Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни

Ключови думи: Доналд Тръмп, новини, САЩ, НЛО

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще разпореди на Пентагона и други федерални агенции да публикуват правителствени документи, свързани с извънземен живот и НЛО, съобщава CNN.

„Въз основа на проявения огромен интерес, ще разпоредя на министъра на отбраната и другите съответни ведомства и агенции да започнат процеса на идентифициране и публикуване на правителствени файлове, свързани с извънземни и извънземни форми на живот, неидентифицирани въздушни феномени (UAP) и неидентифицирани летящи обекти (НЛО), както и всякаква друга информация, свързана с тези изключително сложни, но изключително интересни и важни въпроси“, заяви той в публикация в Truth Social.

През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Служба за разрешаване на аномалии във всички области, която в доклад от 2024 г. потвърди, че не е намерила доказателства за извънземен живот.

Коментарите на Тръмп идват, след като бившият президент Барак Обама привлече вниманието на медиите през уикенда, когато изглежда потвърди съществуването на извънземни в интервю с водещия на подкаст Брайън Тайлър Коен.

„Те са реални, но аз не съм ги виждал“, каза Обама, когато беше попитан дали извънземните са реални.

По-късно бившият президент поясни в публикация в Instagram, че се е позовал на статистическата вероятност за съществуване на живот на други планети, като се има предвид необятността на Вселената.

„Но разстоянията между слънчевите системи са толкова големи, че шансовете да сме били посетени от извънземни са малки, а по време на моето президентство не видях доказателства, че извънземни са влизали в контакт с нас“, добави той.

Когато в четвъртък беше попитан за коментарите, Тръмп каза в Air Force One: 

„Ами, не знам дали са реални, или не. Мога да ви кажа, че той е разкрил класифицирана информация. Не би трябвало да прави това. Направи голяма грешка.“

Темата за НЛО или неопознати аномални явления – по-известни като НЛО – привлече огромно обществено внимание, подхранено отчасти от конспиративни теории за това, че американското правителство крие доказателства за извънземни.

През последните години имаше натиск за повече прозрачност по въпроса, включително изслушване в Камарата на представителите през 2023 г., където трима военни ветерани предупредиха, че наблюденията на НЛО са проблем за националната сигурност и че правителството е било прекалено потайно по този въпрос.

Пентагонът, в сътрудничество с Дирекцията за национално разузнаване и други правителствени агенции, е получил общо 1652 доклада за НЛО към 2024 г., според доклад, публикуван през същата година.

2
Коментара по темата
2.
бат ви Йода
23.02.2026 07:57:32
Бат Дончо коги ши гу качват на летящата чиния за към някоя далечна галактика
1.
Епсteen
20.02.2026 11:45:13
Знаех си, че в Педрохан са намесени извънземни. Само и само да не се окаже, че демокрадците са ѝ пепефили.
  Добави Коментар
Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки Държавата пренаписва критериите за доходи и отваря хазната за хиляди семейства, които досега биваха жестоко отрязвани заради някое евро отгоре Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома Малко известно данъчно облекчение позволява на собствениците на имоти да възстановят до 200 лева от разходите за труд на майсторите, стига да спазват ясни правила
Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването Оголването на речното дъно край Лом и Видин активира извънредно внимание от страна на речните власти, докато капитаните се борят с опасни плитки прагове Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Мистичната планета обръща своя ход, за да изкара наяве скритите истини и да ни накара да свалим розовите очила в любовта, финансите и личните отношения
ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро Гбамин притежава богат опит в силни европейски първенства. Освен за Ланс, той е играл още за Майнц, Евертън, ЦСКА Москва, Трабзонспор, Нант, Цюрих, Дюнкерк и Мец Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей Защо най-негодникът на света е все още жив? Светът вече не е добро място за Тръмп, зован иранците 
93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени Използването на специално обучени кучета-търсачи се е оказало ключово за локализирането му в мазето на напълно разрушената постройка Свърши ли мъката на АМ „Тракия“? Пуснаха движението по обновените 32 км, ето къде отива старият асфалт Оказва се обаче, че мащабното обновяване на аутобана ще донесе неочаквано голям бонус и за жителите на околните малки населени места
Сърцето може да не издържи: Защо среднощното гледане на Световното се оказа фатално? Повече от половината двубои зад океана се излъчват в малките часове на нощта по нашето време, което принуждава най-страстните фенове системно и съзнателно да лишават тялото си от жизненоважен покой Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище Природният феномен изхвърли колосални стълбове от черна вулканична пепел, гъст дим и разтопена лава високо в атмосферата
Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд Двигателят задвижваше експерименталния спътник за комуникационни технологии 26A от първоначалната му трансферна орбита до геостационарна орбита чрез пет маневри за издигане в орбита, работейки общо за 11 617 секунди Известен неврохирург катастрофира тежко, прилоша му зад волана Д-р Руслан Николов е приет със счупен таз и предстои да бъде опериран по спешност в болница във Варна