Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нови 900 бургазлии без препитание. В Топ 5 сме обаче по ниска безработица

Според Пенка Кирилова от Агенцията по заетостта в Бургас в държавната институция няма заявки за масови съкращения. Статистиката показвала, че с близо 1900 души е намалял броя на безработните
Ключови думи: безработица, бюро по труда, бургас, агенция по заетост, пенка кирилова, безработни, статистика

862 бургазлии са останали без работа през последния месец и вече са регистрирани в местното Бюро по труда. Според представители на институцията статистиката не е плашеща, тъй като през предходния месец безработните са били с 4 души повече. Бургас се нарежда сред градовете с най-ниска безработица. Благодарение на туристическия сезон 2700 от региона за започнали работа. Равносметката на държавните служители е, че с близо 1900 души е намалял броя на безработните . По програми за заетост препитание са намерили 110 души / виж интервюто със Златомира Вълчева, началник отдел "Активна политика на пазара на труда” в Бюрото по труда в Бургас.

Въпреки позитивните данни от  два дни е започнало връчване на заповеди за освобождаване на служители на БДЖ "Товарни превози" . Такива вече са получили 12-13 работници. Очаква се да станат 47.  Според програмата на БДЖ за съкращаване на разходите трябва да се освободят 1000 души  от системата в цялата страна. За „Товарни превози” те са 170, като за Бургас са тези 47. Тъй като решението за съкращение не е било изпълнено до края на 2011 година, те се правят сега.

Според Пенка Кирилова от Агенцията по заетостта в Бургас в държавната институция няма заявки за масови съкращения от „Товарни превози”. Няма и регистрирани безработни от държавната структура.

2
Коментара по темата
2.
превози
20.06.2012 17:09:57
и след лятото ставате топ 5 по най-висока безработица
1.
Гергана
20.06.2012 13:06:05
Моля Ви, махнете това "ОБАЧЕ" от заглавието, толкова не му е мястото там, че не знам кой журналист и кой друг редактор, освен някой от "бесове" би го допуснал. Стига елементарни грешки и постъпки, нали много претендирате, нека има за какво, започнете от правописа.....запишете журналистите и редакторите в първи 3- ти клас.
  Добави Коментар
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Мъжът е задържан по обвинения за непредумишлено убийство и грабеж
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години Студени фронтове, опасни бури и сняг по високите върхове прекъсваха кратките периоди с жеги Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“.
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна Над 30 държави участват в разговорите, но малцина са готови да изпратят свои военни