Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Бургас подкрепя невероятния Цанко Цанков в опита му за нов световен рекорд

Цанко Цанков сподели плановете си за подготовката и участието в маратона с кмета Димитър Николов и зам.-кмета Диана Саватева
Ключови думи: цанко цанков, нов световен рекорд, плуване, димитър николов, бургас, кмет, протока гибралтар

Община Бургас ще подкрепи плувеца Цанко Цанков в опита му да подобри световния рекорд за преплуване на протока Гибралтар. Администрацията ще предприеме необходимите стъпки за осигуряването на средства, с които да бъде обезпечено участието на бургаския плувец в състезанието.

Цанко Цанков сподели плановете си за подготовката и участието в маратона с кмета Димитър Николов и зам.-кмета Диана Саватева.

„Цанко е плувец от световна класа и многократно е прославял с успехите си името на Бургас. Вярвам, че със своята упоритост, добра подготовка и силна воля той ще успее и в това предизвикателство.“, каза кметът Николов.

Маратонът за преплуване на протока Гибралтар е едно от 7-те предизвикателства с най-голяма трудност. По време на изпитанието бургаският плувец ще се конкурира с 23 състезатели от цял свят в преодоляване на разстоянието между Европа и Африка. Маратонът е планиран в периода между 1 и 10 септември, като точната дата ще стане ясна в последния момент. Стартът ще бъде даден от нос Тарифа в Испания, а финалът ще е в Мароко.

17 километра и 600 метра е най-късата дистанция между испанския и мароканския бряг. Тя обаче е трудна за преодоляване и плувците ще използват по-дълъг маршрут.

Цанко Цанков се класира за участие в маратона по преплуване на протока Гибралтар след като безапелационно победи в квалификацията в Барселона.

През 2020 година Цанко подобри световния рекорд за непрекъснато 12-часово плуване в басейн, като измина разстоянието от 50 километра и 600 метра. Рекордът бе поставен на плувния басейн в Експоцентър „Флора“ в Бургас.

През 2019 година Цанко преплува Бургаския залив, преодолявайки разстоянието от нос Емине до Маслен нос от близо 45 километра за около 14 часа.

2
Коментара по темата
2.
До 1
05.05.2022 08:28:56
Хем така хем иначе......
Заслужава иначе честен спортист е...
1.
Бургас
05.05.2022 06:17:57
В тези времена не е време да приемате парите на данъкоплатците за такива работи. Ако плувеца иска рекорди може да си намери спонсори.
  Добави Коментар
Каза дали ще смени България Новиков няма намерение да се състезава за друга държава отново  Мощен ураган край бреговете на... Мексико
Направи интересно изказване Енрике е голям привърженик на отборната игра Кошмарна катастрофа разтърси света на тениса Почина голям талант, други 2 човека са в критично състояние
"Моряците" ще имат затруднения... Истанбул Башакшехир е много труден съперник Земетресение в съседна страна Трус в Гърция
Сериозен инцидент в Пловдив Пешеходец е бил ударен от лек автомобил Приеха го в болница Проблеми за Мбапе
Голям екшън край Варна Задържаха мъж, издирван с червена бюлетина В началото на лятото: 2 метра сняг натрупа на... Високите места в турската провинция Ризе
Футболна легенда се бори за живота си Сашо Паргов е в тежко състояние Потъна в скръб Почина бабата на Ариана Гранде