Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ЕС: Намалете напрежението в Тайван с диалог

Ключови думи: тайван, посещение, нанси пелоси, напрежение

Европейският съюз призова напрежението във връзка с посещението на председателя на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси в Тайван да бъде преодоляно чрез диалог, а каналите за комуникация с Китай да останат отворени, за да се избегнат недоразумения.

"ЕС е заинтересован от запазването на мира и статуквото в Тайванския проток", заяви говорител на блока от 27 държави, цитиран от Ройтерс.

"Насърчаваме мирното разрешаване на въпросите, свързани с пролива. Напрежението следва да се разрешава чрез диалог. Следва да се поддържат подходящи канали за комуникация, за да се намалят рисковете от погрешна преценка."

ЕС има "ясна политика на един Китай", като признава правителството на Китайската народна република за единственото законно правителство на Китай и същевременно се стреми към "приятелски отношения и тясно сътрудничество с Тайван", заяви той.

1
Коментара по темата
1.
Га га гааа
03.08.2022 17:50:14
Сега остана дундьовците в европейския парламент и евроатлантическите им дружки САЩ, Англия и Канада да наложат санкции и на Китай.
ХА ха ха
И тогава вече даже и хартия за гъз няма да можете да си произведете. Сега ще стане ясно какви идиоти ни определят бъдещето.
  Добави Коментар
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“. Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна Над 30 държави участват в разговорите, но малцина са готови да изпратят свои военни Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ Природозащитникът говори за схема със средства по ПВУ, но прокуратурата не е обявила подобна политическа връзка
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика Дванадесетокласникът стигна до националния отбор само година след първото си състезание Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик Спасителите намериха до него още трима загинали, а операцията по издирването на останалите алпинисти продължава
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм Силите за сигурност пазят границата, пристанището и улиците на испанския анклав Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение