Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България смая света покрай Джиро дИталия

Обиколката стартира от Несебър, премина през Созопол и Бургас
Ключови думи: Гранде партенза, новини, Джиро Д Италия, старт

Големият старт (Гранде партенза) на 109-ата колоездачна Обиколка на Италия показа България в изключително позитивна светлина пред света. Трите първи етапа на "Джиро д`Италия" на наша територия изненадаха дори самите организатори на едно от най-големите спортни събития на планетата. Перфектна организация, отлични условия, всенароден ентусиазъм и оригинални хрумвания бяха отличителните черти на "българската" част от обиколката.

"Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, благодарение на България - заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино.

Хората в тази страна са толкова щастливи, толкова подкрепящи - такова нещо не се е случвало никога преди това. Шокирани бяхме от този толкова голям и неочакван от нас ентусиазъм. Тук атмосферата е най-добрата, която сме преживявали на "Джирото", розовият цвят е навсякъде".

Според Белино само на финала в София, която стана едва 13-ата столица, посрещнала етап в 109-годишната Обиколка на Италия, е имало около 100 000 зрители. Много по-голям брой съобщи столичният кмет Васил Терзиев, според когото по улиците са излезли 250 000 души. Отчитайки ентусиазма и кадрите от ТВ излъчванията, общият брой на хората, които в трите дни бяха край трасето и в стартиращите и финални градове на етапите - Несебър, Бургас, Велико Търново, Пловдив и София, се оценява на над 500 000. Това е невероятен брой посетители на каквото и да е спортно състезание в България.

А всички тези хора, както и общините, през които преминаваше колоездачната колона направиха всичко възможно, за да се спрат телевизионните камери върху тях. 

"Това, което видяхме по телевизията е невероятно", заяви Паоло Белино и наистина беше така. Не става дума само за отличното телевизионно излъчване, което запозна целия свят с красотите на България - нещо, което нито една реклама не може да направи сама.

Същевременно общините организираха фензони, концерти, фестивали и всякакви забавления за жители и гости. А народното творчество се развихри в пълна степен - организации, дружества и отделни фенове се надпреварваха да покажат нещо оригинално, а всички приумици стигнаха до ТВ зрители в 200 държави.

В Бургас, например, камерите от вертолета уловиха огромния велосипед, изобразен от възпитаниците на спортното училище, които бяха тренирали няколко седмици, за да се получи всичко както трябва:

