Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

"Вътрешна сигурност" разследва десетки сигнали за корупция в МВР

Снимката е илюстративна
Ключови думи: вътрешна сигурност, разследване, сигнал, корупция, мвр

Получени са 151 сигнала с данни за евентуално извършени корупционни деяния от служители на МВР за първите шест месеца на 2024 г. Това се посочва в отчета на изпълнение на мерките от Антикорупционния план на МВР за първите шест месеца на годината. На практика това означава, че почти всеки ден се подава такъв сигнал.

Дирекция „Вътрешна сигурност“ работи по 137 от тях. Приключени са 64 проверки, като 19 са основателни, 28 – неоснователни, 11 са изпратени в други структури на МВР и Прокуратура, а шест са присъединени към проверявани вече сигнали. По инициатива на „Вътрешна сигурност“ на МВР са образувани осем досъдебни производства, посочват още от вътрешното ведомство, цитирани от БТА.

За сравнение за цялата 2023 г. във „Вътрешна сигурност“ са получени 352 сигнала, съдържащи данни за евентуално извършени корупционни деяния, от които за работа в дирекцията са останали 276. Приключени са 144 проверки. От тях 35 са основателни, 94 неоснователни, а 15 са присъединени към проверявани вече сигнали. Образувани са 31 досъдебни производства.

По линия на мярката за обективно и всестранно изследване на изнесените данни за неправомерни действия на служители на МВР, през 2024 г., в дирекция „Вътрешна сигурност“ са постъпили 78 сигнала.

Във връзка с нерегламентирани връзки, уронващи престижа са образувани две дисциплинарни производства срещу двама служители от Граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Гюешево“ за извършени тежки нарушения на служебната дисциплина и нерегламентирани връзки, уронващи престижа на службата. Те са уволнени.

Също така са постъпили 33 сигнала срещу служители на „Гранична полиция“. По инициатива на „Вътрешна сигурност“ срещу четирима служители са образувани досъдебни производства.

При работата на постоянната комисия за контрол и проверка за употреба и злоупотреба с наркотици и алкохол е установен един служител от „Национална система 112“, който е дал положителна проба за алкохол и е прекратено служебно му правоотношение по собствено желание. В ОДМВР-Пловдив един служител е с отчетен положителен резултат за алкохол, като по случая тече проверка. В ОДМВР-Ямбол е образувано едно дисциплинарно производство.
 

2
Коментара по темата
2.
ЯЯЯЯ...
23.08.2024 17:53:19
Май-май, са премахнали две три нули след числото 151...
Срам ли ги е, що ли...
1.
Чакалня
23.08.2024 17:31:43
Всички институции чакат някой да им подаде сигнал все едно не виждат сами кочината навсякъде
  Добави Коментар
Остър сблъсък между Гечев и Хампарцумян за референдума Финансистът се притеснява от евентуална диктатура в страната Катастрофа край Руен: Трима са в болница За щастие няма непосредствена опасност за живота на пострадалите
Инцидент в несебърско село 59-годишен мъж е с контузия от ПТП Къща горя край морето Криминално проявен запали огън в мазе и направи беля
70-годишен мъж от Бургаска област помете пловдивчанка Шофьорът блъсна жената в Слънчев бряг Полицията в Карнобат разплете нагла кражба Криминално проявен сви пари от възрастен мъж
Млад бандит сви 290 лева на монети, но малко след това... Апашът се озова с белезници Ченгета с голяма находка при обиск в Слънчев бряг Иззеха около 200 грама канабис
Сериозно земетресение до България Разтресе се град в Румъния Тръмп подписва знаков указ Президентът на САЩ с показателен ход
Празник е! Могат да почерпят... Хората с имена Герана, Герасим, Герда, Герман, Геро, Искра и Искрен имат хубав повод за почерпка Сензация в "Капките" Всички участници ще са финалисти този сезон