Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро

Въпреки поскъпването купувачи не липсват
Ключови думи: Чужденци, плажа в България, цени по българското Черноморие, Флагман, Бургас

Чуждестранните туристи, които досега масово посещаваха Българското Черноморие, привлечени от славата му на евтина дестинация, тази година буквално се шокираха, след като видяха, че всичко е драстично поскъпнало.

Заради шокиращите суми по курортите много от тях напълно се отказаха от традиционните ресторанти и преминаха основно на фастфууд. Новата ценова реалност показва, че дюнер на крак вече се продава за 8 евро, а за едно обикновено парче пица летовниците трябва да броят около 3 евро.

Подобна изненадваща картина се наблюдава и на централната алея в Слънчев бряг, където британски летовници споделят пред Нова тв, че реалността по морето ги е изненадала неприятно.

В заведенията на комплекса цените на супите започват от около 4.50 евро, докато една порция паста варира между 11 и 12 евро. Точно затова масовата практика сред чужденците стана купуването на бърза закуска по пътя към плажа, за да се избегнат големите сметки. Дори туристи като Санджа от Ирландия коментират, че макар цените да са изгодни за нейния стандарт, качеството на храната в курорта изобщо не отговаря на очакванията.

Кукуруз за 3,50 евро, хот-дог за 14 евро, дюнер за 18 евро: Новите ценови рекорди по Черноморието

Местните търговци изчисляват, че поскъпването през това лято е в рамките на минимум 20 %, което се дължало основно на инфлацията при хранителните продукти и превалутирането, но имало и спекуланти, които се възползвали от ситуацията и надули двойно цените.

Напук на спекулациите: Снимка от Черноморието показа колко реално ни струва обядът на плажа

На този фон малка бутилка минерална вода или айрян се продават по 1 евро, а наливна бира по алеите може да се намери за малко под 2 евро.

Поскъпването обаче е най-осезаемо при емблематичните за родните плажове междинни хапвания, които буквално удрят по джоба. Варената царевица по ивицата вече струва между 3,5 евро и 4 евро за брой в разгара на сезона. Същата сериозна сума от 3,5 евро в момента струва и геврекът на плажа, за който само до миналата година почиващите плащаха максимум до 4 лева.