23
Коментара по темата
23.
КРИТИКАРИТЕ
13.05.2026 12:16:59
да спрат да лаят, а институциите, от които зависи това, най-после да се опитат да извлекат максимални дивиденти от това представяне. Само ние не си научаваме уроциите от историята. Всяка пролет - обикновено през май, до сега в Бургас се организираха срещи между туристически агенции, хотелиери и не знам още кои представители на българския туризъм и представители на министерството, към което е този ресор. И все се обсъжда как ще развиваме селски , религиозен, гурме, винен и още какъв ли не туризъм, което все не се случва. Все сме в поза вдигнат крак за първа крачка...А другите нации вече заселват Антарктида, още малко и до Марс ще достигнат.
22.
Ъхъ
13.05.2026 04:11:46
Смая го я - 12 милиона за лиценз и 2 милиона за "други" разходи, от които 600 000(!) за гала вечеря. Това са официални данни. За подробности - при чичко ви, знаете си кой.
Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
21.
Ъхъ
13.05.2026 04:11:43
Смая го я - 12 милиона за лиценз и 2 милиона за "други" разходи, от които 600 000(!) за гала вечеря. Това са официални данни. За подробности - при чичко ви, знаете си кой.
Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
20.
Ъхъ
13.05.2026 04:11:42
Смая го я - 12 милиона за лиценз и 2 милиона за "други" разходи, от които 600 000(!) за гала вечеря. Това са официални данни. За подробности - при чичко ви, знаете си кой.
Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
19.
Оня
12.05.2026 19:21:41
Избирателна реклама на определени градове от уж гербеурунгелския елит с държавни пари, щом Бс е рекламата на Бг определен от простия ви вожд и пръв ръководител, явно и невидял, една проста шопска тиква работата е ясна, защо сме на последните места в Евросъюза по всички показатели. Бс от толкова въздигане е с отрицателен прираст, добре че написа най-големия кмет в света, половината села и градчета в област Бс на по 20 км. за квартали, че долу горе пак да сте със брой население. Яжте ми о--я работа точно вие ще ма въздигате, чорбари и кебапчетаджии. Добре че беше шопската тиква да ва рекламира и ви дава пари на тоя пропаднал град.
18.
Ходор
12.05.2026 15:49:04
Преди да търсим поводи за критика, нека погледнем голямата картина. През изминалите три дни кадри от Бургас, Созопол, Пловдив и София влязоха в домовете на стотици милиони хора в над 190 държави.
Докато ние спорим тук, италианците от RAI, европейците по Eurosport, феновете в САЩ по Max и дори тези в Австралия и Латинска Америка по SBS и DSports, видяха една модерна, гостоприемна и зашеметяващо красива България. Хеликоптерите заснеха нашето море и планини така, както нито една туристическа кампания досега не е успявала.
Това не бяха просто затворени улици – това бяха стотици часове безплатна реклама в най-гледаното време по целия свят. Нека се гордеем, че бяхме перфектни домакини, вместо да рушим магията с дребнавост. България е на световната карта и изглеждаше феноменално!
17.
Мъка
12.05.2026 14:08:39
И тук пак прекаляваме с навуждането.
Напишете как хората по трасето се организираха доброзорно от местните феосали кметове .как се извадифа администраций,училищаспортни клубове .как припадаха деца и възрастни в очакване на това чудо,
Не всичко е така както изглежда.
16.
Мъка
12.05.2026 14:08:23
И тук пак прекаляваме с навуждането.
Напишете как хората по трасето се организираха доброзорно от местните феосали кметове .как се извадифа администраций,училищаспортни клубове .как припадаха деца и възрастни в очакване на това чудо,
Не всичко е така както изглежда.
15.
ER_Dr
12.05.2026 13:55:09
Голям праз, това може да се види и другаде. А в същото време на магистралата шофьор на автобус с пътници с 45 нарушения и отнемана за алкохол книжка блъска фирмен камион, чийто шофьор има 29 нарушения и два пъти отнемана книжка. Как ще ни стигнат? Аматьори...
14.
Pink
12.05.2026 13:07:34
Сметай колко сме ЗЛЕ, щом на това се радваме. Преди поне имаше качествени манифестации. Новините въртят едно и също-инфлация, цени, гориво,Радев...
13.
до 6
12.05.2026 12:29:15
Вземи и ти,ако можеш,като те изберат за кмет да управляваш 4 мандата най малко,да се разправяш с такива като теб,вземай!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
12.
до 6
12.05.2026 12:29:14
Вземи и ти,ако можеш,като те изберат за кмет да управляваш 4 мандата най малко,да се разправяш с такива като теб,вземай!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
11.
до 6
12.05.2026 12:29:12
Вземи и ти,ако можеш,като те изберат за кмет да управляваш 4 мандата най малко,да се разправяш с такива като теб,вземай!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
10.
до 6
12.05.2026 12:29:01
Вземи и ти,ако можеш,като те изберат за кмет да управляваш 4 мандата най малко,да се разправяш с такива като теб,вземай!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
9.
до 6
12.05.2026 12:28:57
Вземи и ти,ако можеш,като те изберат за кмет да управляваш 4 мандата най малко,да се разправяш с такива като теб,вземай!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
8.
Street player
12.05.2026 12:19:58
Огромни благодарности на инициатора от Пловдив, чието име медиите не съобщиха. Благодарение на него организаторите на „Джирото“ показаха на света част от красивата ни България! Адмирации за всички хора, които излязоха да приветстват колоездачите. Получи се страхотно състезание с прекрасна публика и отлична организация! Браво!
7.
КАРЛОТА
12.05.2026 12:17:02
ЧАО,Тервелчо! Стига сте се прехласвали по това Джиро! Споделете по колко канала на IT предаваха това -аз не видях, не чух ! Вече 10 дни мелите едно и също! Джирото няма да ни оправи кочината.Да позамаза се малко интериора на БГ ,хвалебствията ще си останат тук, но паричките ще потънат-КЪДЕ?
6.
Koleloto kitaisko s4upi sa
12.05.2026 11:46:40
Partizan mitko kolko miliona ze ot jiroto
5.
333
12.05.2026 11:44:20
GLUPOSTI!!!!!
4.
Как ги смяхмр
12.05.2026 11:44:13
с боядисания асвалт с лунни кратери по Тракия, като са идвали и са си тръгвали?
Добре, че се раззелени,за да не се виждат незаконните сметища и циганските катуни. Ярък пример е циганската махала в Нова Загора.
3.
гфд
12.05.2026 11:38:28
А кой ги замърсява тея улици? Предимно такива като тебе мрънкачи...
2.
Флагман
12.05.2026 11:35:35
по-добре отразете мръсотията по илиците и градинките в Бургас, а не Джирото!
Сега се връщам от Краков - по илиците и градинките няма нито един отпадък - нито фас, нито хартийка, бутилка! Абсолютно чисто! И другото - хората са облечени съвсем обикновено, жените са без грим и пак са красиви!
Кога ще ги стигнем поляците!
1.
Красимир
12.05.2026 11:33:03
Ало, флагман, кога ше престанете с това джиро?? Омръзнахте ни!! То бива хвалебствия, но спрете!! Вече е вторник! То при Тодор Живков нямаше чак такова лизачество като вашето сега! И защо не допускате коментари под материали за кмета? Имате устна забрана ли?
  Добави Коментар
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник 
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника За щастие при зрелищния сблъсък тази сутрин няма пострадали, а екипът благодари на съседите и приятелите за светкавичната помощ Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос Той заменя Красимир Енчев, който бе начело на структурата от 2012 година 
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата Евтиният трик с влажен чаршаф охлажда тялото чрез изпарение, но експертите напомнят, че здравето е по-важно от икономията на ток Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора Детето е настанено в болница без опасност за живота, а непълнолетният каруцар е тестван с отрицателна проба за алкохол
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие Модернизираната база увеличава капацитета си до 126 ученици Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции