Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вятърът се усилва, от запад на изток ще вали дъжд и сняг

Ключови думи: прогноза, времет на 27 януари, силен вятър, сняг, валежи

Северозападният вятър днес отново ще се усили, ще е умерен, временно силен. Облачността ще е по-често значителна. От запад на изток ще има валежи от дъжд и сняг, на повече места в Северна и Източна България. По проходите в Стара планина ще вали сняг и ще има условия за виелици. Максималните температури ще са между 3° и 8°, малко по-високи на места в Южна България, в София - около 4°, сочи прогнозата на НИМХ.

По Черноморието облачността ще е често значителна. На места, главно след обяд, ще има валежи от дъжд, в северните райони ще се примесват със сняг. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималните температури ще са 5°-8°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

Над планините облачността ще е променлива, по-често значителна. Валежи от сняг ще има на повече места в Стара планина и там има условия за виелици. Ще духа бурен, временно ураганен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 m ще е около минус 1°, на 2000 m - около минус 6°.

В неделя вятърът ще отслабне, но в Източна България ще се задържи умерен, от север-северозапад. Облачността ще бъде предимно значителна, в планините и в Североизточна България ще превали сняг. Минималните температури ще са между минус 4° и 1°, дневните още малко ще се понижат и максималните ще бъдат между 1° и 6°.

В понеделник в западната половина от страната ще бъде почти тихо, в източната вятърът все още ще е умерен, от североизток. Температурите още малко ще се понижат. Облачността ще бъде предимно значителна, само на изолирани места в планините ще превали сняг.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни
6 зодии ще сбъднат най-големите си мечти до края на юни Този месец е свързан с една от най-мощните енергийни промени през годината Пълен смях! Пияният баща, накарал 15-годишния му син да го вози, получи глоба... само 150 евро Семейният луксозен автомобил се оказал с невалиден талон
Автоматичен дефибрилатор за спешни случаи вече има на ключови места в Бургас (ВИДЕО) Идеята на инициативата е да може при спешен случай или внезапен сърдечен арест да се окаже незабавна помощ до пристигането на медицински екип Страшна драма в морето с 23-годишен българин в Гърция Изчезнал е край Тасос
Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Сумата е натрупана като пенсия за период от 2016 г. до 2026 г. на база предоставените неверни данни Край на ерата на ултраевтиното пазаруване от Temu и Shein, ЕС въвежда нова такса Целта на новите разпоредби е да се бори с широко разпространената практика за изкуствено разделяне на големи поръчки на няколко по-малки пратки
14-годишната Ани накара светът да говори за Айтос! Тя е в Топ 3 на националния конкурс по програма Space Camp Türkiye, създадена по модел на NASA Кампания и награден фонд с мащаб Под мотото „Първият играе като за Световното“ платформата на efbet обединява спорт и казино в една обща комуникация
Турция в шок! Ден след рождения си ден внезапно почина обичана актриса 35-годишната Едже Иртем вероятно е издъхнала от сърдечен удар Ще пътувате за Гърция? Там няма прошка за нарушителите, а глобите - повече от солени Всяко агресивно поведение при шофиране се наказва с 350 евро