Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Демерджиев се обади: Калине, тръгни си

Ключови думи: демерджиев, калин стоянов, оставка, мвр

Ако има доблест и чест, министърът на вътрешните работи трябва да си тръгне сам, а не да чака някой да му иска оставката. Това заяви пред  журналисти в Смолян бившият министър на вътрешните работи Иван Демерджиев.

Коментарът му е по повод исканата оставка на вътрешния министър Калин Стоянов от представители на "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) след протеста в София миналата седмица срещу ръководството на Българския футболен съюз (БФС). Според Демерджиев е крайно време вътрешният министър да поеме своята отговорност за "недопустимото си поведение" по време на протестите на футболните фенове, предава lupa.bg.

Вътрешният министър очевидно подцени ситуацията и заяви, че нищо особено не се очаква, всичко е наред, всичко е под контрол, коментира Демерджиев. Според него подобна операция би трябвало да се планира внимателно, да се създаде координационен щаб, събирайки всички отговорни институции, да се проучат възможните сценарии за протеста. Всичко това не е свършено, според бившия вътрешен министър.

Демерджиев е на мнение, че е странно, че дори на следващата сутрин, министърът е продължил да твърди, че нищо необичайно не се е случило и всичко е нормално.

Едва когато му се поиска оставката, положението стана много сериозно, превърна се в погром и той за пореден път се скри зад гърба на служителите си, което за мен е абсолютно неприемливо, заяви Иван Демерджиев, цитиран от БТА.

Според Демерджиев е тревожно, че министър-председателят Николай Денков не може да иска и да получи оставката на собствените си министри. Българската общественост беше излъгана, че тези министри са излъчени от мандатоносителя ПП-ДБ, а очевидно немалка част от министрите са излъчени от други участници в тази коалиция или сглобка, смята Демерджиев. Той коментира, че двама ключови министри, а именно тези, които организират изборите – на вътрешните работи и на електронното управление, по думите на самите представители на ПП-ДБ, не са техни. Възниква въпросът чии министри са те и чий интерес са обслужили по време на тези избори, заяви бившият министър.

 

5
Коментара по темата
5.
Хан Крум
24.11.2023 06:57:04
Как ще си тръгне бе батенка, то куче от плюнка не разбира!
Квот му нареди Тиквун и Мунчо тва ще прави…в Душманската империя можеш само да попържаш.
4.
гост
24.11.2023 06:55:47
А той защо не си подаде оставката когато загинаха полицаи? Ама не, той и предния секретар който говореше нечленоразделно си правиха оглушки
3.
Иванушка Дурак
23.11.2023 21:14:05
Един човек бил точен с парите, но Шиши Иванич не свършил работата. Треторазряден адвокат дето никога не е работил в професионалните среди на това министерство няма право на коментар.
Дето целува задни части за да го турнат на висока позиция, се плюнчи като мома за кожен инструмент.
2.
ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!
23.11.2023 20:37:27
ДО 1 ТИ ЯВНО СИ ""СЛУЖИТЕЛ "" НА ТИКВАТА И ПРАСЕТО ААААААААААААААА???????????????????????КОЛКО ТИ ПЛАЩАТ ЗА ПЛАТЕНИТЕ ТРОЛСКИ КОМЕНТАРИ ААААААААААААААА???????????
1.
Служител
23.11.2023 19:05:50
Тоз пък как него е срам да говори. Най големия палячо избиран за министър на МВР . Демерджиев ти си позор!
  Добави Коментар
Странен въпрос втрещи мрежата: Изневяра ли е сексът с проститутка?  Не, бе - утринна зарядка е, коментира един от възмутените и съветва жертвата да потърси утеха в прегръдките на жиголо  Разсъблече се и запали пожар Водещата на "Островът на 100-те гривни" Диляна Попова сподели, че имала едно и също гадже със сестра си няколко месеца
Вкараха Андреа спешно в болница Феновете й са в потрес, надяват се да не е пипнала коронавирус Гамени крадат гайки от джантите в Пловдив, стотици животи са застрашени Има опасност гумите да изхвърчат в движение
Златка и Дънди: "Хелс Китчън" е истински ад Всеки път имахме таймер, което допълнително увеличаваше стреса, споделя бургазлийката Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена
Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба
Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика
Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана За нищо на света не съхранявайте този продукт в хладилник Някои продукти изискват специфични условия за съхранение, за да се запазят в най-доброто си състояние, както по отношение на вкус, така и по отношение на безопасност