Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Сигнал до Флагман! Бургазлия реши, че пътен знак му пречи, измести го на пътека за незрящи

Знакът е на кръстовището на ул. „Ивайло“ и ул. „Македония“ в ж. к. „Възраждане“, но мъжът решил, че си е вкъщи и ще оправи интериора
Ключови думи: бургас, ж. к. възраждане, сигнал до флагман, мъж премести знак

Днес този знак на кръстовището на ул. „Ивайло“ и ул. „Македония“ в ж. к. „Възраждане“ беше преместен самоинициативно от човек от квартала, който очевидно е решил, че си е вкъщи и ще оправи интериора. Това алармира Мила Колева в рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН“.

„Бил пречел на бусовете да паркират на тротоара и затова решил да го премести. Според мен истинската причина е, че човекът не може да взема лесно завоя и затова го е преместил по-навътре. В момента е преместен точно до плочките на незрящите, по средата на тротоара, като пречи и на майките с колички да минават. Може ли така всеки човек да си мести знаците, където реши“, пита риторично Мила Колева, а ние отправяме този въпрос към Община Бургас.

7
Коментара по темата
7.
Математик
19.09.2024 12:22:47
ЗДВП < ОБЩИНА БУРГАС

използвайте това не писано правило и ще ви е по лесно

Лека ден
6.
Когата обшинарите не спазват закона, народа има пр
19.09.2024 10:39:24
По ЗДвП знаците се поставят на разстояние минимум 30 метра от кръстовище за което указва забранителен или задължителен за движението режим. А знаците указващи за Пешеходна пътека или зона, се поставят на минимум 15 метра от същите. В самите кръстовища и вход-изход улиците и пътни платна е забранено поставянето на вертикална пътна сигнализация. Що се касае за множеството поставени и то в НАРУШЕНИЕ нормите ЗДвП в целият град Бургас, то е за изгонване от общината на един бивш катаджия. Апропо, не е разрешено на един носещ стълб (тръба) да се разполагат знаци от различни групи !!!
5.
Куршум
19.09.2024 07:34:59
Организацията на движението във "Възраждане" е под всякаква критика. Казани точно на кръстовище, синя зона точно на изхода на Борисовата градина където по цял ден минават деца и хора - махнете едно място на ул. Цар Борис под Романса за да има видимост. Срамота.
З ла*ното което изсра*а на Демокрация пък нямам думи. Съветниците по транспорта на кмета са тотал щета. М/у другото не само за транспорта са трагедия - по спорта също, по озеленяването също...
4.
Алоооо Флагман
18.09.2024 23:51:34
Отворете Гугъл мапс и вижте, че тоя знак винаги си е бил там...пак бързате да пишете статии по доносите на някое безсъзнание. Никой не е местил знака. Просто е ударен и наклонен.
Идете обаче и питайте на място кой кретен от тия които организират движението докато трае ремонта е сложил толкова много табели на един кол и на такава височина...щот по закон беше над 2м и кусур...тук и дете може да си разбие главата и да стане страшна беля!
3.
М Н
18.09.2024 23:29:27
Много от знаците са поставени без грам мисъл
Да не говорим че са опасни,знак за синя зона поставен на метър и седемдесет като заема половината тротоар, секунда невнимание и си сцепих главата …
2.
*********
18.09.2024 23:29:03
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
1.
Бързи смели сръчни
18.09.2024 23:28:38
Че това си е направи НИЩО ! Преди време гледах в Тубата , как някакъв Софиянец беше отрязал с флекс един такъв подобен знак , след което беше заварил малко по-широка тръба на дупката , следствие на което знака свободно можеше да се изважда чрез издърпване и поставя обратно . Ииии ... както вече се досещате , цялата тази гимнастика беше , за да се използва мястото ЗАД знака , като
безплатно ПАРКО МЯСТО за хитреца . Значи - идва буса , водача спира до знака , излиза от МПС-то , изважда знака , паркира ЗАД него , и после пак го поставя ! При потегляне процедурата е същата , нооооо ... вече знака се явява като пазач на паркомястото , в едно с основното си предназначение ! Явно нашият Бургазлия е доста далеч от Софиянците . Поне на този етап ...
  Добави Коментар
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие Курорите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година, отсече той Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“ Те нападнаха семейство преди дни в опит да го оберат Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло Продукт, представян като „масло“ „Deutsche Markenbutter“, съдържа над 95 процента немлечни мазнини
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките Няма месене, няма втасване и няма сложни техники