Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС прокараха бюджета на първо четене

156 бяха "за" срещу 71 "против" и 1 "въздържал се"
Ключови думи: парламент, Йордан Цонев, Георги Свиленски

Законопроектът за държавния бюджет бе одобрен на първо четене от Народното събрание с цели 156 гласа „за“ срещу 71 „против“ и 1 „въздържал се“. Към управляващото мнозинство между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ се присламчи и ДПС. Йордан Цонев от партията на Доган и Пеевски обясни, че подкрепата им цели и "излизане от политическата криза".

Редовно правителство било по-добре да има и то да се стабилизира, независимо дали кабинетът им харесвал или не.

"По-добре да се опитаме да го коригираме, по-добре да дадем възможност наесен да се състави един по-реформаторски бюджет, който да отчете и новите тенденции и в икономиката в Европа и в България. И по този начин да вървим към нормалност, колеги", заяви Цонев от трибуната на Народното събрание. 

Това предизвика язвителни коментари от страна на Георги Свиленски от БСП и Тошко Йорданов от ИТН, които обявиха, съответно, че управлението вече имало „трети коалиционен партньор“ и станала "голяма турска сватба". От двете формации заедно с "Възраждане" гласуваха "против" проектобюджета. 

Единственият "въздържал се" пък бе от ГЕРБ-СДС. Предполага се, че гласът е на приелия ролята на остър опозиционер на ПП-ДБ Делян Добрев.

Дебатите в пленарна зала продължиха няколко часа. В тях се включи и финансовият министър Асен Василев. 

 

7
Коментара по темата
7.
Та значи
12.07.2023 22:39:59
Бургас остава подарък на ГРОБ до ГРОБ... Може да е по-добре... Гробарите все пак са вече доволно угоени, докато алабаджиите сигурно ще са още по-ящни и стръвни!
6.
браво
12.07.2023 18:53:46
Бюджета е балансиран, особенно в бюджетната сфера. Време беше!
5.
098761234
12.07.2023 18:31:51
Namalete gi 240 na 120
Maxnete na prezedenta ohranata
I beztui ima broniran mercedes sam da si go kara i gotoo
4.
а знаете ли
12.07.2023 18:16:37
че според Деница Сачева средното време ,през което получаваме пенсия ,било 21 години и 4 месеца?Поне така е публикувано в един сайт.Как ви се струва това?
3.
Бургас
12.07.2023 18:16:30
А уж бяха за промяна и какво стана пак с Бойко. Старата песен на нов глас(имам и друга поговорка, но ще се сетите).
2.
Сдд
12.07.2023 18:13:23
БОКЛУЦИИИИИИИ
1.
Аз
12.07.2023 17:25:07
ТЕЗИ ИЗРОДИ И ДЖЕНДЪРСТВОТО
ЩЕ ПРОКАРАТ
МАМИЦАТА ИМ ПРОДАЖНИ КОПЕЛЕТА
  Добави Коментар
Отглеждане на домати на балкона: Наръчник за сочна реколта в градски условия Като на магия Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна "Не модернизирахме армията си", твърди той
Как да се справим с хроничното безсъние Пътят към възстановяването на естествения циркаден ритъм и преодоляването на нощния стрес Храни за пречистване на черния дроб Ролята на правилния хранителен режим в активирането на основните филтриращи функции на организма
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене Кадифен крем и хрупкава основа Никола Цолов кара България да мечтае Талантът с нов подиум
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък Тайната на антистатичната бариера, която спира замърсяванията преди да са полепнали по повърхностите "Нефтохимик" с много важно попълнение Подсили се с опитен разпределител
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30% Властите във Великобритания са притенсени че и без това употребата им е намаляла Черноморец с голям трансфер Продаде талантлив полузащитник
Горивата в България поевтиняват Дизеловото гориво в последните дни е се търгува средно за 1,59 евро за литър Зловеща катастрофа, трима мъже издъхнаха на място Всичките жертви са млади