Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам

Илхан Кючюк не изглежда притеснен. Той обеща пълно съдействие на всички компетентни органи за изясняване на фактите
Ключови думи: Илхан Кючюк, Европейска прокуратура, имунитет, евродепутат, Европейски парламент, Роберта Мецола, ДПС, сигнал от асистент, разследване, Брюксел, Страсбург, Лаура Кьовеши, ЕП

Европейската прокуратура, ръководена от Лаура Кьовеши, поиска свалянето на имунитета на българския евродепутат Илхан Кючюк. Съобщението бе направено лично от председателката на Европейския парламент Роберта Мецола в началото на последната пленарна сесия за 2025 г. в Страсбург.

Макар мотивите за искането да не бяха публично обявени, по информация на изданието Euractiv, става дума за жалба, подадена от бивш местен асистент на Кючюк. Разследването от страна на Европейската прокуратура поражда политически и институционален интерес, тъй като евродепутатът оглавява правната комисия на ЕП – органът, който отговаря именно за разглеждането на подобни искания за отнемане на имунитет.

Кючюк, който е част от либералната фракция „Обнови Европа“, реагира бързо чрез официален пост във Facebook, в който изрази пълна готовност да съдейства на разследването. „Бях изненадан от искането, но нямам какво да крия. Ще съдействам напълно, както съм го правил винаги. Институциите са длъжни да проверяват всеки сигнал“, написа той. Евродепутатът заяви, че ще продължи да изпълнява задълженията си и няма намерение да се оттегля от поста си в ЕП.

Илхан Кючюк е особено интересна фигура не само заради поста си в Европейския парламент, но и поради вътрешнопартийната динамика в ДПС. След разногласията с Делян Пеевски, Кючюк застана твърдо зад почетния председател Ахмед Доган и открито се дистанцира от колегите си, подкрепящи Пеевски. В момента той е единственият евродепутат от ДПС, който не е свързван с политическия кръг около санкционирания по „Магнитски“ модел бивш депутат.

Политическата обстановка около Кючюк също не е без значение. Искането за отнемане на имунитет идва в контекста на засилени политически сблъсъци в Европейския парламент и нарастваща роля на прокуратурата на ЕС в разследванията срещу евродепутати, свързани с евентуални злоупотреби със средства, натиск върху служители и др.

Очаква се Комисията по правни въпроси да разгледа искането на прокуратурата в следващите седмици. В случай че бъде препоръчано отнемане на имунитета, решението ще трябва да бъде гласувано от Европейския парламент.

До този момент не са публикувани конкретни доказателства или обвинения срещу Кючюк, а случаят остава в предварителна фаза на разследване. Въпреки това, самият факт, че евродепутат с висока позиция в ЕП попада под ударите на прокуратурата, е достатъчно, за да предизвика сериозен отзвук – както в Брюксел, така и в България.

 

6
Коментара по темата
6.
в кауша
16.12.2025 16:25:10
ох честничкия той, всички сте за кауша
5.
Сюргюн Кюфтук
16.12.2025 15:19:29
Анъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ
4.
леля Султан и чичо Айше star tup финансисти
15.12.2025 22:05:14
Илхан Кючук е свързан НАРКОтрафик в комбина с Irish Mafia(Ирландската Мафив и ИРА/.

ШЕФ на ALDE e ирландеца от гр.Лимерик Tim Dooley,a Улхан Кючук ДПС Доган е заместник на Dooley и 2рия човек в ALDE .
Наскоро в началото на годината хванаха 1 БГ кораб на Домусчиев с 600 кила БЕЛО заI LIMERICK Ираландия, следите и организатори и финансисти на пратката видят към НАЙ-високите позиции в ДОС Доган сиреч към ИЛХАН КЮЧУК.
Главния механик от Варна е съдружник с архитект КАЛИН ТИХОЛОВ видна фигура от ДПС елита на Доган .
Архитект Тихолов проектира САРАИте на Доган в
Росенец,Бояна и село Дръндар както и всички хотели на ДПС по Морето и зимните курорти.
ДПС Доган перат пари на Ирландската ИРА в имоти в Сл.бряг,Кошарица,Созопол,Поморие
Публично известен факт че оарите от най-големия банков обир в UK извършен от ИРА са изорани във имоти във България (Сл.бряг и Кошарица) от ДПС фирми и бизнесмени .
3.
*********
15.12.2025 21:52:25
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
2.
ХХ
15.12.2025 21:45:50
Най-вероятно е опит на либералите около пеевски и урсулата да го елиминират,защото не е корумпиран по магнитски.
1.
Фекрет Стораро
15.12.2025 21:24:42
ти нямаш нито име, нито репутация брат .... Освен, че уреждаш купени гласчета
  Добави Коментар
Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество. Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя
Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник  Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12.
Ремонт ще затрудни движението в жк „Възраждане“ Затруднено ще е движението по кръстовището между улиците „Цар Калоян“ и „Пробуда“ в ж/к „Възраждане“ в Бургас на 17 и 18 март Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Моджтаба Хаменей контролира милиардни активи в Европа и Близкия изток, включително луксозни имоти в Лондон, съобщава Jerusalem Post
Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Силният трус беше регистриран във вторник сутринта, епицентърът се намира на 15 км дълбочина Изтича крайният срок за регистрация на листи за изборите  Водачите на листите на основните партии вече са обявени, ЦИК ще изтегли номерата за участие утре
Шофьори на линейки в Бургас излизат на протест срещу глобите за превишена скорост и червен светофар Протестиращите твърдят, че не получават подкрепа от институциите, въпреки срещите и обещанията за решаване на проблема Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Вълна от дронове и ракетни нападения срещу дипломатическата мисия в Ирак, Израел с нови удари по Иран и Хизбула