Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ИКЕА изтри жените от каталог в Саудитска Арабия

Ключови думи: Саудитска Арабия, каталог Икеа, женските образи, изтри, изображения на жени, Ева Бьорлинг

В Саудитска Арабия каталогът на шведския мебелен гигант "Икеа" се различава от каталозите на компанията в другите страни - от страниците му са заличени женските образи, предаде ДПА, цитирайки вестник "Метро".

Вестникът публикува снимки на едни и същи страници от каталозите, разпространявани в Саудитска Арабия и в други страни, за да покаже, че от тях са изтрити изображенията на жени.

В Саудитска Арабия на жените не им е позволено да гласуват и да шофират, макар че миналата година крал Абдула обяви реформа, която ще позволи от 2015 г. жените да гласуват.

Шведският министър на търговията Ева Бьорлинг се въздържа да разкритикува пряко решението на "Икеа", но заяви за "Метро": "Не можеш да заличиш жените от действителността".

Тези снимки са поредният тъжен пример за това колко много още има да се прави за равноправието на половете в Саудитска Арабия", добави министърката.

"Метро" даде и пример как в каталога за Саудитска Арабия жената на една от снимките е заменена с изображение на мъж и е премахнато името на една от дизайнерките, работили за фирмата.

Говорителка на "Икеа" заяви, че компанията има ясно политика в областта на равноправието на половете и добави, че каталогът е подготвен от чужд франчайзър, който ръководи магазините на "Икеа" в Саудитска Арабия.

Франчайзър е базирана в Холандия компания.

"Икеа" има повече от 300 магазина в около 40 страни. Компанията започва да издава каталози през 1951 г.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
5 лесни и ефективни упражнения за здраве и добър тонус Как да подобрите физическата си форма с минимални усилия 10 известни спорта, които може би не сте пробвали, но ще ви харесат Не забравяйте, че безопасността е на първо място
Лесна и бърза рецепта за здравословен бананов хляб Как да направим перфектния бананов хляб с минимални усилия 90-годишен дядо загуби пенсията си, намери я 13-годишно момиче: Развитието ще ви трогне "Щях да се мъча", споделя българинът със сълзи на очи
Грешката, която почти всеки прави при съхранението на храната Как да съхраняваме храната правилно, за да удължим нейната свежест Как да направим перфектния сладкиш: Баница с локум Традиционен сладкиш, който ще ви отведе в миналото
Оперираха национал на България: Кариерата му може да приключи Наглед лека травма води до големи притеснения Тодор Славков оставил значително наследство за Катерина Славова? Ново твърдение гласи, че Славков не е имал проблеми с парите
Честа грешка при пране опасна за дрехите Какво правим погрешно при пране и как да го поправим Как да приготвим прост и вкусен омлет - рецепта за начинаещи Омлетът за начинаещи: Лесно и бързо решение за справяне с глада
Гонзо разкри бъдещето на селекционера Димитров Не се готви рокада Коя зодия ще има голям късмет в края на март Най-щастливите зодии в края на март - кой знак ще има шанс да блесне