Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Обмислят създаване на тренировъчен център за парамедици в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“

В края на срещата проф. д-р Христо Бозов подари на госта най-новото допълнено издание на своето ръководство по спешна медицинска помощ
Ключови думи: университет проф. д-р асен златаров, проф, . христо бозов, парамедици

 Тренировъчен център, в който парамедиците да подобряват своите умения и квалификация, предстои да бъде разкрит в Бургас. Идеята е на ректора на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. д-р Христо Бозов. Той я представи пред колегата си Йоанис Зервос, консултант по спасителни дейности и първа помощ към ЕС и директор на Академия по първа помощ в Гърция.  „Мисия на университета е да подготвя кадри за Спешната помощ, които за съжаление никога не стигат. Парамедиците имат своето доказано място в нея, поради тази причина сме разкрили прием в тази специалност и тя се радва на голям интерес“, сподели проф. д-р Христо Бозов.  Той допълни, че с удоволствие би приел г-н Зервос да вземе участие като гост-преподавател на следващия курс парамедици.

Йоанис Зервос бе в Бургас по покана на Съюза на парамедиците в България. Една от целите на Съюза е международна обмяна на опит, обобщаване и внедряване на добри практики от държавите в Евросъюза. „Анализът показва, че в страните, в които парамедиците са гръбнакът на Спешната помощ, смъртността от битови и масови инциденти, аварии и катастрофи е спаднала с 65%“, посочи Ива Пехливанска, председател на Съюза на парамедиците в България. Затова Съюзът се бори да има единен образователен стандарт и професията да бъде регулирана и у нас.

По време на срещата с ректора на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ парамедиците разказаха, че все по-често ги търсят за обезпечаване на първа помощ на големи събития, спортни състезания, ралита, тв реалитита и снимачни площадки. Йоанис Зервос потвърди, че неговата академия от парамедици осигурява на терен всички холивудски продукции, които се снимат в Солун.

В края на срещата проф. д-р Христо Бозов подари на госта най-новото допълнено издание на своето ръководство по спешна медицинска помощ. Книгата вече се нарича „Спешна медицина“ и съдържа допълнителен обем от 100 страници. От своя страна Йоанис Зервос сподели, че е автор на наръчник по първа помощ при спешни състояния в педиатрията и би се радвал той да бъде преведен и разпространен и у нас.

Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим Властите с изявление по казуса  Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани влизат в клуба Предлага дискретност и лукс, дизайнът е на легенда от Формула 1
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие Санкцията надвишава 10 милиона паунда Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС Служебният министър на енергетиката взе участие в заседание на Съвета на ЕС по енергетика
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е Треньорът се отдаде на фитнес Роден на този ден - Йозеф Менгеле, най-зловещият лекар на Третия райх Мрачната биография на "Ангела на смъртта"
Втора смяна на шефа на АПИ от страна на кабинета ''Гюров'' за месец Тодор Атанасов е назначен със заповед на служебния регионален министър Николай Найденов Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година 
Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Нов рок проект от Бургас: DEO представя „Гледай ме в очите“ Зад песента стои изцяло бургаски екип, а продукцията е на Music Bakery
Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО