Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Уорлик в Бургас: Съдът ще реши за "ЛУКойл"

Димитър Николов запозна Джеймс Уорлик (вдясно) с основните сфери, към които са насочени чуждестранните инвестиции в община Бургас през последните години
Ключови думи: Джеймс Уорлик, Бургас, Димитър Николов

"Кризата с Лукойл трябва да се реши в съда, така че нека ги оставим да работят спокойно", каза посланикът на САЩ Джеймс Уорлик пред журналисти при пристигането си в Бургас. "Запознат съм със ситуацията и се надявам за в бъдеще да посетя рафинерията", допълни още той.

"За 2010 г. САЩ е №1 инвеститор в България. Моята прогноза за 2011 г. е, че САЩ отново ще бъдат на първо място. Мога да ви уверя, че американските компании разглеждата различни места из страната за възможност за инвестиция, надявам се да открият такива и в Бургас", допълни Уорлик.

Посланикът на САЩ е в Бургас на посещение при кмета Димитър Николов.

Гостът прояви интерес към състоянието на чуждестранните инвестиции в Бургас, както и към по-важните проекти, по които Общината работи към момента.

Николов запозна американския посланик с основните сфери, към които са насочени чуждестранните инвестиции в община Бургас през последните години – зелена енергия, фотоволтаични системи, енергийна ефективност. Той отбеляза видимо по-големия интерес от страна на чуждите фирми през последните няколко години. Кметът постави акцент върху развитието на транспортните и логистични възможности на бургаския регион с предстоящите модернизации на Пристанището, Летище Бургас, ЖП транспорта, началото на рехабилитацията на Ришкия проход и завършването на автомагистрала "Тракия". Николов представи пред посланика и проекта за Интегриран градски транспорт на Бургас, който е най-големият и важен европейски проект за града, стартирал през тази година.

Уорлик прояви интерес и към културния живот на града и заяви желание много скоро да посети Бургас отново, но този път с идеята да се запознае по-отблизо с фестивалите и културните събития тук.

4
Коментара по темата
4.
ГЕРБ и ГДБОМБ
04.08.2011 02:42:29
Уорлик е с членска карта на ГЕРБ.
Уговорката там е, Боко и Цоко да махнат Руснаците (Белене, ЛукОйл), а Американците и Англичаните да ги оставят да си правят каквото пойскат.
3.
до Петя
03.08.2011 23:16:40
Напиши в Гугъл "интегриран градски транспорт Бургас" .Там са се постарали хората да обяснят.
2.
Петя
03.08.2011 17:25:10
Николов първо да обясни какво има предвид под интегриран градски транспорт, защото всъщност никак няма да е интегриран.
1.
смърт на герб
03.08.2011 15:23:23
Някой да му го подаде в устичката на тоя смешен гей, че да спре да си вре гагата навсякъде
  Добави Коментар
Традицията "Коледуване" оживя на площада в Царево Кулминацията на събитието беше голямото общо хоро, в което се включиха и жители, и гости на града Британските власти натискат Абрамович: Преведи парите или ще те съдим Стармър поиска незабавното прехвърляне на 2,5 млрд. паунда от продажбата на „Челси“ за жертвите на войната в Украйна
Гъста мъгла, лед и ограничения за тирове по магистралите - внимателно на пътя! Частични ремонти, заледявания и временни забрани за движение на тежкотоварни камиони ще усложнят трафика преди празниците 18 декември: Имен ден празнуват Модест и Севастиян - време за духовна сила и равносметка Църквата почита свети Модест Йерусалимски - символ на вяра, мъдрост и лична отдаденост
Община Поморие награди най-добрите си спортисти за 2025 година Ето кои таланти изпъкнаха Мъгливо начало и слънчев край: стабилно време в четвъртък с до 13 градуса След слънчев край на традиционната работна седмица, уикендът ще донесе облаци, дъжд и спад на температурите
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая" След романтичните сцени пред камерите, риалити двойката разкри какво се случи между тях в реалния живот Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам СЗО предупреждава за по-ранна и агресивна грипна вълна в Европа с високи нива на зараза в 27 държави
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30" Елитният съдия от родната лига намира признание не само на терена, но и в света на високите финанси и технологиите
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Той твърди, че действията срещу него са част от политически сценарий, целящ сплашване на неудобните кметове и овладяване на местната власт