"Черноморец" разгроми третия в класирането "Черно море" в Елитната юношеска група Ю17

Ключови думи: черноморец, футбол, юношеска група, черно море

Вчера на стадиона в Долно Езерово се изигра среща от 12-тия кръг от Елитната юношеска група Ю17 между отборите на "Черноморец" Бургас и "Черно море" Варна. Моряците от Варна излязоха на терена със самочувствието на 3-ти в класирането и само една загуба до момента 0:1 от "Лудогорец". До 15 минута мача вървеше равностойно с атаки към двете врати и добри изяви на двамата вратари и защитниците пред тях. В 20 минута при едно остро центриране в наказателното поле на Черноморец, нападател на Черно море остана непокрит и простреля синия вратар за 0:1. Това беше повратния момент в мача и малките акули тръгнаха на щурм към вратата на гостите. Вече имаше само един отбор на терена, този в сини фланелки. Страхотни комбинации, центрирания, канонада от удари...

Моряците бяха в шок, не знаеха къде се намират, просто не са очаквали че ще се изправят срещу толкова сърцат и решен на всичко за победата отбор. Първо Илиян Върбанов се пребори със защитник на моряците и промуши топката покрай вратаря в мрежата за 1:1. Малко преди края на полувремето черноморци стигнаха до пълен обрат. Петър Пейчев с плътен удар от границата на пеналта разстреля вратаря на "Черно море" и 2:1 за "Черноморец". Така завърши 1-то полувреме. През втората част на мача отново имаше само един отбор на терена - този на старши треньора Георги Терзиев. Момчетата в сини екипи бяха като лавина, атаките към вратата на моряците следваха една след друга. В защита бяха железни и не допуснаха нападателите в зелено-бяло да застрашат вратата на своя вратар. В 65 минута Ерик Михалев навърза двама защитници на "Черно море" от дясно и с плътен удар по земя прати топката в ъгъла на вратата за трети път. Това не успокои малките акули и те продължиха да натискат противника. В 88 минута Дж. Джамил се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на гостите и оформи крайния резултат. 4:1 за "Черноморец". Състава на акулите: Р. Иванов, Е. Ефтимов, М.Керанков, Б. Димов, Г. Кръстев, С. Стоянов, Д. Иванов, П. Пейчев, Е. Михалев, И. Върбанов и Д.Василев, през второто полувреме в игра влязоха още Н. Манев, Дж. Джемил и Р. Дюлгеров.