Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Лукойл Нефтохим Бургас” АД дари 300 000 лв. на Община Бургас, изграждат детска площадка в кв. Сарафово

Договорът за дарението бе подписан днес от кмета Димитър Николов и председателят на Управителния съвет на компанията Евгений Маняхин
Ключови думи: лукойл нефтохим бургас ад, дарение, община бургас, евгений маняхин, димитър николов, споразумение, 300 000 лв., детска площадка, сарафово

Община Бургас подписа с ръководството на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД традиционния договор, с който дружеството дарява безвъзмездно средства за развитието на града. На официалната среща, провела се в сградата на Общината, присъстваха кметът Димитър Николов, заместниците му Станимир Апостолов и Чанка Коралска, Евгений Маняхин - председател на Управителния съвет на „Лукойл Нефтохим Бургас” АД .

Дарението тази година е в размер на 300 000 лв. Със средствата ще бъде изградена нова детска площадка в кв. Сарафово. Ще се извърши и основен ремонт на такава в кв. Долно езерово, а за любителите на спорта ще се създадат условия за фитнес на Централния плаж, където ще бъдат монтирани уреди на открито и въжен мост. Договорът бе подписан днес между кмета на община Бургас Димитър Николов и председателят на УС на „ЛУКОЙ Нефтохим Бургас” АД Евгений Маняхин.

„Значителният принос на социалното и икономическо развитие на регионите, в които компания „Лукойл” осъществява, е в самото ДНК на нашето дружество. Ние се концентрираме не само върху икономическите и бизнес аспекти на нашето присъствие, но и на социалната компонента, която е важна по отношение както на нашите собствени работници, но и на хората в населените места. Ние присъстваме не само като бизнес, не само работим тук, но и тук живеем - тук се раждат децата ни, отглеждаме ги, ходят на детска градина, на училище, разхождат се в парковете, ходят на детските площадки. Гордеем се, че сме част от това общество и част от Бургаския регион”, каза Евгений Маняхин.

Той подчерта, че за „Лукойл Нефтохим Бургас” АД е важно това, че подписват с Община Бургас този договор за дарение, защото вече двете страни са постигнали много. Компанията е в региона вече почти 25 години в региона. „Това е едно цяло поколение - хора, които са израстнали във взаимодействието между дружеството и Общината. Благодаря на кмета Димитър Николов и цялата администрация за подкрепата”, каза още Маняхин.

Кметът на Бургас Димитър Николов подчерта, че „Лукойл Нефтохим Бургас” АД дарява средства, които са таргетирани към подобряването на градската среда и по-специално - за изграждане на детски площадки, ремонти на детски градини и съоръжения, които създават по-добри условия за децата.

„Те активно участват и в обществено-културния живот на града. Доста сгради и съоръжения, които бяха собственост на компанията, днес, с дарение, са вече собственост на общината. В сегашния документ не го пише, но благодарение на „Лукойл Нефтохим Бургас” АД, градът ни се радва на много добро финансиране за волейболния ни отбор, който печели състезание след състезание. Това е благодарение на ключовото финансиране на нефтената компания и сме благодарни за това сътрудничество”, подчерта на свой ред Николов.

 

Обилни дъждове блокираха два пътни участъка В община Ивайловград Рецидивист опита да изнасили жена в магазин Джоузеф Лий Дейвис решил да краде дрехи, но в последствие опитва да насили американка
Кралят на Дания ще посети Гренландия Визитата изглежда знакова Лъвовете ще усетят огромно облекчение на 30 януари - съдбата им поднася приятна изненада Астролозите предричат позитивна развръзка за Лъвовете в последния работен ден на месеца
Страховитите предсказания на Нострадамус за 2026-а "В тъмнината на ума ще се роди светлина, която ще засенчи своя създател", пророкува той В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага Чуват се критики към политиките на канцлера
По 140 удара с камшик заради извънбрачна връзка, закъса и полицай В Индонезия бичуват и за употреба на алкохол Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Той е третият държавен глава в третото българско царство, който се отказва да е държавен глава, поясни президент 2012-2017 г.
Колко стават заплатите в образованието? Главен учител и възпитател ще получават 1225 евро НАСА откри обект, сходен на Земята, но скован от студ Възможно ли е да има признаци на живот на далечна планета
Знаете ли коя е какичката, която вика за Алкарас от ложите в Мелбърн Оказа се, че Карлитос има известна фенка Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс Тя не посмя да говори за санитарен кордон и срещу президент (2017-2026), но вижда в появата му опасност за България