Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Сан Сити” търси купувач за замразения билдинг до ОУ „Васил Априлов”

Така трябваше да изглежда високата сграда
Ключови думи:

Бургаската строителна фирма „Сан Сити” трескаво търси крупни инвеститори, които да завършат изоставения от повече от година уникален проект за билдинг до училище „Васил Априлов”, който трябваше да включва офиси и търговски център, научи Besove.bg. Заради топлокацията на имота, желаещите не са малко. В момента се водят преговори с няколко крупни компании, а до месец ще стане ясно какво е бъдещето на този проект и в чии ръце ще попадне.

Мащабният проект стартира още през 2008 година. В годините на строителния бум бургаската компания тръгна гордо напред. За по-малко от година беше направен и укрепен близо 20-метров пръв по рода си за Бургас изкоп на мола, който погълна милиони левове заради сложността на изпълнението му. Монтирани бяха три крана, които обслужваха строежа - единият с височина 85 м. и стрела 52 м.

Проектът предвиждаше разгънатата застроена площ на сградата до училище “Васил Априлов” да е над 40 хиляди квадрата. 7 100 кв.м от тях бяха предвидени за офиси, а останалата част - търговски площи. Сградата, чийто първоначален краен срок беше обявен за 2010 година, трябваше да разполага със супермаркет, два етажа мода и един за стоки за дома и отдих.  По предварителни данни инвестицията в билдинга беше изчислена на 30 млн. евро.

Преди кризата изгради подземните четири етажа, които погълнаха милиони левове, но сега няма пари да продължи проекта

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Пак отписват Джокович в Мелбърн Ще има ли втора изненада? Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница Падането й идва малко преди ОИ
Джокович със смайващи думи към Синер Ноле демонстрира чувство за хумор Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство? Това се случвало преди 2000 години, миризмата прикривали с мащерка, твърдят учени
Цената на цигарите скача Причината - новите и по-високи акцизни ставки Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск Дмитрий Лизик може да е щастлив, че Локомотив привлече Симеон
Полезни храни против остеопороза Калцият изгражда структурата на костите, правилното хранене може да е ключово Младите мъже "полудяха" по пластичните операции Между 2018 и 2024 г. броят на хирургичните козметични процедури, извършвани върху мъже, е нараснал с близо 95%
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото Шопската салата може да се превърне в лукс Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов Митко получи куп поздрави за рождения си ден, най-престижен изглежда този от "Олд Трафорд"
Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите"