Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Забравете за колита с тези ефективни билкови рецепти

Ключови думи: рецепти, билки, колит, лигавица, дебело черво

Колитът е възпаление на лигавицата на дебелото черво. Симптомите са разнообразни - болка в корема, подут корем, диария, слуз или кръв в изпражненията, загуба на апетит, рязка загуба на тегло, гадене и повръщане, висока температура, обща умора.

И макар че различните типове колит се лекуват със съвременни лекарства, народната медицина също има какво да предложи. 

- Най-лесно можете да се излекувате от колит със следната рецепта: хубаво узрели зърна от черен бъз се изсушават на сянка и се изяждат всяка сутрин по 5-6 зърна.

- Сложете 5 грама цветни кошнички от вратига (наричат я още оборчлива билка, рошава кадънка, стрица) в предварително кипната вода. Там кошничките трябва да престоят два часа, след това приготвената смес се прецежда. Настойката трябва да се приема по 1/3 водна чаша три пъти дневно след ядене до пълно оздравяване.

- Вземате по 50 г подъбиче, жълт кантарион и червен кантарион и ги смесвате. 20 г от сместа поставяте в половин литър вода и варите 10 минути. Охлаждате, прецеждате и пиете по една кафена чашка три пъти на ден, половин час преди ядене. 

- Прави се смес от по 100 г дилянка, лайка, мента, маточина, хмел и босилек. Към сместа се прибавят и 50 г анасон. Вземат се 2 супени лъжици и се изсипват в 600 мл кипяща вода. Вари се 1 минута, кисне 1 час и се прецежда. Пие се 6 пъти на ден - 15 минути преди ядене и половин час след ядене.

- Разбъркват се 100 г ленено брашно, по 100 г мед и зехтин. Взема се сутрин и вечер по 1 чаена лъжичка от сместа половин час преди ядене.

- Сутрин, обед и вечер 20 мин преди ядене даваме на болния по една супена лъжица от следната смес: 200 г чист нектарен мед, 200 г чист зехтин, 20 г бяла дъвка сакъз, един сварен и стрит на ситно жълтък от прясно кокоше яйце. 

- При хроничен колит се прави следната запарка: смесват се 200 г лайка, 100 г босилек, 50 г мента, 30 г ленено семе. Вземат се 2 супени лъжици от сместа и се попарват с вряла вода. Оставят се да престоят 30 минути и се прецеждат. Запарката се разделя на две, като едната част се изпива вечер преди лягане, а другата сутрин след ставане.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория Интересна изложба в центъра на с. Маринка Пред сградата на кметството вече е разположена откритата фотоизложба „Размисли за морето“
Хаос евро/лев в 00:00 часа на Нова година В Банско собственици на механи поставиха следния казус- след полунощ клиент има сметка 500 лева. Но казва: Плащам 168 евро и останалата сума в лева В Дома на писателя се проведе вечер на поезията за деца Децата от литературните клубове при 3 „в“ клас на ОУ „Любен Каравелов” с удоволствие  и от сърце рецитираха закачливите, духовити и забавни стихотворения на бургаските поети
Ивайло Пенчев дава 50 хил. лева за главата на хакерите, ударили Уолтопия Държавата трябва да пази хората от разбойници – това е първичната ѝ функция, категоричен е той Осма поредна победа за харпунистите от  СКПР „Черноморец Бургас“ Капитанът на националния ни отбор Валентин Люцканов безапелационно завоюва купа „България“
Тя умря, но посмъртните й мемоари разтресоха цял свят Вирджиния Джуфре, чиито посмъртни мемоари, публикувани по-рано този месец, отново изведоха на дневен ред обвиненията й за сексуално насилие Няма да повярвате коя звезда се крие зад името Карло Педерсоли Актьорът е комедиен и цяло едно поколение израсна с неговите "спагети уестърни"
Празник на тиквата оцветява есента в Бургас! Цветното събитие ще се проведе на 06 ноември от 16 часа на Централен пазар „Краснодар“ Знаете ли какво е панелният парадокс Българите забогатяват, но живеят в сгради от времето на социализма
Министър Станков: Партньорството между България и Азербайджан ще направи икономиките ни по-конкурентоспособни Активно развитие на взаимоотношенията с водещ сектор енергетика бе отчетено в рамките на седмото заседание на Българо-азербайджанската междуправителствена комисия за икономическо сътрудничество  Ако ползвате револют задължително прочетете тази новина Платформата спира да работи с български левове до дни