Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

15 бездомни приютени в Центъра за временно настаняване в Бургас

Условията в Центъра за временно настаняване в Бургас са чудесни - топло е, има баня и безплатна вечеря
Ключови думи: център за временно настаняване, община Бургас, бездомни Бургас, бездомници, център за временно настаняване Бургас

15 души, останали без дом, са подслонени в Центъра за временно настаняване в Бургас. Някои от тях споделиха пред кореспондента на ЕuroNews България Елена Танева, че социалното дело в общината е на много високо ниво и само в приюта на ул. „Беласица“ 6 се приемат бездомници от други градове. Той е с капацитет от 30 легла.

Много от останалите без покрив и пари са дошли по Черноморието от други градове, за да търсят препитание. 

Петър Петров, който има диплома за висше образование, споделя, че е останал на улицата след семейни разправии. 

„Аз съм от Провадия. Във Варна има такъв дом, но по заповед на кмета там приемат само варненци. Тук не ни оставят. Социалното дело е на висота в Бургас. Свалям им шапка (б.а. на кмета и на хората от общината)“, добавя той.

Условието за настаняване е хората, останали без дом, да потърсят съдействие от местната администрация, да са физически и умствено здрави. 

Управителят на Центъра за временно настаняване – Бургас Илиян Павлов пък каза пред камерата, че има хора, които успяват да се интегрират, намират си работа и започват да водят един по-сносен начин на живот. 

„Има случаи, които хората остават на улицата, научават за нашия център, подават документи и се настаняват тук. Престоят е до три месеца и при крайна необходимост още толкова“, добавят той. 

„В дома на ул. „Беласица“ 6  има кухня и трапезария, топла дневна с телевизор, баня и стаи с чисто бельо и гардероби. За всеки обитател е осигурена по една вечеря на ден“, разказва Елена Танева. 

Служителите в центъра помагат на всеки от тях да се интегрира, да намери работа, дом и път към по-добър живот. 

От близо месец тук живее и 64-годишният бивш електроженист и професионален шофьор от Самоков Николай Гарджев. След малко повече от две години затвор за шофиране без книжка мъжът е на улицата, изоставен от жената си, без дом, без пари и без подслон. 

„Хванаха ме без книжка за пореден път и лежах в затвора. Оттогава тръгнаха нещата назад и добре, че го има този дом!“, споделя той.

„Три дни лежах на пейка. Казаха ми да отида в съвета, но ме беше срам. Много ми е студено и срамът падна. Обадиха ми се и ми казаха, че съм настанен“, разказва Николай.

Той вярва, че ще подреди живота си. Седмица преди Коледа мъжът има надежда. 

Надеждата ме крепи, че ще се оправя, че ще започна отново работа, каза още той. 

 

2
Коментара по темата
2.
Мда
29.11.2023 19:24:16
Какво двуличие само, какво двуличие, същия този на 3тата снимка хариза домът за сираци между морската градина и пристанището за 8-етажна частна резиденция. Какво двуличие.
1.
ГОРКИТЕ
29.11.2023 18:16:47
Да изкарат поне зимата на топло,пък напролет и лятото,може да ги наемат някъде за работа.....
  Добави Коментар
Как да свалите килограми през пролетта: Лесна и ефективна диета Лесни съвети за здравословно отслабване Легендата Зеедорф посочи кой е футболист номер 1 в света Логичен избор за бившия халф
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много? Какво казва астрологията Традиционен български свински бут в плик: Рецепта Как да приготвите свински бут в плик с български акцент
Най-добрите приятели сред зодиите: Кои знаци ще ви подкрепят винаги? Какви са най-добрите зодиакални другари Български пирог: Рецепта с фантастичен вкус Ето как се готви
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове Практични решения Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026 Какви успехи и положителни промени ще донесе
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние Според Вълков е време за смели стъпки в БСП Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи Как да ги направите за вашите близки и приятели
70-годишен с рекорд във футбола Влиза в официален мач Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия? Разберете как астрологията може да ви помогне