Голяма спортна драма в София, замесени са и рускини
Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София.
София Иванова, Рая Божилова, Магдалена Вълкова, Магдалина Миневска и Емилия Обретенова събраха сбор от 53.600 точки - 27.950 на пет топки и 25.650 на три обръча/два чифта бухалки.
Шампион в многобоя стана отборът съставен от рускини, те участват с неутрален статут в София и събраха 54.250.
На второ място е Германия с 54.050. Олимпийският шампион от Париж 2024 Китай е на четвърта позиция с 53.150. Ансамбълът ни е много млад и резултатът може да се отчете като позитивен.
2
Коментара по темата
2.
ТБС
30.03.2026 11:37:51
И каква е намесата на рускините не разбрах?
Нашите деца са взели трето място, ще стигнат и до първо, винаги са го правели. И всички сме наясно, че Русия е водеща в този спорт, не случайно Китай дръпнаха толкова напред, треньорите им са рускини
Нашите деца са взели трето място, ще стигнат и до първо, винаги са го правели. И всички сме наясно, че Русия е водеща в този спорт, не случайно Китай дръпнаха толкова напред, треньорите им са рускини
1.
ТБС
30.03.2026 11:36:00
И каква е намесата на рускините не разбрах?
Нашите деца са взели трето място, ще стигнат и до първо, винаги са го правели. И всички сме наясно, че Русия е водеща в този спорт, не случайно Китай дръпнаха толкова напред, треньорите им са рускини
Нашите деца са взели трето място, ще стигнат и до първо, винаги са го правели. И всички сме наясно, че Русия е водеща в този спорт, не случайно Китай дръпнаха толкова напред, треньорите им са рускини