Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Милионерите Андрей Райчев и Кънчо Стойчев продадоха агенция „Галъп интернешънъл Болкан“

Ключови думи: андрей райчев, кънчо стойчев, галъп, продажба, борислав цеков

Двама от най-известните социолози у нас – Андрей Райчев и Кънчо Стойчев, учредители и акционери на социологическа агенция „Галъп интернешънъл Болкан“, член на международната асоциация Gallup International със седалище в Цюрих, продадоха акциите си на специално учреденото за целта акционерно дружество „Пакстън Рисърч“, оглавявано от конституционалиста доц. д-р Борислав Цеков.

Това се казва в съобщение, публикувано на сайта на агенцията.

Собственици на „Пакстън Рисърч“ са консервативният тинк-танк Изследователски център за нова Европа, ръководен от доц. Цеков и сдружение „Републикански център“ с председател д-р Петър Кичашки. В борда на „Пакстън Рисърч“ участват адвокат Андриан Боянов и Ивилина Алексиева-Робинсън (председател на ЦИК от 2014 до 2019 г.). Финансирането на сделката се осигурява от успешния международен бизнес, който развиват доц. Борислав Цеков и д-р Петър Кичашки, чиито компании са ексклузивен партньор за Балканите на някои от глобалните корпоративни гиганти в сферата на рециклиращата индустрия и търговията с метали.

“Правото на пенсия е гарантирано от Конституцията и ние решихме да се възползваме от него”, заявиха г-н Андрей Райчев и г-н Кънчо Стойчев и подчертаха, че отговорността към постигнатото от „Галъп интернешънъл Болкан” в България през последните 33 години е голяма. „Затова търсехме да предадем щафетата на личности, които имат не само разбиране за неговата мисия, но и капацитет за надграждане“.

Двамата социолози едва ли ще разчитат на пенсиите си и това е по-скоро една шега. От години Кънчо Стойчев и Андрей Райчев развиват много успешен туристически бизнес – заедно с рекламния бос Красимир Гергов те създадоха голф-комплекса „Блек сий рама“ край Балчик. Кънчо Стойчев изгради и семейното имение „Зорница фемили естейт“ на площ от 30 хиляди декара край Мелник, което през 2018 година  стана първият член у нас на престижната световна асоциация Relais & Châteaux. Според мнозина имението е едно от най-добрите места за елитен туризъм у нас.

Освен предприемач, Кънчо Стойчев е човек с богата ерудиция. Той е син на големия български писател Марко Стойчев, по-известен с това, че заедно с Мориц Йомтов, под псевдонима Братя Мормареви, пишат сценариите на едни от най-обичаните и до днес детски филми: „С деца на море“, „Таралежите се раждат без бодли“, „Васко да Гама от село Рупча“ и т.н.

От името на „Пакстън Рисърч“, като нов собственик на „Галъп интернешънъл Болкан“, доц. Цеков обяви още, че предстои преструктуриране на агенцията, която ще прерасне в изследователски център с три направления.

Първото е социологическото. Тук няма да има промени и  ще се разчита на д-р Първан Симеонов и неговия екип.

Второто изследователско направление ще е в областта на конституционното право, политическите науки и публичната администрация – Център „Конституционализъм и демокрация“, който ще издава и научно списание. Негов ръководител ще бъде проф. дн Георги Близнашки, а членове на редакционния съвет – изтъкнати учени и университетски преподаватели от България, САЩ и др.

Третото направление, което ще бъде сформирано в близка перспектива съвместно с американски партньори, е център за мониторинг на антидемократичните идеологии и пропаганда в България.

 

4
Коментара по темата
4.
Добро утро
16.08.2024 09:59:53
Райчев натрупа Богатства с лъжи и манипулации. Верен лизач на американските идеи. Сега вижда, какъв ще бъде изхода от войната между НСТО и Русия,, обръща палачинката и иска да се освободи от американското слугуване. ЖАЛЪК, МРЪСЕН ПРЕДАТЕЛ !!!
3.
Пропаганда !
13.08.2024 07:09:41
Филиал на задокеанските службите за достигане на правилните резултати по време на "избори".
Ала-бала институт с три направления !
2.
292
12.08.2024 19:43:50
До 1
В аспекта да те информират адекватно за това какво мислят и искат хората, умрЕ отдавна. Не случайно в един виц се казва, че в предсмъртно писмо шефът на ЦРУ споделил, че слага край на живота си, защото не успял да разбере с какво се занимават социолозите и политолозите в България. Обаче в аспекта как се правят кинти от проучвания с поръчани резултати - бедна ти е фантазията колко добре си живее.
1.
Демокрация+ банани= политическо дъно
12.08.2024 18:30:48
Социологията Умре- вече никой не им верва хахахахахахах
  Добави Коментар
С тези хитрини прогоних молците от гардероба си Вместо да посягаме към химически препарати, можем да се доверим на силата на природата 62-ма педагози от бургаски детски градини преминаха успешно обучение в БДУ Образователният курс имаше за цел да подпомогне повишаването на професионалната подготовка на специалистите, ангажирани с развитието и грижата за най-малките деца
Колко е за гол с пета или най-странните залози за Вечното дерби От автогол и дузпа до гол с пета — букмейкърите вдигнаха залозите за Вечното дерби на ново ниво Започват засилени полицейски проверки по граничните зони  Ще се проверяват български и чужди граждани, за не връчени фишове и наказателни постановления
Община Царево монтира димни детектори в домовете на възрастни хора преди зимата Съвместна инициатива с Пожарната служба цели да предотврати инциденти с отопление на дърва в отдалечени населени места Няколко тактики, как да поставим граници на децата си в интернет Дигиталният свят крие и рискове – от кибертормоз до опасно съдържание и злоупотреба с лични данни
Фондация „Димитър Бербатов“ награди бургаския ученик Стоян Балтов В категория „Наука“ за ученици от V до VIII клас Стоян бе един от тримата номинирани и получи едно от най-големите отличия за млади таланти в страната Директорът на СДВР с извънредна информация за изчезналата в планината Стефани В издирването на момичето  участват 5 спасители, заедно с четири кучета
БНБ представи дизайна на българските евромонети, вижте ги Те ще бъдат в обращение от 1 януари 2026 година Нови промени по АМ "Тракия" утре Те касаят област Пловдив
Когато нямам време, правя печени бутчета с горчица! Никога сте опитвали по-вкусно нещо! Всеки може да приготви тези печени пилешки бутчета и ще бъдете изключително доволни от получения вкус Нов успех на КСТ "Бургас 1975" в Румъния Двойката е първа година в категория Junior II и вече се класира на финал на световно ниво