Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Тръмп оклевети тази писателка, осъдиха го да й плати 83,3 млн. долара

Ключови думи: клевета, писателка, доналд тръмп, Елизабет Джийн Карол

Съдът нареди на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп да плати 83,3 милиона долара на писателката Елизабет Джийн Карол, обвиняваща го в изнасилване и клевета. Съдебните заседатели определиха Тръмп да плати на ищцата обезщетение в размер на 18,3 млн. долара за нанесени репутационни щети плюс допълнителна наказателна компенсация от 65 млн. долара.

Деветчленното жури, състоящо се от седем мъже и две жени, се съвещаваше около три часа, преди да излезе с решението. До него се стигна след петдневен процес във федерален съд в Манхатън. Присъдената от заседателите сума, която Тръмп трябва да изплати, далеч надхвърля поискания от Карол минимум от 10 млн. долара. Карол даде бившия Тръмп на съд, след като го обвини, че е разрушил репутацията ѝ на надежден журналист, като е отрекъл, че преди 30 години я е изнасилил.

Делото се превърна в една от темите по време на предизборната кампания на Тръмп, който се бори да си върне Белия дом на изборите през ноември. Той е фаворитът в надпреварата при републиканците за номиниране на претендента им, който да се изправи срещу сегашния президент демократ Джо Байдън на изборите в САЩ.

През 2020 г. Байдън победи Тръмп. Тръмп присъстваше на по-голямата част от заседанията по делото, но не беше в залата, за да чуе какво е постановил съдът. Той обяви в социалните мрежи, че ще обжалва решението.

"Това е напълно смехотворно! Категорично не съм съгласен с двете решения и ще обжалвам целия този идващ от Байдън лов на вещици, насочен срещу мен и Републиканската партия", написа Тръмп на страницата си в социалната мрежа Truth Social. На тръгване от залата заедно с двете си адвокатки, които я държаха под ръка, 80-годишната Карол не отговори на никакви въпроси.

През 2019 г. Карол, която беше коментатор в няколко авторитетни издания, публикува книга, в която твърдеше, че в края на 1995 или началото на 1996 г. Тръмп я изнасилил в пробната на луксозен магазин от веригата "Бъргдорф Гудман" (Bergdorf Goodman) в центъра на Ню Йорк. Същата година тя заведе иск срещу него въз основа на тези обвинения, но съдът не даде ход на делото. През 2022 г. тя отново заведе иск, в който обвини бившия президент в клевета и отричане на факта на изнасилването. Тръмп многократно е отхвърлял обвиненията и е казвал, че никога не се е срещал с Карол.

2
Коментара по темата
2.
*********
27.01.2024 20:11:13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Цв
27.01.2024 14:54:15
Голямо напъване срещу него, но няма да им се получи.... Просто стават смешни!
  Добави Коментар
Еврокомисията представя план срещу жилищната спекулация и високите наеми Новите мерки целят достъпни жилища за средната класа и повече контрол върху туристическите наеми Какво не се прави на 15 декември според народните вярвания Според поверието, каквито са мислите и думите на този ден, такава ще бъде и годината
17-годишно момиче загина след падане от четвърти етаж след рожден ден Тийнейджърката е открита жива, но в критично състояние Романтиката ще почука на вратата на три зодиакални знака Седмичен любовен хороскоп 15-21 декември
Gen Z след протестите искат честни избори и реално участие във властта за да останат в България Млади хора заявяват, че имат енергия и идеи за промяна, но срещат съпротива от утвърдения политически елит ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи Новите автомобили да съдържат поне 25% рециклирана пластмаса, което ще увеличи производствените разходи и цените
Слави Трифонов атакува социолозите, заради ниски прогнози за ИТН: Или сте некадърници, или сте манипулатори Лидерът на ИТН обвини агенция „Маркет ЛИНКС"  в некомпетентност или манипулация и настоя журналистите да отразят позицията му така, както отразяват социологическите данни Инфлацията в България през ноември 2025 г. достига 5,2% на годишна база Индексът на потребителските цени сочи леко повишение спрямо предходния месец, докато хармонизираният индекс показва по-ниски стойности и подчертава ценова стабилност спрямо критериите за еврозоната
Числото 15 събужда Божествената любов в живота на 4 зодии Близнаците ще разберат, че тяхната многопластовост не е слабост, а дар. Числото 15 ще ги насърчи да бъдат по-нежни към себе си Покупката на жилище в София изисква близо 10 годишни заплати - имотите стават все по-недостъпни Цените на имотите изпреварват ръста на доходите, а силното търсене и ограниченото предлагане поддържат пазара в полза на продавачите
Капките се завръщат през пролетта, водещи пак са Геро и Рачков Нова телевизия залага отново на хитовото шоу за имитации, след като претърпя  провал на два нови риалити проекта Украинец загина след удар в мантинела и пропадане в канавка на магистралата Мъжът е загубил контрол над  автомобила