Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вандали за малко не отнесоха глава на пътник в тролейбус

Камъкът, с големина на паве, е потрошил дясното странично стъкло, преминавайки опасно близо покрай главата на една от пътничките до прозореца
Ключови думи: бургасбус, вандали, паве, камък, меден рудник

Неизвестни извършители са изпробвали точния си мерник с камък върху един от тролеите на общинската фирма „Бургасбус”. Инцидентът се е случил снощи около 21.00 часа на бул. „Захари Зограф” в к-с „Меден рудник”. По това време тролеят е изпълнявал обичайния си маршрут, като се е движил към комплекса и е бил пълен с пътници.

Камъкът, с големина на паве, е потрошил дясното странично стъкло, което се намира в предната част на превозното средство, преминавайки опасно близо покрай главата на една от пътничките до прозореца. Благодарение единствено на случайността и късмета си, жената се разминава само с уплаха от инцидента.

Тролейбусът с марка „Волво” е спрян от движение до определяне размера на щетите от застрахователната компания и остраняването им. Това освен всичко друго, допълнително ще затрудни работата на общинската транспортна фирма.

Това не е единственият подобен случай на вандализъм спрямо общинските тролеи и имущество. Десетки пъти досега са трошени стъклата на тролеите в Бургас или са причинявани аварии като са хвърляни парцали по ел. мрежата, по която се движат.

Последният инцидент е през април, когато въпреки, че колите са спрени от движение, заради удължаване на електрическата мрежа и трасето им, е проникнато в депото и отново са счупени стъклата на два от тролеите, паркирани там.

Община Бургас винаги е проявявала нетърпимост към всякакъв род вандалски актове и е алармирала за това обществеността и органите на реда, особено когато подобни прояви застрашават здравето и живота на нейните жители и гости. Ето защо общинска администрация няма да се умори да апелира към будната съвест на бургазлии да променят съзнанието си, да спрат хулиганските прояви и да кажат „НЕ” на агресията в града.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“ В редовното време двубоят завърши 2:2, а при дузпите бургазлии показаха по-здрави нерви и надделяха с 9:8 "Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео "Гаучосите" с емблематичния номер 10 за лидер са повече от отбор
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба Случая придоби световен отзвук "Никога няма да излезеш от затвора" Това са думи на съдия по разтърсващо дело
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица Две момчета са настанени в "Пирогов" с медицински хеликоптери Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина Властите разследват трагедията
Надуха цената на царевицата по плажа Някои коментират, че в по-малките и отдалечени курорти царевицата струва 4 евро Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г. Пакетът е част от по-широк британски заем за Украйна на стойност 2,26 милиарда паунда
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове Същият често изправя на нокти хората от квартал „Трошево“  Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират Екоминистърът заяви, че е много вероятно до две години страната ни да получи осъдително решение във връзка с прилагането на принципа "замърсителят плаща"
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори Ако Путин не иска да сложи край на войната, Украйна няма да остане пасивна и ще отговори Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала