Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Психолог: 6-секундна целувка спасява и възродява връзката

Ключови думи: целувка, връзка, продължителност, секс, ласки

За да се засили връзката и симпатиите между партньорите, трябва редовно да се целувате поне шест секунди, каза психологът Джон Готман. Неговата теория за просто правило за укрепване на привързаността беше разпространена от английското издание Metro.

След края на първоначалния период на влюбване хората практически спират да се целуват страстно, а някои и въобще. Мнозина може да забележат, че целуването не става част от интимното общуване, а начин да кажете здравей или сбогом.

Готман препоръчва партньорите да се отдават на дълга, умишлена целувка - с продължителност най-малко шест секунди - като начин за укрепване на връзката между двойката. Той също призова да не се задоволяват с бързи и безсмислени целувки.

Психологът отбеляза, че шестсекундна целувка може да изгради личен ритуал за свързване, да предизвика съчувствие и възхищение и да засили привързаността. Освен това по време на целувка човек се успокоява и изпитва по-голяма благодарност към любимия човек. Също така дългите целувки често стават предпоставка за отдаване на по-интимни ласки, пише jenata.blitz.bg.

Положителните ефекти от целувките бяха научно потвърдени неотдавна: те намаляват нивото на хормона на стреса кортизол и повишават нивото на хормона на радостта и обичта окситоцин, както и хормона на щастието допамин.

Антропологът Хелън Фишър нарече целувката механизъм за избор и оценка на партньор и отбеляза, че този вид контакт повишава сексуалното желание.
 

1
Коментара по темата
1.
Burgas
13.04.2024 22:51:44
Da to ako stavase ot celufka ama druk pat zasto gi pisite tezi nareazborii ako e krasiva moje i bes celufki napravi na vaprosa oh kotiooo qko seksa oprava nistata qko oh kotiooooo
  Добави Коментар
Спа с 53-години по-голям мъж и сподели, че... "Когато бяхме само аз и той, нещата бяха много по-нормални, отколкото хората предполагат", казва Холи Мадисън за връзката й с Хю Хефнър Осъществяват спешен ход Милов и Новиков свикват извънреден брифинг
Забърка се в скандал Напи се жестоко, може би заради изпадането 86-годишен милионер е обвинен в изнасилване на 4 жени Проблеми за Смоуки Робинсън
Бивш държавен секретар на САЩ в бургаска компания на "Стамфорд Бридж" Кирил Евтимов и Кери с интересен диалог Брат й реализира за крайното 7:6 между Интер и Барса, а тя е... Киара е звезда в Инстаграм
Каза големи думи след драмата в Шампионска лига Ямал вижда бъдещето си в Барса, сигурен е, че ще ликува с тима в ШЛ един ден Градушка изпочупи стъкла на коли в... Село в Асеновградска област побеля
Тръмп с коментар за ескалацията на напрежение между Индия и Пакистан От САЩ искат конфликтът да спре Сблъсък между тийнейджърски банди в София Те най-вероятно са част от така наречените "локали"
Ключов момент в "Ергенът" Един от мъжете ще говори с майките на дамите, които го вълнуват МВнР отговори на Путин "Присъединяването на Република България към Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО) е суверенно решение"