Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Земеделци на протест, искат помощ заради градушката в Садово и забраната за изстрелване на ракети

Протестиращите земеделци от Пловдивко се заканиха да блокират пътя за Турция заради унищожената им реколта
Ключови думи: градушка, градушка Садово, протест Пловдив, земеделци протест, протест, борба с градушките, Никола Ковачев, ракети градушка

Стрелбата срещу градоносните облаци заради прелитащ самолет в Пловдивско е била забранена. Това земеделските производители в Садово твърдят, че е основната причина за унищожителната градушка, която съсипа реколтата им вчера следобед. Между 70 и 80% от продукцията им е унищожена, съобщава Нова телевизия.  

Потърпевшите очакват помощ от държавата.

„Имам капково напояване, но цялата ми реколта е съсипана. Кирил Петков обеща да даде на украинците по една заплата. Искам всички депутати да си дадат трудовото възнаграждение на мен и на колегите. Нека дойдат да видят каква стока сме произвели, как е отгледана и с колко средства“, призова един от протестиращите земеделци. 

„Площадката за ракети срещу градушки в Чешнегирово се намира на два километра от моя парцел. Те не са пускани в действие заради самолета, който е на земята. Сигурно от него се плашат“, добави той.

„Миналата година пораженията бяха в Милево. Защо сега сме отново на същото дередже“, пита негов колега.  

„Миналата година градушката в Милево два пъти ни смаза. Вчера пострадаха в Садово, а на нас ни се размина. Затова съм дошъл днес тук“, добавя той.

„Отношението на държавата е такова. Унищожени са хиляди декари земеделска продукция. Говорим за хиляди декари земеделска земя. На фона на световна продоволствена криза това е недопустимо“, подчерта един от събралите се на протест производители.

Директорът на Регионалната дирекция за борба с градушките в Поповица Никола Ковачев призна, че забраната за изстрелване на противоградни ракети е района е продължила 20 минути и е дошла от Централния пункт за управление на въздушното движение.

„Нямам информация за самолета. Изписва се при нас, че заради прелитането му е забраната. Ние сме длъжни да изпълним“, уточни той.

Производителите организират протест, като се очаква да бъде блокиран главният път от Пловдив за Турция.
 

3
Коментара по темата
3.
Пак някаква
01.06.2022 12:44:59
българска тъпотия ...
Противоградовите ракети се изстрелват в сърцевината на градоносния облак за да предизвикат кондензацията, чрез специалния прах , който разпръскват ...
Никой самолет не лети вътре в градоносните облаци, пък и височините се разминават в хиляди метри ...
Да не говорим, че противоградовата ракета е просто един по-голям "фишек"...Тя е от картон ,няма никаква пробивна сила , и заряда и е нищожен ...Ако някой успее с нея да свали самолет трябва да получи Нобелова награда !
2.
Старец
01.06.2022 12:30:06
Споко. Кирчо ще докара от Америка два кораба зеленчуци и готово - проблема е решен.
Да го и боклука
1.
камук
01.06.2022 11:00:07
как пък точно когато идва градушка .
има забрана за 20 мин.
  Добави Коментар
Проговори за раздялата (ВИДЕО) Фейгин признава, че егото ѝ е било наранено след като е била заменена броени дни след края на връзката ѝ с Георги Всички си мислят, че съм взела този турски бюрек от пекарна, а рецептата е толкова елементарна, че я правя всяка събота Имам рецептата от изселничка
Зрители негодуват - „Бригада Нов дом“ ремонтира жилище на хора с пари Трима души в това семейство работят, а Бригадата им направи ремонт без пари, недоволстват фенове на формата Това са най-уравновесените зодии В компанията им винаги ще се чувствате комфортно, казват астролозите 
Зуека прибира 50 000 лв. хонорар за финала на "Капките" След тригодишна пауза актьорът се завръща на сцената – за една вечер и срещу солидна сума Задържаха македонец и българин за опита за убийство на Димитър Стоянов-Митко Русия и сина му Престъплението беше извършено на 1 септември 2024 г.
Грабвайте велосипедите, Greenburg+ ви канят на велотур на 18 май Целта на събитието е да насърчи използването на велосипеда като устойчив, екологичен и здравословен начин на придвижване Мария Елена прави най-вкусните и здравословни кюфтета от тиквички С тази диета отслабнах с 10 кг за един месец, споделя тя
Съдбовните години в живота на всяка зодия, след тях никой никога не е същият Важните години в живота на човек могат да бъдат изпълнени както с добри и приятни събития, така и с трудни и разрушителни, казват астролозите Безсмъртният полк премина по центъра на Бургас по случай Деня на победата Днес се навършват точно 80 години от краха на Нацистка Германия
Приключвала с публичните демонстрации на... Никога повече не искам да говоря публично за мъжа в живота ми, отсече Светлана Каза тежки думи Косара не е на себе си от ревност