Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Синоптиците с голяма изненада за понеделник

Ключови думи: нимх, време, синоптици, слънчево, дъжд

В понеделник преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно в южната половина от страната ще превали краткотраен дъжд, в планинските райони и ще прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от североизток. Максималните температури ще са между 16° и 21°, в София - около 18°. Това сочи прогнозата на дежурния синоптик Мартин Славчев в сайта на НИМХ.

Атмосферното налягане ще се понижи още и ще е малко по-ниско от средното за месеца.

Преди обяд в планините ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в масивите на Западна България и Родопите ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра – около 4°.

Сутринта по северното крайбрежие облачността ще е значителна и ще превалява слабо. През деня ще бъде предимно слънчево, след обяд ще има временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Ще духа слаб, по северното крайбрежие умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 16°-18°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде около 2 - 3 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 7 мин. и залязва в 20 ч. и 39 мин. Продължителност на деня: 14 ч. и 32 мин. Луната в София залязва в 5 ч. и 33 мин. и изгрява в 20 ч. и 51 мин. Фаза на Луната: пълнолуние.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата Чушките се запичат за минути, поемат оцета и подправките и се превръщат в пикантно мезе към почти всяко ястие Зам.-министър хвърли оставка Петко Салчев напусна поста на заместник-министър на здравеопазването
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“ Докато Николай Генчев сипе закани в мрежата, 17-годишната му дъщеря приложи „урока“ с кървава засада В Несебър предстои 8-ото издание на международния детски футболен турнир "Мистрал къп" От 18 до 21 август в Несебър предстои 8-омо издание на Международния детски футболен турнир  „Мистрал Къп“. Спортният форум  събира на терена най-добрите млади таланти от детско-юношески школи в и извън България. Целта на турнира е даде възможност на децата да се развиват, да трупат ценен опит и да създават приятелства и спомени, обединени от любовта към футбола.Тази година около 500 деца ще вземат участие в спортната надпревара, която ще се състои на стадиона в морския град.„Мистрал Къп“ се  провежда с подкрепата на Община Несебър, кмета Николай Димитров и собственика на „Мистрал Холидейс“ Кирил Трифонов.С това партньорство Община Несебър за пореден път доказва, че подкрепата и развитието на детския спорт са сред основните й приоритети.
Психолози поискаха пълна забрана на TikTok в България Екипът на Тодор Тодоров настоява и децата под 16 години да нямат достъп до социални мрежи без ефективна проверка на възрастта Радев представи управленската програма на ПБ, ето какво смята да направи Демонтажът на олигархичния модел е поставен в основата
Златисти кюфтенца от тиквички с пармезан - сочни отвътре и готови за половин час Чесън, босилек и магданоз дават свеж аромат, а пармезанът помага за плътната смес и апетитната коричка Дунав падна до минус 121 см при Русе Само за денонощие реката се понижи с още 3 см, ограниченията за газенето остават, а специализиран кораб ще опита да освободи заседнал съд край Батин
Петиция настоява TikTok да бъде забранен в България Инициаторите искат и възрастова граница от 16 години за социалните мрежи, по-силен контрол върху платформите и защита на децата от опасно съдържание Rap Dynasty започва днес! Легенди и нови звезди с епичен купон на Морска гара Вратите се отварят в 18.30 часа, при засилени мерки за безопасност. Билети може да си вземете на място, както и от платформата bilet.bg
Думи, които трогват: Пациентка облече в стихове своята благодарност към лекари от КОЦ-Бургас Еленка Аврамова посвети емоционални редове на д-р Хрусанов, медицинските сестри и санитарите, които ѝ дали кураж в тежките дни на лечението След 16 години Левски и ЦСКА отново ще играят заедно в основната фаза на евротурнирите "Сините" вече имат гарантирана поне Лига Европа, а "червените" - Лига на конференциите