Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Джей Ди Ванс с предупреждение: Зеленски да не критикува Тръмп

Ключови думи: джей ди ванс, вицепрезидент, предупреждение, зеленски, да не критикува, тръмп

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс засили критиките на американската администрация към Украйна и предупреди украинския президент Володимир Зеленски да не прави негативни изказвания за президента Доналд Тръмп, предаде Укринформ, позовавайки се коментар на Ванс, направен в интервю за британския вестник "Дейли мейл".

"Идеята, че Зеленски ще промени мнението на президента, като злослови срещу него в обществените медии ... всеки, който познава президента, ще ви каже, че това е много лош начин да се работи с тази администрация", подчерта Ванс, цитиран от БТА.

Ванс заяви, че Зеленски е получавал "лоши съвети" как да се справи с новата администрация и през последните три години му е било казвано, че не може да направи нищо лошо. "Ние очевидно обичаме украинския народ. Възхищаваме се на храбростта на войниците, но очевидно смятаме, че тази война трябва бързо да приключи", добави той.

Ванс също така отхвърли тезата, че политиката на Тръмп е повлияна от руска дезинформация. "Мисля, че Доналд Тръмп знае много за геополитиката и има много силна позиция, която има от много дълго време", уточни той.

Неотдавна Тръмп призова за произвеждането на избори в Украйна на фона на твърденията, че рейтингът на одобрение на Зеленски в Украйна е спаднал до 4 процента и че страната е "била срината до основи", като повечето градове извън Киев са останали в руини.

В отговор Зеленски опроверга твърденията на Тръмп, като нарече данните от допитването част от руската дезинформация. Той също така заяви, че общият размер на военните разходи във военно време е достигнал 320 милиарда долара, като 200 милиарда долара идват от международни партньори (САЩ и Европейския съюз). Според Зеленски САЩ са отпуснали 67 милиарда долара под формата на военна помощ и още 31,5 милиарда долара под формата на пряка бюджетна подкрепа.

1
Коментара по темата
1.
Самюел Клеменс
20.02.2025 10:28:47
С две думи: Циркът свърши.
Завеса!
  Добави Коментар
Намалете лошия холестерол с тези храни Боб, леща и ябълки може да помогнат Скалата с обръщение към украинския си двойник Иска един ден двамата да тренират заедно
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта Чудна идея за хапване, която рядко някой ще пренебрегне
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак Зодиите могат да предоставят полезни насоки Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки Съчетание на функционалност и естетика
Гответе като професионалист: Основни правила Професионални техники, които ще повишат вашето готварско майсторство Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим Властите с изявление по казуса 
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп Предлага дискретност и лукс, дизайнът е на легенда от Формула 1 Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие Санкцията надвишава 10 милиона паунда
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС Служебният министър на енергетиката взе участие в заседание на Съвета на ЕС по енергетика След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е Треньорът се отдаде на фитнес