Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя

Това е тираджията, заснет от тол камерите. Какво пие и говори ли по телефона?
Ключови думи: Енчо Динев, катастрофа АМ Тракия, тир убиец, Николай Попов, движение Сияние, ТОЛ камери снимка, спукана гума лъжа, транспортна мафия, ПТП Тракия жертви деца, разследване катастрофа Тракия

Тираджията Енчо Динев, който в сряда с тира си премаза и уби трима души на АМ "Тракия", е бил заснет от ТОЛ камерите в силно компрометираща светлина преди инцидента.

Според изнесените данни, на кадрите ясно се вижда как той държи мобилен телефон в едната си ръка и чашка в другата. Това скандално разкритие бе обявено преди броени минути от лидера на гражданско движение "Сияние" Николай Попов.

Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука

"Историята със спуканата гума е чиста лъжа, а тази снимка се крие от вас за не се види тоталната безпомощност на властите в борбата с пътния травматизъм. Угодно е да се хвърли вината на гума, мантинела, път. Истината е, че липсва контрол и съществуват ПТП и транспортна мафия. Те спонсорират всяка власт. ", написа той във фейсбук профила си.

Припомняме, че при жестокия удар на място загинаха трима души, сред които две невинни деца. Ситуацията остава изключително критична, тъй като е много вероятно скоро броят на жертвите от инцидента да нарасне с още един човек.

Кадърът, който Николай Попов разпространи днес е от тол камерите 

Самият Енчо Динев упорито твърди пред разследващите органи, че е спукал гума непосредствено преди фаталния сблъсък. От прокуратурата обаче обясниха официално, че подобна техническа неизправност на превозното средство е най-малко вероятната причина за трагедията.

В момента компетентните органи работят усилено и по друга водеща хипотеза, според която водачът може просто да е заспал зад волана. Известно е, че мъжът е родом от Ямбол и се е занимавал с превоз на стоки. Във фаталния ден той е транспортирал жито до Бургас, след което се е връщал обратно напълно празен.

51
Коментара по темата
51.
Някой си
27.06.2026 14:31:03
Във "Въй Въй Бургас" има цветна снимка, но камиона е бял.
50.
До Ники
27.06.2026 14:24:32
Шибаняк такъв, баницата беше сладка когато ядеше и ти нали? Ти и твоята банда ГРОБ си прибрахте средставата и построихте калпави пътища и когато колелото се обърна сега вече си жертва и бял рицар който ще търси "справедливост" за всеки инцидент ли? Клетвите на всичките почернени семейства заради ВАС през годините най-накрая стигнаха и теб!
49.
Попов
27.06.2026 14:18:03
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
48.
Попов
27.06.2026 14:18:02
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
47.
Попов
27.06.2026 14:18:00
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
46.
Попов
27.06.2026 14:17:58
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
45.
Попов
27.06.2026 14:17:57
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
44.
Попов
27.06.2026 14:17:56
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
43.
Попов
27.06.2026 14:17:55
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
42.
Попов
27.06.2026 14:17:53
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
41.
Попов
27.06.2026 14:17:51
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
40.
Попов
27.06.2026 14:17:35
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
39.
Попов
27.06.2026 14:17:34
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
38.
Попов
27.06.2026 14:17:34
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
37.
Попов
27.06.2026 14:17:33
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
36.
Попов
27.06.2026 14:17:25
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
35.
Попов
27.06.2026 14:17:22
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
34.
Попов
27.06.2026 14:17:21
Просто на 24.6.е имал имен ден,приемал е честитки,кво го интересуват другите ?
33.
читател
27.06.2026 14:11:43
Стига сте писали тъпотии по форумите!
Ако всеки който има шофьорска книжка, спазва правилата за движение и законите,няма да има такива трагедии!!!
Това е истината!
32.
Ротшилд
27.06.2026 14:09:12
Значи като стана въпрос за мантинели,в България има три компании ,които произвеждат мантинели за Българския пазар и изнасят и в чужбина също.Всичко е по сертификат,фирмите са в Сливен,Пловдив и Перник.Пловдивската държи над 50% дял на българския пазар.Фирмите ,които монтират такива пътни съоръжения са около 20,но при някои от тях има внос на мантинели и други предимно от Турция и Румъния.Самата мантинела е здрава,но нещо по монтажа и е спестено или не е направено както трябва.Напречните колони,които държат мантинелите са около два метра дълги и съм гледал как ги набиват директно в подложната фракция под асфалта без да се бетонират.Вече при мостове и други съоръжения захващането е по друг начин.Лошото ,е че в България се сещаме за даден проблем,когато вече е късно.
31.
Сега
27.06.2026 14:06:11
Сменяй Изкуствения rнтелект! Моят по-хубави ги прави.
30.
ХХ
27.06.2026 14:05:59
До 27

"... няма право на едно кафе в чашка и да си включи телефона в зарядното докато излиза от Ветрен-от"- няма право да се разсейва. Включнането на телефон откъсва вниманието. Факт.

Други скудоумни забележки?
29.
ХХ
27.06.2026 14:05:43
До 27

"... няма право на едно кафе в чашка и да си включи телефона в зарядното докато излиза от Ветрен-от"- няма право да се разсейва. Включнането на телефон откъсва вниманието. Факт.

Други скудоумни забележки?
28.
вмирисани джибри
27.06.2026 14:04:20
той тос тираджия най-вирятну йе зяпал у тилифоня шот йе читял некоя книга1 м-м а можи и некакоф доклад од научна конфиренция да йе са зачел и ....
27.
Санчо Панса
27.06.2026 13:57:47
А на бас ,че е гледал на телефона Стоян Колев как ги пори с меча или Джинко от Ямбол как продава радиатори в тик ток.
26.
родител
27.06.2026 13:56:46
Ако има бетонна стена вместо мантинели и ако заспиш, тира ще се обърне и пак ще затисне някоя кола в която пътуват хора които спазват правилата за движение!
Има една приказка така е било писано да стане,но да нямаше жертви,а то двете деца,мъж и жената на треньора е в критично състояние!Дано поне тя да се спаси!
И на шофьора не му е лесно след такава трагедия,но поне е жив!!!!
Бог да дава сили на близките им!!!
25.
gerp-sds
27.06.2026 13:56:21
Интересно е от къде на къде бившия гербер от Сияние има достъп до ТОЛ-камерите и къде точно са тия ТОЛ-камери,на колко километра от инцидента.Не оправдавам шофьора,ама дали тоя човечец излязал на пътя за 100 евро на ден,а не да убива няма право на едно кафе в чашка и да си включи телефона в зарядното докато излиза от Ветрен-от там е платената зона,Ветрен е квартал на Бургас...Кажи бе,Сияние,коя е камерата,като си казал А кажи и Б...Да почиват в мир децата
24.
Гей брадъра давит бет
27.06.2026 13:55:41
Как ми се иска някой тираджия да ме опъне зад някоя бензиностанция.
23.
вмирисани джибри
27.06.2026 13:47:32
хе-хе, ... начи това с асфалта и разбитите пътища в българия е направо епична история! последният проблем, които човечеството и човешката наука някога ще реши e проблема с пътищата в българия!!!

начи както и да се развива науката, каквито и научни изследвания и изобретения и нови технологии да се направят, вещество и/или материал, който да се положи като пътна настилка в българия, и да не може да се разбие и натроши от българските тирове - такъв материал, такава пътна настилка няма и не може да бъде създадена! тук науката е безсилна!

няма път и магистрала, която бг-тировете да не могат да разбият!!!

преди години бяха максимално по 30 тона, сега вече са над 40 тона, се претоварени, се бързат, ...

хъ да са превозвала пшеницата по железопътната инфраструктура!

първо - ни мойти да развалити кефа на некои ора!!
второ - що си мислити, а чи товарните вагони ни мойм да ги претоварим и да евем мамата и на железопътната ифрастуктура!!
а, що тъй си мислити?
22.
ХХ
27.06.2026 13:47:26
Та какво знамение има дали в момента или 15 минути преди това е говорел по телефонa.
21.
Шоп
27.06.2026 13:36:09
Тоя паляк бая го е набрал за тираджиите че е готов да скалъпи какво ли не.
20.
вмирисани джибри
27.06.2026 13:34:08
мм ... то, не чи ганю йе джибрясал царвул, ... ц, ни йе! ама, пуняггаш ... иначи, той, ганю многу чите!! м-м! у българия пълно с библиотеки и университети, ки! българия йе держава сас древна коултура и бугати традиции ... ъъъъъ, ко знайти вий?
19.
666
27.06.2026 13:24:32
Този биологичен отпадък е рецидивист на пътя с над 20 нарушения и други ПТП та.
Да убие хора е било въпрос на време...
18.
Златослав
27.06.2026 13:24:00
Той е на заведение човека, този трябва да го убием със камъни
17.
До 9
27.06.2026 13:21:41
Ти се правиш май на орел ама сляп, защо изобщо коментирате бе смешници
16.
ТОВА
27.06.2026 13:16:50
Са съоръжения тип Джърси/бетонните блокове/ и са въведени в експлоатация още през 1955 г. в САЩ и Западна Европа,на практика са ,,вечни,, т. е. срока им на годност е окло 50 години Джърси-тата ,спасяват животи....

до R
15.
До 9
27.06.2026 13:12:50
Имаш зрение на орел ли? Не. Това което имаш е не повече от 6-7 гънки на сивото вещество - колкото да се наядеш и насереш.
Отиди този комвнтар да го кажеш на родителите на децата.

