Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Земеделският министър с призив от Бургас: Да се намали ДДС-то на хляба и зеленчуците

Повишаването на цените не може да бъде настигнато от нарастване на доходите, тази мярка ще задържи инфлацията, подчерта земеделският министър Иван Иванов
Ключови думи: Иван Иванов, земеделски министър, новини, Флагман

Да се намали ДДС-то не само на хляба, но и на зеленчуците, за да остане цената им социално поносима за обществото.

Това предложи от Бургас аграрният министър Иван Иванов. Днес той е на работно посещение в региона.

Тази сутрин Иванов се срещна животновъди и земеделци в Карнобат, а след това проведе дълга среща със зърнопроизводители и пчелари в сградата на Областна администрация.

Министър Иван Иванов на крака при земеделците в Карнобат: Фокусът ни е върху малките и средните производители

„В програмата на БСП, а и в коалиционното споразумение сме предложили да се намали ДДС-то на основни хранителни продукти. Радвам се, че и финансовият министър Асен Василев е стигнал до нашите заключения. В тази тежка ситуация трябва преди всичко да помислим за потребителите. Подобна мярка е приложена в редица страни-членки на ЕС – Гърция, Румъния, Полша, Португалия. Това гарантира продоволствената сигурност и разходи, които правят потребителите, защото повишаването на цените не може да бъде настигнато от нарастване на доходите“, коментира пред журналисти Иван Иванов.

По-рано днес стана ясно, че идеята на социалистите среща подкрепа сред основния коалиционен партньор – „Продължаваме промяната“. Намаляването или премахването на ДДС-то за хляба и основните храни ще е част от пакета с антикризисни мерки, анонсира финансовият министър Асен Василев.

В същото време Иван Иванов съобщи в Бургас, че за да не се увеличава цената на хляба до 10-ина дни държавата започва интервенцията с изкупуване на хлебната пшеница. Процедурата ще бъде извършена от държавното дружество „Врана“ ЕООД. До края на седмицата ще се увеличи капитала му, за да може на търгува на фондовата борса.

11
Коментара по темата
11.
Бебе
21.04.2022 15:37:47
ДДС пълни държавната хазна. Държавната няма да се лиши от този пладнешки обир на народа. А ако обявят необлагаема минимална заплата сивата икономика ще стигне небесата.Официално повечето хора ще бъдат назначавани на минимална заплата, а остатъка ще получават под масата.
10.
Бебе
21.04.2022 15:14:28
ДДС пълни държавната хазна. Държавната няма да се лиши от този пладнешки обир на народа. А ако обявят необлагаема минимална заплата сивата икономика ще стигне небесата.Официално повечето хора ще бъдат назначавани на минимална заплата, а остатъка ще получават под масата.
9.
Бебе
21.04.2022 14:57:29
Предложението на министъра е да ядем хляб и лук Безбожници до къде докарахте народа!В кой век ни върнахте?И лучец яж, водица пий и пак поглеж. Дий воле дий.
8.
оффф...
20.04.2022 09:26:31
Всичкото ДДС трябва да бъде намалено на 0%

ДДС е старовремска глупост, която трябва да остане в миналото!
7.
Abc
19.04.2022 22:34:10
Най-адекватната мярка е въвеждане на необлагаем минимум така хората на минимална заплата ще разполагат с брутната си заплата това се тръби от десет години всяка европейска държава има такъв минимум.
6.
Един
19.04.2022 19:24:14
Ха ха - как не е по темата бе оръфляци. Кога станахте и комунисти бе Флагмана - Москва.
5.
Един
19.04.2022 18:32:33
Как да не е по темата бе. От ниско ДДС печелят само търговците, но не и пройзводителите. Губи бюджета и от там - учители, лекари, пенсионери.
4.
*********
19.04.2022 18:19:37
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
*********
19.04.2022 18:15:08
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
*********
19.04.2022 17:51:12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
111
19.04.2022 17:25:50
Не съм съгласна, защото ние пак нищо няма да усетим, продавачите ще оберат разликата. Трябват мерки за най-нуждаещите се , а не и за бедните и богатите, а такива все пак има в България.
  Добави Коментар
Солен кекс с паста - толкова е вкусен, че не остава нито трошичка Тази рецепта ще ви изненада Поредна катастрофа: Бебе на пет месеца е с опасност за живота При инцидента е пострадало и дете на 13 години
Трикове за бързо разсънване сутрин Заредете тялото си с балансирана закуска Явор и Милослава ще представят България на световното по латина в Сибиу Танцовата двойка заслужи това признание след триумф в Панагюрище
Спомняме си за големия поет Пейо Пантелеев Паметта на поета ще бъде почетена със спектакъла „Спомен за Пейо Пантелеев“ тази вечер от 18 ч. Безплатни концерти на обичани групи и певци радват поморийци за Гергьовден Вижте част от програмата на Общината за празника 
Жена потроши прозорците на къщата на бившия си приятел Счупени са две врати, десет двойни и две единични стъкла на прозорци Лошо му е Сравниха Елвиса с култовия Али Ръза
Знаменитата захарна торта или сладка питка със заливка - опитате ли я веднъж, ще се пристрастите Ароматът й се усеща във всeки ъгъл на апартамeнта Кървава баня на пътя заради пиян шофьор: Пет деца пострадаха при катастрофа, бебе е с опасност за живота Техническото средство е отчело 1,17 промила алкохол в кръвта на 33-годишния шофьор
Кметът на Несебър: Очакваме рекорден брой първолаци, образователната инфраструктура ще е готова да ги посрещне Строителството на физкултурни салони стартира през есента и се очаква през следващата учебна година децата да разполагат с нова спортна база Прибра 3 милиона за 15 часа в София Доналд Тръмп - младши участва във форум на уж либералите от Nexo и получи хонорар от 200 000 лева на час