Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Зрелищна победа на „акулите” в морското дерби

Футболистите на „Черноморец” ликуваха след зрелищното дерби срещу съперника от Варна с 3:2
Ключови думи: Черноморец, Лазур, Бургас, Черно море

„Акулите” изплуваха победно от зрелищно морско дерби днес на „Лазур”. „Черноморец” повали „Черно море” с 3:2 и доказа мястото си в челната тройка. Домакините превъзхождаха съперника си поне в 80 процента от игралното време, но с временни отпускания сами направиха мача си драматичен.

Четата на Херо притисна варненци в половината им веднага след началния съдийски сигнал на младия софиянец Калин Людмилов. След пропуски на Венцислав Христов на два пъти и на Аатиф Шаешу веднъж логичното се случи в 34-ата минута. Хитът на сезона в бургаския състав Родригес Асис откри след многоходова комбинация. 3 минути по-късно Яник Боли нацели сглобката на гредите. Картината на терена не се промени и след почивката. В 53-ата минута Асис центрира на волето на Шаешу, който удвои със снайперистка точност. След 10 минути резултатът можеше да стане класически, но Борислав Балджийски сложи ялова точка с разсеян завършващ удар след меле. „Моряците” се върнаха в мача в 70-ата минута с попадение на Мирослав Манолов, но в 83-ата минута Костадин Дяков направи резултата 3:1 след бърза контраатака. И това обаче не беше краят. 3 минути преди края Самуел Камацола порази десния горен ъгъл с бомба от 30-ина метра. До последния сигнал бургазлии умело „приспаха” играта и пред двете врати не се случи нищо интересно.