащаме за общите части и законодателят трябва да го премахне час по-скоро. Няма как да обясня на който и да било нормален човек, че той не ползва топлинна енергия, но я плаща. Това е феодално право. Не разбирам как управляващите искат с тези стратегии да спасяват «Топлофикация» на гърба на гражданите. Няма как да обясним на хората, защо не могат да се откажат», каза Пенчев.
4
Коментара по темата
4.
Дедо
17.01.2013 11:05:49
Омбудсмана е една позиция - въздух под налягане! Той няма никакви реални възможности за защита на гражданите. Може да отправи предложение или препоръка към съответната институция и до там!
А женицата да не се отказва, да ги съди до дупка!
Същия е и проблема с водомерите! Общите водомери и изравнителните сметки са чист рекет!
3.
нина
17.01.2013 09:07:55
щом омбудсмана знае къде е проблема, да направи така , че да се промени закона.
2.
новото-старо
16.01.2013 22:13:07
робство на българо-съветските мутри.
1.
абсурд
16.01.2013 11:52:44
абсурдна държава и абсурдни закони
  Добави Коментар
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете Красотата впечатлява, но има нещо по-дълбоко, което пленява сърцето Почина известен бизнесмен Той бе ротарианец, запален фотограф и планинар, спечелил много награди и запечатал в уникални кадри красотите на България и родния си край
3 неща, които са като магнит за жените Истинското привличане не е само във физиката Кога България ще се класира на Световно по футбол? Реалистична прогноза При правилни ходове от страна на БФС може да сложим край на очертаваща се 40-годишна суша
Най-вкусната рецепта за свинско със зеле - класика в българската кухня Ароматна гозба, която събира семейството около масата - стъпка по стъпка към прекрасно ястие Как да се справите със замръзналите накладки Решаването на този проблем се основава на два различи подхода
Карлос Алкарас разкри защо е като звяр на корта Испанецът пише история Как да изсушите мокрите дрехи бързо: Скрит трик с пералнята Може да е доста полезен
4 зодии ще усетят огромно щастие през първата седмица на февруари Звездите подготвят емоционален подем и вътрешен баланс за... Флагман.БГ позна за Карлос Алкарас и Аустрелиън Оупън 2025 Испанецът ликува на Аустрелиън Оупън 
Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Серджо Кастелито създава дълбока кинематографична емоция в една от най-силните ѝ роли като майка Любов ли е, да я опишеш: Защо връзките от "Ергенът" се разпадат толкова бързо Страстта на екрана рядко издържа на реалността