Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Парещ уикенд очаква България

Ключови думи: уикенд, България, Температури, жега,

И днес в страната се очаква да бъдат измерени температури до 41 градуса, което накара синоптиците отново да поставят преобладаващо оранжев цвят върху картата на България.

В събота предупреждението за опасни жеги ще бъде в сила за 24 области на страната. В тях максималните температури ще бъдат най-малко 39 градуса. Най-горещо се очаква да бъде в Русе, Видин, Монтана, Благоевград, Кърджали, Хасково, Плевен, Силистра, Бургас, Варна.

Малко по-хладно ще бъде единствено по Черноморието. В четири области - Перник, София-град, София-област и Смолян – термометрите ще измерят най-много до 37 градуса. Затова за тях важи само жълт код за опасни жеги. И в неделя времето ще остане слънчево и горещо, предупреждават метеоролозите. Понижаване на температурите ще започне с началото на новата седмица.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Лъчезар Йорданов е шампион в седемнадесетото издание на турнира по ускорен шах за купа „Янко Гюзелев“ Рекорден брой участници и международен престиж белязаха традиционното състезание в Бургас ЦСКА с позиция за поведението на Давид Пастор Клубът заяви пълно съдействие на разследването и обяви дисциплинарни мерки
Мъж е с опасност за живота след нападение с нож в Морската градина на Варна Полицията издирва заподозрян за тежкото престъпление, извършено в района на Делфинариума Камион блъсна пешеходец и уби пешеходец в София, издирват водача Движението на трамваите е спряно
Виктор Калев избра Бургас за празнично издание на „Грамофонът“ на 14 февруари Авторският концерт-спектакъл отбелязва 10 години от създаването си с романтична вечер в театър „Адриана Будевска“ МРРБ въвежда данък "домоуправител" Първоначално министерството поиска над 1600 евро за регистрация, после намали сумата до 80 евро
Задържаха футболист на ЦСКА за шофиране с 2.32 промила алкохол Инцидентът е станал след полунощ на булевард „Симеоновско шосе“ в София Китай настоя Япония да се въздържа от намеса по въпроса за Тайван Пекин поиска официално от Токио да коригира изявленията си и подчерта, че политиката му остава непроменена
Убити и ранени при нова руска атака срещу Одеса Ударът е нанесен в нощните часове, засегнати са жилищни сгради и гражданска инфраструктура Григор Димитров стартира в Далас на двойки с българския талант Георги Георгиев В първия кръг българският тандем ще се изправи срещу американците Алекс Ковачевич и Бен Шелтън.
Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Историята на единственото успешно робско въстание в историята На 9 февруари 1803 г. колонията Сен Доменг слага край на френското господство и се превръща в свободната република Хаити