Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вярва, че е годен за президент и не иска да си ходи

Ключови думи: Джо Байдън, избори, САЩ, президент, новини, Флагман, Тръмп, избори в САЩ

Американският президент Джо Байдън откри в четвъртък решителен етап в усилията си да спаси застрашената си кампания за преизбиране, изправен пред нарастващо усещане, че може би има на разположение само дни да докаже, че е годен за поста, преди подкрепата за него сред демократите да се изпари напълно, пише Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Пред събралото се множество на барбекю по случай Деня на независимостта - 4 юли в двора на Белия дом, където се срещна с военнослужещи и техните семейства, Байдън заяви: „Нямам намерение да си ходя“.

Байдън беше подкрепен в четвъртък и от губернатора на Калифорния Гавин Нюсъм, сочен сред възможните кандидатури, които биха могли да сменят Байдън в надпреварата в последния момент. Пред привърженици на демократите в щата Мичиган Нюсъм каза, че 81-годишният президент има опита и енергията да спечели втори мандат въпреки съмненията за способността му да води кампания и да управлява ефективно. „Аз вярвам в този човек. Вярвам в неговия характер. Вярвам, че той е един от президентите, които са променили най-много в нашия колективен живот. Ние сме толкова добри да се фокусираме в грешките и да не оценяваме правилните неща“, каза Нюсъм.

Според неназован източник в частни разговори Байдън е фокусиран върху това как да промени тенденцията след неубедителното си участие в дебата с Тръмп. По време на един разговор, на въпрос какво би станало, ако усилията му да промени нещата не проработят, Байдън е отговорил, че разбира колко важна е надпреварата и че той би поставил страната на първо място.

В резултат на катастрофалното представяне на Байдън миналата седмица по време на дебата с кандидата на републиканците Доналд Тръмп, някои дарители на кампанията на Байдън задържат или отменят следващите си дарения, е казал пред Асошиейтед прес запознат източник, пожелал да остане неназован.

И в четвъртък лошите вести за Байдън от дарителите за кампанията му продължиха. След като в сряда съоснователят на платформата за гледане на филми "Нетфликс" и един от най-големите дарители на Демократическата партия Рийд Хейстингс призова президента да се оттегли от борбата за преизбиране, в четвъртък Абигейл Дисни, внучка на Уолт Дисни, основател на филмовата компания, която носи неговото име, каза през Си Ен Би Си, че преустановява даренията си за Демократическата партия, докато Байдън не се оттегли от надпреварата, предаде Ройтерс.

1
Коментара по темата
1.
!!!!
05.07.2024 11:26:46
Грешката на дарителите за кампанията на Байдън не е главно в това, че сега преустановяват или забавят даренията си за него, а че изобщо подкрепят демонократската партия въобще, която се превърна фактически в социалфашистка такава!
  Добави Коментар
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника Причината за нейното решение е тежка раздяла с приятеля ѝ и семейни конфликти Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Италианецът, който завладя сърцата на феновете със своите подвизи и дух на победител, си отиде внезапно
Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета Трагичният инцидент отне живота им. Петимата пътували към София за работа. Семействата и близките им изпълнени с болка Фалира голяма авиокомпания Флотът на Spirit Airlines се състоеше изцяло от самолети на Airbus
Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Плавателните съдове бяха атакувани от израелските военни. 31 души са настанени в болница Мотористи излизат на "Априлско въстание" заради лудите цени на Гражданска отговорност Днес бе открит Мотосезон 2026 в София
В Пловдив откачиха: Между 1000 и 3600 евро за две нощувки по време на музикален фест В дните на подобни концерти в Атина цените са до 100 евро GenZ инфлуенсър си размаза колата, излезе да попее, докато другият шофьор бере душа (ВИДЕО) Видеото събра 80 хиляди лайка от негови подобни привърженици, които пишеха "евала, брат, над нещата си!"
Има ли наистина завещание от Ивайло Калушев за младежите от "Петрохан" Майката на Ивайло наследява хижата "Петрохан" Румен Радев и ПБ се захващат с галопиращите цени приоритетно Парите от ПВУ и съдебната реформа също са на първи план
Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил На 2 май отбелязваме паметта на светия покръстител, но какво всъщност знаем за него Шофьор с 3,40 промила помете заграждения пред МВР-Русе Мъжът е задържан от полицията, държал се е арогантно