Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България представи туристическия си потенциал на най-голямото изложение в Япония

TEJ e най-значимото туристическо изложение в Япония, oрганизиранo от Японската асоциация за пътуване и туризъм,
Ключови думи: Япония, туризъм, изложение, организирано, асоциация, пътуване

Министерството на туризма участва в международното туристическо изложение Tourism Expo Japan (TEJ), което се проведе в периода 25-28 септември 2025 г. в изложбена зала Aichi Sky Expo в гр. Нагоя, префектура Айчи, Япония. България беше представена на щанда на Европейската туристическа комисия (ЕТК) наред с други дестинации от Стария континент, които обединяват усилия да презентират европейския туристически продукт на японския пазар.

Японската асоциация на туристическите агенции (JATA) и Японската национална туристическа организация (JNTO). TEJ играе водеща роля в световната туристическа индустрия, привличайки представители не само от самата индустрия, но и от голямо разнообразие от бизнес сектори. Изложението в Япония има за цел да развива вътрешен, изходящ и входящ туризъм и да постигне регионално съживяване с фокус върху туризма. Този B2B и B2C форум е най-доброто събитие в Япония за свързване с местни туристически фирми и откриване на нововъзникващи тенденции. Изложението е насочено както към бизнес посетители и журналисти с фокус върху бизнес преговори и нетуъркинг, така и към по-широка публика, което дава възможност за комуникация, реклама и директен маркетинг.

Участието ни в Tourism Expo Japan 2025 цели да повиши видимостта на страната ни и да я утвърди като привлекателна туристическа дестинация в Япония

За да увеличи максимално обхвата и въздействието, ETK си партнира с JATA, за да организира Europe - Japan Marketplace, ексклузивно B2B събитие в рамките на изложението, което предоставя възможност за срещи и изграждане на партньорства между водещи японски туристически агенти и европейски туроператори.
България отдава значително внимание на традиционно добрите взаимоотношения с Япония в сферата на туризма, а участието ни в Tourism Expo Japan 2025 цели да повиши видимостта на страната ни и да я утвърди като привлекателна туристическа дестинация в Япония.

„Участието на България в Tourism Expo Japan 2025 е стратегическа стъпка за разширяване на нашето присъствие на този далечен пазар. Японските туристи ценят културата, историята и автентичните преживявания, а България може да предложи всичко това – от древни традиции и богат исторически наследство до модерна туристическа инфраструктура и уникална природа. Радвам се, че заедно с партньорите от Европейската туристическа комисия имаме възможност да представим страната ни като дестинация с висока добавена стойност и устойчиво развитие”, заяви министър Мирослав Боршош.


 

Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем Какаови бисквити, кафе, лимон и портокал се събират в свеж десерт в чаша, който е най-вкусен добре охладен Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите Таванът за изпълнителен директор пада до 8930 евро, а очакваната икономия за лечебните заведения е над 2,2 млн. евро годишно
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия Бившият премиер видя политическа сметка зад победата на Бургас над София и постави под въпрос ролята на ръководството на БНТ, но не представи доказателства за намеса в избора Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия Зам.-председателят на СОС поздрави морския град, но след това поиска точки, критерии, пари и доказателства, а покрай тях подхвърли и политическо съмнение към Иво Христов
Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България Бургаският тим приема съперника си на 19 август в Българово, а победителят ще продължи напред в турнира Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3
Качамак като от бабината печка: Малко продукти, много масло и вкус от едно време Тайната на простичкото селско ястие е в бавното бъркане, хубавото сирене и ароматната запръжка с червен пипер Лесотехническият университет отваря врати в Бургас Филиалът на Лесотехническия университет ще посрещне първите си студенти в Бургас от 23 септември.
Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа „Събуждат“ ли Тръмп с таен бутон? Мрежата полудя, а мистериозната жена разкри истината Видео от Овалния кабинет роди теория за тайна „будилничка“ на президента, но обяснението се оказа далеч по-прозаично
Emporio Armani отвори нов монобранд магазин в Бургас, очаквайте скоро и първото Armani/Caffè в България Нова модна и лайфстайл дестинация в комплекс Central Park Burgas събира на едно място мода, дизайн и италианско гостоприемство Президентът Йотова към Бургас за Евровизия 2027: Покажете любовта към морето и родния бряг Държавният глава поздрави бургазлии за историческото домакинство и открои шанса градът да представи пред Европа културата, музиката и родното Черноморие