Око за око, зъб за зъб. Крадеш - режат ти ръката от рамото. Лъжеш - режат ти езика. Убиеш - бъдеш убит.

Такива като тебе са толкова прости, че в тълковния речник срещу думата "прост" трябва да има твоя снимка.
14.
R
27.06.2026 13:01:34
Днес всички подчинени на Мафията са се вдигнати. Явор Дачков, Николай Попов и прочие. И викат безотговорно шофиране и мантинелите не са виновни!!! Явно някой ще изтърве 500 млн. € поръчка за мантинели!!! Добре бе, в Европа, като шофират отговорно, Хората си имат здрави мантинели и бетонни блокове за предпазители!!!!
13.
дрън дза за
27.06.2026 12:54:43
Обесете го тоя Енчо на първото дръво и да преклучим случия...дали е бил мангал, вугарин, турчин или друг етнос да му мислят блядите...
12.
Червей
27.06.2026 12:47:43
Казах ви циганите ше дозакопаят страната

Жертвите им са планирани
11.
XX
27.06.2026 12:42:00
Превозът на зърно да се извършва само с ЖП вагони
10.
...
27.06.2026 12:38:27
Всички жертви са невинни, независимо деца, пораснали деца или родители.
Крайно време е да се приложи по-строг контрол на камионите, а и не само. Не знам дали има някой който не е наясно че те докато шофират освен телефон, чашка и телевизия гледат. Как да овладееш камион, като ти реално не шофираш, а правиш друго.
9.
#ИВАНИЕ В КОАЛИЦИЯ СЪС #СИЯНИЕ
27.06.2026 12:32:21
Тази снимка може да е направена 10-20-30-40 минути преди инцидента и не доказва нищо. Къде го видяха тея телефон и чашка между другото? Имам зрение на орел и пак нищо не виждам.
8.
Ммм
27.06.2026 12:27:21
Сега в зандана доживот
7.
Слугата
27.06.2026 12:26:16
То, че е така така е. Ама защо мантинелите ни са, като КАШКАВАЛ и не спират тези глупаци с телефоните и кафето???? Слугата на Орлин Алексиев нещо се опитва да ни отклони от мантинелите!!!! За 500 млн. има поръчка за мантинелите и сега са блокирани! Сигурно и Орлин Алексиев е вътре в Кашкавалените мантинели и сега неговият Слуга действа по въпроса!!!!
6.
В крайна сметка,
27.06.2026 12:25:32
не се вижда нищо ясно !
5.
аха
27.06.2026 12:12:11
Всъшност нищо подобно не се вижда от снимките и бас давам, че експертизите, а не един нереализирал се политик бивш гербер ще го докажат.

Дори и да има такава снимка не означава, че в момента на катастрофата е било така. Бързо осъдихме човека, вместо да кажем на държавата, че пътищата ни убиват.
4.
Крайно време е!
27.06.2026 11:59:37
Да се ограничи движението на ТИР ове по автомагистралите! Те са винаги претоварени разбиват настилката и създават предпоставки за ПТП! По магистралите да се движат само тези които транспортират бързо развалящи се продукти!
3.
БАХУРА
27.06.2026 11:58:55
Всички гондоли,които карат житото към СЕВАН и КРЗ,са претоварване,карат 40/43 тона.Карат вечер,или сутрин рано,за да избегнат Проверки от ДАИ.
2.
И какво?
27.06.2026 11:50:52
А как влезе в насрещното?
1.
мда
27.06.2026 11:50:05
За прасетата с фуражки няма проблем, че тези психопати с камионите карат с напълно негодни гуми, че летят с над 100 и натискат останалите водачи, че карат претоварени и преуморени. За нашите закрилници е важно да се крият в храстите редом до другите проститутки до някоя безумна хранилка и да въртят оборот с камерата.
  Добави Коментар
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът Инцидентът е станал между харманлийски села Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата Ако новото правителство търси олигархия – ще я намери в пътната поддръжка и строителство, коментира тя
Горещините в Европа се придвижват на изток Три страни с температурни рекорди Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3 Няма мерки за развитие и растеж, коментира депутатката от ГЕРБ-СДС
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание Дават 6565 евро на ръководители на ведомства и 6142 евро на заместниците им Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време Супер нежна, лека и без скъпи продукти, даже детето ви може да я приготви с лекота
Поредно меле с тир и три автомобила Няма жертви, но са нанесени значителни щети на превозните средства Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение Бизнесът отчита сериозен скок в разходите -наемите по морето са се увеличили с над 30%
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес Според институцията всяка цена трябва да бъде съобразена с предоставяната услуга и да не представлява нелоялна търговска практика Катар покри всички разходи на феновете си за Световното Гражданите на Катар са получили пълен пакет услуги, включващ самолетен полет, настаняване в хотелски комплекс