Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Медицинският център „Вяра и надежда” добавя доболничната помощ към пакета услуги на КОЦ-Бургас

Профилактиката е най-важна при лечението на онкозаболявания, казва онкохирургът д-р Николай Киселков
Ключови думи: мц вяра и надежда, коц-бургас, медицински център, онкология, д-р николай киселков

Новоразкритият към КОЦ-Бургас медицински център „Вяра и надежда” повишава качеството на обслужване на пациентите. Това каза пред Флагман онкохирургът д-р Николай Киселков - управител на МЦ " Вяра и Надежда". Така освен болнична, те могат да бъдат обгиржвани и при доболнична помощ.

Екипът на МЦ „Вяра и надежда” е съставен от елита в онкологията на Източна България. Там преглежда специалистът по онкология доц. Ася Консулова, гръдният хирург доц. Стефанов, хематологът д-р Мария Лалева, началникът на отделението по онкология д-р Иван Биволарски, образният диагностик д-р Ясен Грънчаров и др.

„Тенденцията е да привлечем специалисти и от други специалности. Имаме разрешение за широк спектър такива. Образната диагностика, която разполага с модерен скенер и мамограф, и един от най-добрите ехографи в страната, позволява на пациентите да си правят профилактични прегледи при нас. Те се назначават от личните лекари и са много полезни”, каза д-р Киселков.

Такива са например тези за жени от 30 до 50 г., които се съветват да правят по един такъв преглед чрез ехография на млечната жлеза, който се поема от Здравната каса, поне веднъж на 2 години, както и за жени след 45-годишна възраст - мамографии.

„Нашето лечебно заведение е специализирано в лечението на тези заболявания и е най-доброто място за диагностика и лечение. Това е не само заради качеството на апратурата, но и заради богатия опит на специалистите, които работят с нея”, казва управителят на МЦ „Вяра и надежда” към КОЦ-Бургас.

Той уточнява, че за съжаление пациентите не се сещат сами да си правят профилактични прегледи, но пък личните лекари са там, за да им напомнят. Профилактиката, казва той, е на първо място по важност. „Започва да се налага тази практика, но за нещастие още не е толкова масово наложено, колкото ни се иска и колкото би било полезно за самите хора. Наблюдаваме голямо количество самозапуснати случаи, които идват при нас в късен стадий, а е можело с профилактика заболяването да се хване навреме”, допълва д-р Петя Тусчиева, която е един от водещите експерти по образна диагностика в страната.

 

Има много интересно поверие за днес Трудът краси човека винаги, но съществува вярване, че за днешния ден това важи още повече Слаб вятър по Южното Черноморие Добро време в България
Драма с питони в София РИОСВ в столицата отне незаконно отглеждани змии Убийство като от филм на ужасите в България Син умъртви мъчително майка си
Путин държи в ръцете си страшилището Статус-6 Според руският президент военните сили на страната са изпробвали успешно торпедото "Посейдон" Частични самопризнания за "Обира на века" Кражбата се разплита, но бижутата остават в неизвестност
20 г. затвор за мъж за жестоко убийство в София Садистът удрял жертвата си с ръце и крака ТИР се запали в движение Шофьорът с бърза намеса
Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) Най-вероятно са попаднали в някакъв химикал ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание В ролите ще видим като актьори Ивайло Захариев, Калоян М. Патерков, Тервел Пулев, Доби Главинчева, Симона Йорданова, Павел Димчев, Лео Панов, Александър Везенков и др.
Звезда на поп-фолка се завръща Индивидуално Баница с яйца и мляко: Без кори, без брашно - непременно опитайте тази лесна закуска Идеална за бърза и питателна нисковъглехидратна закуска или лека вечеря