Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ужас за Киев след курската авантюра! Руската армия тръгва на поход към Суми

След разбиването на елитните украински бойни части в руската област Курск започват тежки сражения в област Суми. Очаква се щурм към града с население почти колкото Бургас
Ключови думи: война Украйна, Суми, Курск, Владимир Путин

След разбиването на елитните бойни части от Въоръжените сили на Украйна в област Курск руската армия започва щурм към Суми. Военният анализатор Юрий Подоляка, който е роденият в този областен град, чието население е малко повече от това в Бургас, разкри преди минути в своя телеграм канал, че руснаците са си върнали контрола над Олешна и вероятно на Гоголевка и след завладяването на крайграничните селища Журавка и Новенкое, са окупирали и Басовка. Единственият път, по който може да минат оцелелите украински войници минава оттам и те стават лесна мишена и то от две страни. 

Според Подоляка на руска земя всички бойни части на ВСУ вече са разбити и небоеспособни. Над 80 на сто от състава им е избит или пленен, а при посещението си на фронтовата линия вчера президентът Владимир Путин наредил към заловените да няма никаква милост, тъй като те са терористи и трябва да бъдат съдени по законите на Руската федерация за такива престъпления. 

Така след курската авантюра властите в Киев са изправени пред огромен проблем. Ако не бъдат изпратени спешно подкрепления в област Суми, е твърде вероятно руснаците да превземат 284-хилядния град. 

„Всички, които са успели да избягат в Суми от обкръжението в Курска област, говорят едно и също. Те са в паника. Повтарят, че Путин е обявил, че ще има нападение на Суми. Казват, че руснаците ще дойдат и хората там ги обзема паника“, разказва украинският анализатор. 

„Много украински бойци са в обкръжение. Не могат да се измъкнат. Постепенно ги прочистват руските бойци – кого унищожават, кого вземат в плен. Тези, които са успели да се измъкнат, са със загуба на личния състав над 80 процента“, добавя той.

Според него думите на Путин за създаване на буферна зона в Сумска област, е план, който не се разработва първи ден. 

 

11
Коментара по темата
11.
Шиши и Пашата са злокачествени Тумори
14.03.2025 10:22:16
А нас, българите СДС-Чумата ни прореди и без са пукне пушка: от 9,5мил. население по Бай Тошови време, сега сме малко над 3,5мил. , заедно с умрелите, които Асфалт паша и Шиши Тумора “възкръсват” и пълнят избирателните списъци.
10.
До 8
14.03.2025 07:58:48
Има пари и ресурс угажда си . САЩ също .
Така ще слушаш да не ти дърпат ушуте .
9.
T
14.03.2025 07:53:53
Лайнятчета като чуете да грумне пиратка по коледните празници се стряскате седнали тука война да обсъждат ха ха .
8.
русия е терориZтична държава
14.03.2025 07:01:56
!
7.
доктор
14.03.2025 06:47:24
Ха Ха Ха Орешник унищожи Киев за един ден, не за три ,ха ха
6.
Марк Твен
14.03.2025 06:43:08
Хохохооо ЕВРОБИТЕ са БЕСНИ!
Да, да, "копейки" сме хаха. Всички ЕВРОБИ ли сте платени TTидали като Chefo инфлуенцъро? Неолиберални халки!
5.
до 4
14.03.2025 06:23:28
Единственат катастрофа е че баща ти пияния алкаж се е изцвъкал в кабината на тира, а майка ти старата разпоретина е решила да обере малко мътрял с лъжицата , след което си се пръкнал ТИ роСИФИЛИСтичния ПОМИЯР.
4.
питам
14.03.2025 05:41:07
дали някой пиян украинец е катастрофирал днес, стана традиция по Черноморието.
3.
Румен фърчилкьов с чорапа
14.03.2025 02:41:34
Флагман взех рублите къде да ви ги донеса .
Ше ги оставя на моята деса от Банево да си ги вземете от нея
2.
"Киев беше ударен с Орешник"
14.03.2025 01:42:53
Руски СМИ:
▣ "Киев беше ударен с Орешник": Путин пристигна на фронта за първи път и мощна бомбардировка падна върху Киев. В региона се чуват експлозии
На територията на Украйна се извършват тежки масирани бомбардировки - рояци дронове унищожават военни обекти, а на границата работят "Искандери". Изведнъж, едва след полунощ, в Киев беше забелязано странно сияние, което го нарече "метеорит" и "комета", а след това гръмна поредица от колосални експлозии, които се чуха във всички райони на града и, казват, дори в района близо до столицата. Идват първите съобщения: "Киев е ударен от Орешник". Путин пристигна на фронта за първи път и мощна бомбардировка падна върху Киев.
Украинските медии публикуват видео на мистериозно сияние в небето, след което гръмна мощна експлозия. Местни журналисти пишат, че комета "падна върху украинската столица".
Военните кореспонденти на канала Win/Win се смеят:
В Киев беше използвано ново метеоритно оръжие. Избор на име. Мухомор?
Малко по-късно редица източници казаха, че това е изстрелването на "Орешник", като отговор на атаките срещу Москва. Военният блогър Алекс Паркър се завръща пише: "Киев беше ударен от Орешник."
Прави впечатление, че ударът на някакъв неизвестен, неуловим за противовъздушната отбрана, но много мощен обект, се случи малко след като президентът на Русия за първи път пристигна на фронтовата линия.
▣ "Метеорит" разби специалното подразделение на СБУ в Киев. Пробивът към Суми започна
"Метеорит" в Киев
Каналът Win/Win съобщава:
В Киев през нощта беше ударен специален комутатор на СБУ, който координира подразделенията на територията на Украйна и в зоната на СВО.
Според канала цялата сграда е била разбита на прах. Комуникацията с частите е загубена. Вътре имаше свързочници и склад със сателитно оборудване френско производство.
1.
X
14.03.2025 00:17:16
От къде ги взимате тия партенки!
  Добави Коментар
В родни планини ще превали, жегата на Балканите обаче е осезаема Около 30 градуса в София днес Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция
Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето
Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално
Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия
За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител
Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател