Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Депутат от ПП-ДБ не одобри сравнението на зърнарите с терористи от страна на премиера

Подобни тежки определения трябва да бъдат изключени от езика на един политик, обясни Надежда Йорданова
Ключови думи: Надежда Йорданова, депутати, правителство, парламент

Депутатът от ПП-ДБ Надежда Йорданова с критика към изказването на Николай Денков, който нарече зърнопроизводителите у нас терористи.

„Без диалог ние не може да постигнем напредък. Лично аз мисля, че подобни тежки определения трябва да бъдат изключени от езика на един политик, особено когато има противоречиви интереси”, обясни пред Nova Йорданова.

„Изслушах много внимателно дебата в пленарна зала. От една страна, българският производител не може да бъде оставен беззащитен. От друга страна, конкуренцията трябва да бъде гарантирана на достатъчно високо ниво, защото модерният свят показва, че тя е най-добрият регулатор на каквито и да е отношения. Трябва да покажем солидарност към Украйна”, каза още Йорданова.

По отношение на мигрантския натиск тя каза, че в момента се вижда ясно как държавата засилва капацитета си, за да реагира на случващото се.

„Според мен трябва да се направи още, за да не се стига до ситуации, където големи групи от мигранти да бъдат намирани в сърцевината на държавата или пък по магистралите. Така че работата предстои. Местата за настаняване на мигранти трябва да подобрят капацитета си, за да може от една страна да отговорим на засиления натиск и от друга да осигурим едни нормални хуманни условия за живот на тези хора”, коментира бившият правосъден министър.

Според нея службите, които се грижат за сигурността на България, трябва да бъдат реформирани.

По отношение влизането ни в Шенген, тя смята, че когато държавата си постави важна цел за обществото, ще се справи. „Предстои да видим дали ще влезем в пространството до края на годината. Трябва да убедим партньорите си, че напредваме", каза още тя.

5
Коментара по темата
5.
Моряк от Бургас
17.09.2023 13:12:17
В крайна сметка уж всичко е за наше ( на обикновените хора) добро?!
А изглежда че някои за пореден път искат да си купят нови коли Майбах.
Ако МВР е на място не бива да позволява да се "блокира" държавата!
4.
До 3
17.09.2023 12:46:57
Каза “Аз с терористи,не преговарям”
3.
факти-бг
17.09.2023 12:42:50
казаха че се държат като терористи и са прави
2.
българин
17.09.2023 12:32:39
Браво за изразеното обективно мнение на бившият правосъден министър! Няма морално право прем. Денков да нарича зърнопроизводителите, които осигуряват хляба народа "терористи", защото те защитават не само своите права, но и тези на всички българи! Доказано е, че стоките от украйна имат ГМО и са опасни за здравето ни!
1.
dd2
17.09.2023 11:30:19
уникално неприятна жена! Като всички от ДБ. Мишки!
  Добави Коментар
4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025 Тези астрологични знаци получават подкрепа и кураж от вселената, което им носи късмет, увереност и надежда Украйна обяви Филип Киркоров за издирване Руският певец е обвинен задочно за нарушаване на режима за влизане в спорни територии и подкрепа на действията на Русия
Защо България остава на дъното по заплати в Европа, въпреки икономическия растеж Икономическата структура, производителността и секторите с ниска добавена стойност обясняват защо разликата със Западна Европа остава драматична Рецептата за коледни канелени курабийки на баба Хубаво е да се приготвят няколко дни преди празника, защото стават още по вкусни
Над 400 000 евро са иззети при акция срещу пране на пари в София Разследва се организирана престъпна група за изпиране на средства от трафик и търговия с наркотици Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Скулптурата е паднала на главата си по време на екстремно време в щата Рио Гранде до Сул
Кметът на Сунгурларе инспектира обекти в село Съединение Асфалтираната улица е завършена, а новото спортно игрище е на финален етап Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства Промените целят по-голяма безопасност, ясен контрол и съответствие със Закона за движение по пътищата
Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Свети Влас донесоха празнично настроение и благословии за здраве и берекет     Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. По-спокойният ураганен сезон в Атлантика намали щетите, въпреки мащабните пожари и наводнения
Президентът продължава консултациите за изход от политическата криза с БСП и ИТН След категоричните позиции на основните формации, президентът търси възможни сценарии за действие Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Създателят на „Аватар“ заема пето място сред най-богатите режисьори в Холивуд след Стивън Спилбърг, Джордж Лукас, Питър Джаксън и Тайлър Пери