Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ДАНС с остра реакция срещу Кирил Петков

Ключови думи: ДАНС, Кирил Петков, новини, Флагман

Държавна агенция "Национална сигурност" обвини съпредседателя на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, че дава безотговорни и опасни оценки за работа им.  В острата позиция на ДАНС определя думите на Петков като „некомпетентни, неверни и подвеждащи коментари по отношение на работата на ДАНС“.

По-рано през деня Петков обясни пред Нова телевизия, че ДАНС  се е забавила с изгонването на предстоятеля на руската църква в София и на други двама свещеници заради шпионска дейност. И заяви че българските служби за сигурност не работят както трябва, за да откриват и предотвратят навреме случаи на шпионаж.

Според Петков чуждите служби са знаели преди българските за наличието на шпиони в България. "Докато не заработят българските служби по истински начин, по проактивен начин, националната сигурност е под риск. Не може една Северна Македония да има по-добра информация за руските шпиони в България отколкото нашите служби. Не е нормално първо английските служби да казват "тези българи са руски шпиони" преди ние да знаем за тях. Просто си личи, че нашите служби винаги работят в следствие на нечие друго откритие за хора, които са в България или са българи. Това не е нормално. Така че наистина е пропуск", каза още Петков.

"Безотговорно и опасно е когато политици и псевдоексперти коментират и дават оценки на елементи от дейността на ДАНС, без да разполагат с информация за тях и с цел придобиване на временни дивиденти, разпространявайки при това и класифицирана информация, която е защитена със закон. Подобни изказвания са във вреда на сигурността на българските граждани и на държавата, уронват авторитета и доверието в българското контраразузнаване и затрудняват взаимодействието с чуждестранните партньори", пише в позицията си ДАНС.

"За изпълнение на законово определените си задължения служителите на ДАНС използват специални методи и средства, умения и качества, придобити в процеса на работа и надграждани ежедневно в специализирани обучения и в споделените дейности с партньорски служби. Изграждането на ефективен служител отнема години. Ежедневното натоварване и отговорността на всеки служител са огромни. Ресурсите на Агенцията са насочени към изпълнение на огромен брой законово регламентирани ангажименти", пишат още от ДАНС.

И напомнят, че "службите за сигурност са имунната система на една държава и воденето им към разруха с думи и действия е пагубно за държавността и за гражданите. Нека вместо това се стремим към изграждане на култура на сигурност, към стабилност и просперитет на България".

11
Коментара по темата
11.
ами
24.09.2023 10:27:59
ДАНс проспа разграбването на държавата.
10.
Емиии
24.09.2023 10:00:34
Кирчо, че е куха лейка си го знаем. Обаче, ДАНС се изложиха страшно много за пореден път,ама много. И вместо да се извинят за поредната простотия, си отварят устите.
9.
мда
24.09.2023 09:59:12
Засегнали се милите гълъби на Муняка. Една поправка, не са се забавили, ами изобщо не са имали намерение да гонят руски къртици, защото те самите са такива продажници и са в един отбор с изгонените. Ама от няма накъде ще махнат 2-3, че вече съвсем бие на очи макетата да ги гонят, а ние тук пак да не сме разбрали за какво иде реч...
8.
служби
24.09.2023 09:52:07
Хубаво се хвалят но един бандит не са вкарали при бай Ставри дето разграбиха България и я превърнаха в мафиотска държава. Тъй че Петков с много прав.
7.
ДАНС
24.09.2023 09:31:04
защо просто не подгонят и Кирчо ?
Той със всяко свое действие се проявява като шпионин на Посолството !
6.
Тон
24.09.2023 09:03:55
ДАНС има безспорни доказателства за държавната им измяна ,и не прави нищо лае като пинчер!
5.
Абдал Ал Сабах Иб Се Рахат
24.09.2023 08:41:39
Макетата изпревариха ДАНС по откриване чужди шпиони които шпионираха в БГ. ФАКТ и то неоспорим.Ингилизите изпревариха ДАНС и разбраха , че български граждани шпионират за Русия ФАКТ и то неоспорим .Черапа отлетя за Дубай докато ДАНС си клатеха ташаците ФАКТ .Братя Галеви " ФЛАААЗАТ и ИЗЛАЗАААТ " от БГ без чупят кефа ФАКТ е иииии.И за какво мънкат ДАНС ...............Всичко това не ли вярно.
4.
Те
23.09.2023 23:22:43
Ако не бях македонците да разкрият, че руските свещеници в България са шпиони, още щяха да си действат в България.
3.
Наум
23.09.2023 22:17:09
Браво! На място казано!
2.
#_+_@_$-$&
23.09.2023 22:06:21
Кирцата се изказва лаладжийски, Асен е на светлинни години по интелект. Пак ще е чуденка за кой да гласувам и пак ще трябва да избирам неправилна пртия, но по-малко зло от Герб
1.
Киро Честния
23.09.2023 21:02:18
ДАНС,че не работят е ясно,защото в България шпионите не са само руски.Ако работеха,както трябва трябваше и американските шпиони да са изгонени,а тъпунгерите направиха един такъв с канадски произход даже примиер.Друг наскоро застрелян шпионин на Израел пък съдейства за некоалициата на немски и американски шпиони подкрепени турски,така че ДАНС-а е само за парлама и да гони попчетата.
  Добави Коментар
Никога не слагайте тези 5 растения в дома си В следващите редове ще ви разкрием защо тези цветя може да са опасни 34 дрона ще наблюдават държавната граница и ще следят за мигранти Закупени са с европейски средства
Никога не разбивайте сърцата на тези 6 зодии, те трудно преживяват раздяла Някои представители на астрологията се справят по-трудно с разбитото сърце от останалите  Преживява катарзис Ще прекрати кариерата си
Секси свещеник стана хит на конклава Младият и красив отец побърка девойките във Ватикана Прокуратурата и кметът на Малко Търново в откровен разговор с ученици за капаните на дрогата Над  40 деца от СУ „Васил Левски“ чуха от първо лице какви са последствията от пласиране, употреба и дори неволно пренасяне на наркотици
Това са най-стиснатите зодии Имайте едно наум за тях Стягат сватба Афра Сарачоглу и Мерт Рамазан Демир  
Сладкиш-изненада с най-вкусния и нежен крем, който се крие в тестото Можете да го направите с или без плодове Жена е с опасност за живота след бой с бастун 78-годишният ѝ бивш съпруг е задържан
Зодиите, които винаги се връщат при бившите си Причините за раздялата нямат никакво значение Защо качествената дограма е ключът към комфорт и спокойствие у дома?