Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Транспортираното със "Спартан" бургазлийче е спасено, министри го посетиха в "Пирогов"

Министрите Демерджиев и Меджидиев посетиха детето, според вътрешния министър случилото се е чудо
Ключови думи: МВР, Пирогов

Заместник-министър председателят по обществен ред и сигурност и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев и колегата му министър на здравеопазването Асен Меджидиев посетиха в „Пирогов“ транспортираното със Спартан на 21 февруари 6-годишно дете. Бащата на детето е служител на „Гранична полиция“. То беше превозено от Бургас от екипите на военновъздушните ни сили в най-голямата спешна болница поради изключително тежкото му състояние, припомня пресцентърът на МВР.

Благодарение най-вече на грижите на лекарите в „Пирогов“ и обединената работа на три министерства то вече е добре и предстои да бъде изписано.

„Това е поредното чудо, което осмисля не само един мандат на служебен министър, а целия живот на един човек. Нямам думи, за да изразя благодарността си към лекарите, които я спасиха“, заяви министър Демерджиев.

Превозването на 6-годишното дете от екипите на военновъздушните сили е поредната подобна акция за последните месеци, посочват от МВР.

За посещението на двамата министри в „Пирогов“ съобщи и Министерството на здравеопазването (МЗ).

„Такива моменти осмислят живота ни. Радвам се, че развръзката в този случай е положителна, че с общи усилия на колегите лекари от двете болници и спешна помощ и на институциите успяхме да спасим един живот“, посочи здравният министър Меджидиев.

В момента детето е в добро общо състояние, с добри показатели и възстановени жизнени функции. Предстои му възстановителна рехабилитация с оглед дългия престой в реанимацията на „Пирогов“.

Припомняме, че на 21 февруари, дете на 6 години в критично състояние, с остра вирусна инфекция (грип А, преболедувало скарлатина) и съпътстващи усложнения, беше транспортирано със самолет „Спартан“ от Бургас до София. Министърът на здравеопазването координира възможността за осъществяването на полета с министъра на отбраната. Реанимационен екип на „Пирогов“ извърши консултация на детето в УМБАЛ – Бургас и след оценка на клиничното му състояние то беше транспортирано до София и приведено в Клиниката по детска анестезиология и интензивно лечение на „Пирогов“.

На място в „Пирогов“ двамата министри разговаряха с родителите на 6-годишното дете, които изразиха своята благодарност за оказаната помощ, посочват от МЗ.

По информация на „Флагман“ детето е момиченце и се казва Мария.

 

12
Коментара по темата
12.
Брях
16.03.2023 17:24:11
Да е живо и здраво детето !
Ама голям цирк разиграват тези министри....
Сякаш сме идиоти и не виждаме какъв театър играят и видите ли...каква огромна нужда има Бс от Нова детска болница....за да не се налага да използваме Спартани :-))5e
11.
До 9
16.03.2023 14:25:15
Че болници има е факт, но няма кой да лекува. Това е смисълът, че детето е транспортирано до София. Не сте ли чували на какво ниво е бургаското здравеопазване? Ако не сте да Ви кажа, не е 0, направо е на -
10.
A
16.03.2023 14:21:26
Това “Спартан” какво е? Да не е скрита реклама? Нещо като “Мерцедес” може би... нужно ли е да се набляга ВИНАГИ, когато транспорта е с този модел?
9.
hhmmm
16.03.2023 13:53:33
Какъв е смисълът да го превозват от Бургас към София? Нямат си болници ли? Не могат да го лекуват там?
8.
до 3
16.03.2023 13:43:46
военните самолети, поне за нещо хубаво да послужат!
7.
До 4
16.03.2023 12:59:34
Точно така,няма никакво значение, че бащата е полицай. Няма връзки тука. Всеки българин може да се възползва.
6.
Sss
16.03.2023 12:44:59
С връзки всичко става.
5.
Колоноскопия
16.03.2023 12:14:56
Верно ли мислите че някой още се връзва на театрите Ви добри лоши един кюп разделяй и владей да направим проучване кои раздели са добре в България и властта им дава пари винаги..... Ето ви отговора нарочно ви държат в мизерия за да има за тях папкайте то и в гробища мечки няма бедни богати все кокали... Онез още Там са двамата не прибрани Маговете ще ви издът главата колони жертвоприношение... йезуити..Този път идват за вас..... Довиждане палячовци
4.
Защо
16.03.2023 12:00:04
акцентирате, че бащата на детето е служител на "Гранична полиция"?
Напишете, че всеки обикновен българин може да се възползва от тази услуга при нужда или не е така?
Да е живо и здраво детето!
3.
За 12 години
16.03.2023 11:59:50
Герб не можаха да купят 2 хеликоптера за спасителни и медицински нужди,та се налага с военни самолети да пренасяме хора.
Срамота !
2.
!
16.03.2023 11:49:57
Бе ваш'та **** лешояди, какво значение има как се казва детето? Важното е, че за пореден път в Пирогов спасяват дете от Бургас, което нашите бургаски педиатри, инфекционисти, ОПЛ-та, и т.н са го докарали до реанимация! Много ми е интересно като се построи новата детска болница кой ще работи в нея? Същите специалисти?
1.
1234
16.03.2023 11:45:12
Ето това е страхотна новина !
  Добави Коментар
28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина Сред жертвите са висши ръководители на полицията, пожарната и гражданската защита, пилотът и двама федерални спасители
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Те настояват за проверка дали спорните бюджетни текстове нарушават конституционната закрила на семейството, майчинството и децата Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания Романтични срещи, силни емоции и важни избори очакват зодиите. Денят носи шанс за нови чувства, но предупреждава да се пазите от прибързани решения и излишни конфликти.
Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Хитовата комедия „Мръсното копеле“ с Николай Урумов, Светлана Бонин и Христо Бонин ще се играе на 19 август от 20:30 часа Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона Приложението еЗдраве се активира в РЗИ, РЗОК и Информационно обслужване след лично посещение с телефон и документ за самоличност
Дунав отстъпи и разкри останки от мамут край Ряхово Учени откриха долна челюст, два бивника и вероятно ребро от праисторическото животно 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа От 1 януари 2027 г. трудовият стаж ще се изчислява пропорционално на отработените часове, което ще забави и натрупването на клас прослужено време
Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина 38-годишната британка е пристигнала през Кипър, причината за смъртта още се изяснява Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще
BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията