Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Спасиха четири деца, оцелели под 3 дни под рухнал блок в Турция

Ключови думи: турция, деца, руини, земетресение

Четири деца на възраст между 2-16 години бяха извадени живи изпод развалините 64 часа след земетресенията, които разтърсиха в понеделник Югоизточна Турция.

Децата са били намерени от спасителите изпод развалините на един жилищен блок, който рухнал в квартал "Явуз Селим" в град Гьолбашъ, окръг Адъяман.

Първите думи на едното от децата на около 4-5 години, когато било взето в прегръдките на спасителите, били: “Къде е мама?” и се разплакало.

След него били извадени другите деца. Най-голямото момиче на 16 години, която се казва Илайда, било извадено в полуживо състояние.

Те били извадени изпод развалините от спасителен екип на правителствената Дирекция за управление при бедствия и кризи (АФАД).

Спасените деца са настанени в болница.
 

1
Коментара по темата
1.
БТГ
10.02.2023 11:12:27
Дано още хора да бъдат открити живи.Дано Господ да помага и на спасителните,да им стигат силите да търсят още.
  Добави Коментар
Еврото скапва новогодишната нощ, а левът изчезва с Дунавското хоро в полунощ, Хотелиери и ресторантьори са в шах от очаквания хаос, заради еврото 84 души пострадаха след консумация на дюнери в частно училище Към момента 10 деца и двама възрастни остават хоспитализирани, а на останалите е оказана амбулаторна помощ
Областна администрация Бургас има нов главен секретар. Всички го познават Все още обаче няма назначени заместници на губернатора Владимир Крумов Бакалов„Митници”: По-силна марихуана и нови начини за маскиране, а рискът за децата нараства Марихуаната сега е в пъти по-силна от преди 10 г.
Представител на ВСС отрича заплатите да са по 20 000 лв., но не казва колко са И председателстващият съдебния съвет Магдалинчев пробва да бетонира Сарафов като и.ф. главен прокурор След 40 е най-добре да не пиете алкохол, за да не ви се случи това Тази възраст е най-подходящото време да преосмислите навиците си
Всяко жилище с пощенски код от догодина Мярката ще ускори полиция, пожарна, линейка и куриер Огнен ад във Враца отне живота на възрастна жена, дъщеря ѝ е в тежко състояние Пожар изпепели апартамент в жилищен блок 
Тарифата ѝ е 4 хил. лв. Водещата на „Биг Брадър” е най-скъпата инфлуенсърка у нас 10 дразнещи неща, с които мъжете влудяват половинките си Ако търсим пълна точност, най-вероятно списъкът би бил безкрайно дълъг, но свеждайки ги до 10-те лидери в подреждането, той добива ясни и до болка познати за всяка дама граници
Какво ще прави тази чалгаджийка - богатият мъж я изостави Двамата се бракуваха набързо през 2022 г., в разгара на скандал, свързващ бръмчалката с един от най-богатите и влиятелни бизнесмени у нас Въпреки мерките, загиналите от ПТП не намаляват Броят на починалите е нараснал с 15,2%, заявяват от Института за пътна безопасност