Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Клонинги плъзват по Земята след 50 години?

След половин век планетата ни ще е населена от бездушни човешки същества.
Ключови думи:
След половин век планетата ни ще е населена от бездушни човешки същества. Те ще са точно копие на това, което природата вече е създала, но учените не дават отговор на въпроса какво ще имат вместо душа.
Джон Гердон вярва, че човечеството ще се съгласи с надеждни методи на клониране, съобщава Емануела Ди Паскуана на интернет страницата на вестник Corriere Della Sera. Според Нобеловия лауреат по медицина, когато трябва да се върне на родителите трагично загинало дете, въпросът «за» или «против» спорния метод за създаване на човешко същество по изкуствен път, е ненужен. За лечение на сериозни заболявания също било приемливо използването на технологията за клониране.
Ученият, получил наградата си за изследвания в областта на стволовите клетки, обясни, че получаването на копия на това, което вече е създадено от природата, не можело да се определи като научна фантастика. Терапевтичното клониране ще предостави големи възможности на човечеството. За да се създаде клонинг, е достатъчно да имаме яйцеклетка от майката и няколко епителни клетки, уточнява Емануела Ди Паскуана.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Сол в канала: защо е полезно Евтин домашен метод Омлет с лапад и сирене: лесна пролетна рецепта за 10 минути Свежа комбинация
Отиде си Красимир Лаков Той бе дългогодишен журналист Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха Предстои Волейболна лига на нациите и "лъвоете" ще атакуват исторически първи медал в нея
Двойна драма с пътната обстановка Обходният маршрут на пътя Смолян - Пампорово също е предизвикателство Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им Класическо ястие с богат вкус, което винаги събира семейството около масата
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност "Радев има нужните качества", каза бившият председател на НС  Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена Певицата ще представи родината ни на "Евровизия"
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите Досега се смяташе, че продължителни засушавания между VIII и IX век са довели до изоставянето на големи градове Сериозен успех за отбора на "Бургас" В борбата
"Олд Трафорд" на тръни: сър Алекс Фъргюсън откаран в болница Легендата се почувства зле преди мега дербито между Манчестър Юнайтед и Ливърпул Внимание : Лаймска болест и ку треска разнасят кърлежите в цялата страна Избягвайте неокосени тревни площи, съветват експертите