Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Камера в хотел на Янков записала убиеца на Георги Илиев

Ключови думи:

Охранителна камера на хотел „Хризантема” в Слънчев бряг е записала наемника, който на 25 август 2005 година простреля смъртоносно боса на „ВАИ холдинг” Георги Илиев. Хотелът е собственост на бившия председател на Общинския съвет в Несебър Митьо Янков, а сега се управлява от сина му. На записа ясно личи часът, когато екзекуторът е минал оттам – 21,30. Два часа по-късно – в 23,30 – подземният бос бе прострелян смъртоносно в сърцето, докато се готвеше за пищен купон в собствения си „Буда бар” в Слънчев бряг след мача „Локомотив" - Пловдив, на който по това време бе президент, и сръбския "Београд". Фаталният куршумът  бе 22-ри калибър, флоберов.

Новите разкрития за поръчковото убийство бяха направени след акцията „Гранатометите”, проведена миналата събота. В оръжейния склад на задържаните Тенчо Тенев и Веселин Кърпачев бе открита немска пушка флоберка „Аншуц” със снайпер и лазерна оптика. Според „Уикенд” следователят Иван Христов, който разплита убийството на Илиев, веднага е предал пушката за изследвания, защото най-вероятно екзекуторът е стрелял именно с нея.

Според една от версиите Георги Илиев е застрелян от украинеца Олег Ищенко. Броени дни след разстрела в „Буда бар”, на 4 септември 2005 година, във Варненския залив ветроходци откриха труп на удавник. Тялото му бе омотано с верига, заклещена около кръста с яки болтове и здраво закрепена с 50-килограмов камък. Лицето беше обезобразено, а пръстите – отрязани, за да не може да се вземе ДНК-проба. Разследващите смятат, че убитият е Олег Ищенко, ликвидиран веднага след изпълнението на мократа поръчка.

Ако сега се окаже, че оръжието за убийството на Илиев е осигурено от арестуваните Тенев и Кърпачев, може да се направи истински пробив в разследването и 6 години след разстрела да се стигне до тези, които за го поръчали и организирали.

5
Коментара по темата
5.
surditka
15.07.2011 02:10:38
iskam da popitam dali v konkretno zavedenie predi da byde zatvoreno sa stavali drugi ubiistva osven tova na Iliev?
4.
"Ушите"
03.07.2011 18:08:49
Глупости на колела!
Да бяхте се върнали малко назад във фактологията ,която бе отразена в медиите.
3.
бойко
03.07.2011 13:08:17
простотии, простотии. ами поне си прочитайте статиите преди да ги качите, Бе. Васил или Георги последно я вижте там, че се оправете. НИЕ ЗНАЕМ КОЙ АМА ВИЕ . . . .???! От пръстите според вас се сваля ДНК проба. Айде бе аз пък досега мислех че е отпечатъци олеее боже ....И как мислите и какво знаете, тези дето са отстранили изпълнителя са оставили оръжието на деянието като веществено доказателство ....???! простотииииииии
2.
баф баф ауууууу
02.07.2011 22:05:53
Полицайте си го организираха под направлението на Баойко Борисов и сега търсят начин как да заличат всияко и преметнат хамавото население, което лесно се поддава на полицейска манипулация.
1.
1
02.07.2011 19:51:34
На практика Христов нищо не разплита. Що се отнася до пушката това е опашата лъжа. Професионално погледнато дори това да е същата пушка, след 6 години нищо не може да се установи.Нека Христов да каже как свимката от моргата е попаднала в журналистите когато там е нямало такива,а и самия Христов даже го е нямало. Такива съобщения като тази статия са професионална перверзия.
  Добави Коментар
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина