Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Случва се нещо, невиждано 7 века

Ключови думи: ООН, човечество, новини, Флагман

ООН излезе с доклад, в който обръща прогнозата на Организацията отпреди две години. Тогава се твърдеше, че броят на жителите на планетата няма да намалее до края на века. Департаментът по икономически и социални въпроси на ООН обаче публикува ново изследване, според което пикът на населението ще е през 2084 г, когато хората ще бъдат 10,3 милиарда души. След това обаче спадът ще е необратим.

Населението ще започне да намалява през следващите десетилетия, като това ще е за първи път след чумната пандемия, избухнала през XIV век.

"Демографският пейзаж се промени значително. В някои страни коефициентът на плодовитост сега е дори по-нисък, отколкото се смяташе досега. Наблюдаваме и забързан спад в някои региони с висока раждаемост", пише Financial Times като цитира заместник-генералния секретар на ООН Ли Джунхуа.

Жените по света раждат средно с едно дете по-малко, отколкото през 1990 г., и тази тенденция само се увеличава, според доклада на организацията. Нивото на родените се характеризира като "ултра-ниско".

Гражданите предпочитат да имат по-малко деца, тъй като страните стават по-богати.

В резултат на това населението на Китай може да намалее наполовина до края на века - от 1,4 милиарда на 639 милиона души.

Европейците ще намалеят с 21 процента - никой друг континент няма да загуби толкова много население до новия век.

До 2079 г. ще има повече възрастни жители, отколкото непълнолетни.

"Ако медицината и медицинската наука не могат да се справят с болестите на възрастните хора, ще имаме много възрастни хора с увреждания и все по-малко млади хора, които могат да се грижат за тях, а това ще стане много трудно", казва Чарлз Гудхарт, професор в Лондонското училище по икономика.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Напрежение около българската евромонета за азбуката след възражение от неясна държава Самоличността на възразилата държава остава официално неизвестна, но анализатори и дискусии в интернет насочват вниманието и към Словакия Зукърбърг призна: „Мета“ е допуснала грешки в AI трансформацията През последните месеци „Мета“ инвестира значителни средства в развитието на изкуствения интелект
Петно в Атлантика плаши учените: Земята е близо до гигантска катастрофа Южно от Гренландия и Исландия се намира огромна зона, известна като „студеното петно“ или „дупката на затоплянето“ Сладките газирани напитки засилват риска от рак на черния дроб Анализът разкри, че хората, които по-често консумират сладки напитки, са имали по-висок риск развитието на болестта
Отглеждане на домати на балкона: Наръчник за сочна реколта в градски условия Като на магия Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна "Не модернизирахме армията си", твърди той
Как да се справим с хроничното безсъние Пътят към възстановяването на естествения циркаден ритъм и преодоляването на нощния стрес Храни за пречистване на черния дроб Ролята на правилния хранителен режим в активирането на основните филтриращи функции на организма
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене Кадифен крем и хрупкава основа Никола Цолов кара България да мечтае Талантът с нов подиум
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък Тайната на антистатичната бариера, която спира замърсяванията преди да са полепнали по повърхностите "Нефтохимик" с много важно попълнение Подсили се с опитен разпределител