33
Коментара по темата
33.
Местен
27.06.2026 17:27:21
На плажа в ММЦ ПРИМОРСКО геврек с шоколад струва 5 евро
32.
Местен
27.06.2026 17:26:54
На плажа в ММЦ ПРИМОРСКО геврек с шоколад струва 5 евро
31.
Местен
27.06.2026 17:26:36
На плажа в ММЦ ПРИМОРСКО геврек с шоколад струва 5 евро
30.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:26:00
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
29.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:26:00
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
28.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:59
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
27.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:53
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
26.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:51
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
25.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:23
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
24.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:15
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
23.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:13
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
22.
Геврек и царевица на плажа хахаххахахахахаххааххах
27.06.2026 17:25:07
Щ това може да се случи само и единствено в циганска държава и държава на 1340г. Принизено жалко общество.
21.
До 10
27.06.2026 17:21:35
Напълно те подкрепям.Имам близък,който е лекар в Слънчев бряг и каза абсолютно същото.Масово стомашно-чревно разстройство(СЮРГЮН)
20.
Хаха
27.06.2026 17:08:19
Все ще се намери балък да купи
19.
Ужас
27.06.2026 16:36:40
Кой нормален ще си купи храна от мангал и то на плажа ?! Трябва да си малоумен или да се мразиш ,за да купиш нещо и то храна от мангали
18.
Ужас
27.06.2026 16:36:39
Кой нормален ще си купи храна от мангал и то на плажа ?! Трябва да си малоумен или да се мразиш ,за да купиш нещо и то храна от мангали
17.
Ужас
27.06.2026 16:36:38
Кой нормален ще си купи храна от мангал и то на плажа ?! Трябва да си малоумен или да се мразиш ,за да купиш нещо и то храна от мангали
16.
Ужас
27.06.2026 16:36:37
Кой нормален ще си купи храна от мангал и то на плажа ?! Трябва да си малоумен или да се мразиш ,за да купиш нещо и то храна от мангали
15.
Ужас
27.06.2026 16:36:26
Кой нормален ще си купи храна от мангал и то на плажа ?! Трябва да си малоумен или да се мразиш ,за да купиш нещо и то храна от мангали
14.
БЪЛГАРИЯ -ЕВТИНА ДЕСТИНАЦИЯ
27.06.2026 15:57:04
Че кога беше това - преди 35 години.
13.
БЪЛГАРИЯ - ЕВТИНА ДЕСТИНАЦИЯ
27.06.2026 15:54:20
Че кога беше това - преди 35 години.
12.
Айде по един геврек кукуруза у г*зо и от където са
27.06.2026 15:51:26
Ами никой не ги е канил като искат да плюскат ще плащат, без това имаме достатъчно боклуци по плажовете дошли да си пекът вкиснатите дирници. Малко са ни дрогирани, пияни, шаврантии, педрази, траверси, бандити, циганори и кви ли не убитачи, че и още да събираме и да търпим. Даси ходят!
11.
Moiata nai goliama zivotna
27.06.2026 15:45:11
Mechta e da sucha na baldazata praskovata.
10.
алхимици пишман-готвачи
27.06.2026 15:40:34
Имам търговски обект в Стария Несебър. Не знам каква храна им предлагат, но търсят настойчиво тоалетна. Пращам ги при двама съседи (платени WC) там да одриск@т. Не знам дали ще повторят в България. Трябва да са мазохисти, след като някои се държат за коремитe, горките...
9.
вкиснали джибри
27.06.2026 15:40:29
абре, колико пати ви кажаа ората, секакви спициалисти, дека нема да има увеличение на цените след вавейжданиту на йеврото!!! а, колико пати? е, нема угодиа на българина - се мърмори! било 4 лева станало 4 евро! кратко, ясно и точно!
8.
вкиснали джибри
27.06.2026 15:38:54
абре, колико пати ви кажаа ората, секакви спициалисти, дека нема да има увеличение на цените след вавейжданиту на йеврото!!! а, колико пати? е, нема угодиа на българина - се мърмори! било 4 лева станало 4 евро! кратко, ясно и точно!
7.
Gg
27.06.2026 15:35:04
Не мога да разбера нещо.Имам малко заведение на морето и този сезон засега е най-силният откакто работим около 25 години вече.Цените никога не са ни били високи.Стараем се да имаме нормална храна и обслужване.Понякога се получава понякога не.Аз съм доволен.
6.
Rom ot Roma
27.06.2026 15:34:29
7 леваС за варен мамул или гервек от циганин на плажа ли бе...Догодина и тия заблудени туристи няма да са тук,те са тук заради по-евтиното спрямо техния стандарт,не заради смотаните хотели и миризливото море
5.
ХХ
27.06.2026 15:34:26
Изгонихте богатите руснаци, чакайте сега европейските просяци да ви правят сезона.
4.
exclusive
27.06.2026 15:34:01
Те и Митето циклят първо го метнаха група ресторантьори след като им писна да го клецат Кирката си намери група негри и мангали, които още го пънат в циганката махала под съпровода на задоволителните звуци на Митачиту.
3.
Бойко и дебелия
27.06.2026 15:32:37
Мълчахте си за еврото...сега плащаме
2.
бург
27.06.2026 15:24:46
Митко бе, Киряков, оцИклиха или оцЪклиха?! Хайде вземете да се поограмотите малко, джурналя!
1.
Анон
27.06.2026 15:04:58
Да си ги купуват те, аз правя бойкот
  Добави Коментар
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка Джон Бенет спечели състезанието край Шпилберг Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина Ще спрете да купувате от магазина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото Според астролога Бела Поп, мнозина може би наскоро са усещали монотонност и застой, но сега ситуацията се променя бързо Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът Инцидентът е станал между харманлийски села Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата Ако новото правителство търси олигархия – ще я намери в пътната поддръжка и строителство, коментира тя