Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мародери плъзнаха в Арапя след потопа, крадат уреди от наводнените каравани

Мародерите се възползват от нещастието на хората, които са с наводнени каравани, каза управителят на къмпинг Арапя Румен Радев
Ключови думи: мародери Арапя, кражби Арапя, кражби каравани, Румен Радев

Мародери се възползват от нещастието на хората след потопа в община Царево. Управителят на къмпинг Арапя Румен Радев коментира пред Нова телевизия зачестиха сигналите за кражби след бедствието, като изтъкна, че крадците отмъкват и бяла, и черна техника. 

Докато хората там продължават битката си с щетите, мародери дебнат за отнесени от водата вещи и автомобили. Вече има полицейски екипи, които обхождат районите около Лозенец и къмпинг Арапя.

„Мародерите се възползват от нещастието на хората, които са с наводнени каравани. Вземат бяла и черна техника. Имахме доста сигнали, но все още не сме констатирали никого като извършител”, обясни управителят на къмпинга Румен Радев.

От полицията коментираха, че към момента има два сигнала за кражби. Единият е от плаж „Бутамята” на Синеморец - за задигнати надуваема лодка и три жилетки. Вчера пък била открадната помпа на земеделски производител.

„Криминална полиция” работи по установяване извършителите на кражбите. При нас не са подавани сигнали за открадната бяла и черна техника. Превантивно на територията на къмпингите има екипи на Жандармерията и на полицията”, посочи началникът на „Охранителна полиция” – Царево Петър Янчев.

През цялото денонощие се извършват обходи на Арапя, Оазис, Нестинарка и в Лозенец.„Хората да не се притесняват и да се обръщат към органите на реда. Ще направим, каквото е нужно за документиране на този вид престъпления”, подчерта Янчев и допълни, че униформените ще останат на място, докато не се нормализира обстановката.

3
Коментара по темата
3.
Ами
13.09.2023 15:17:00
предполагам този управител на къмпинга е получил заплащане от страна на собствениците на тези каравани в замяна на някаква услуга? Какви са неговите отговорности като страна в тази транзакция? Само паркомясто или и някакъв вид охрана на обекта?
2.
Да изчистим България!
13.09.2023 10:43:29
Мародерите да се задължат,да почистят до блясък мястото от което са крали!”Доброволно”да ги ги включат в кампанията”Да изчистим България заедно”на 16.09.2023г.барабар с превозните им средства,които да се конфискуват в полза на държавата.
1.
:)
13.09.2023 10:34:01
"Вземат бяла и черна техника, жалва се управителят на къмпинга Румен Радев" ,ами след като си управител и си взел пари на хората може да си наемеш охранителна фирма и да запазиш имуществото на клиентите ти , но Вие знаете само да вземате пари и да не правите нищо разход 0
  Добави Коментар
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година Сумата е 300 милиона долара Сладкарско съвършенство: Тайните на копринено гладкия крем карамел Магията на перфектната кадифена текстура
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка Нараняванията им са много сериозни Зловеща легенда: Древна мумия, потопила "Титаник" Някои хора смятат, че трагедията се дължи на свръхестествена сила
Млад баща вилня в болница Екшън в Плевен Варненски рибари уловиха и пуснаха 280-сантиметрово "чудовище" Феноменален успех на Дунав
Ефективно почистване: Трикът с лед, който премахва залепнала дъвка от всяка тъкан Студена терапия срещу лепкави инциденти навън и у дома Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма Той има личен готвач и се съветва с експерт по хранене
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки Той е предложил конкретни действия за оптимизиране на пространствата извън синята и зелената зона, където липсват маркировки Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“